reklama

Tak tohle se nepovedlo. BMW omylem udělalo reklamu svému největšímu rivalovi

Mnichovská automobilka nedávno uveřejnila fotografie nového BMW iX. Nejspíše si ale nevšimla, že v předním nárazníku elektrického SUV se zrcadlí stříbrný Mercedes. Že by skrytá reklama?

reklama

BMW a Mercedes-Benz, dva odvěcí rivalové, kteří se už dlouhá léta všelijak pošťuchují a dobírají si jeden druhého. O to nepochopitelnější je pak fotografie zveřejněná mnichovskou automobilkou. Na snímku můžete vidět zbrusu nové elektrické SUV iX, jak „pózuje“ u vodní elektrárny, ale pokud zaostříte, všimnete si ještě něčeho. V jeho předním nárazníku se totiž odráží stříbrný Mercedes, pravděpodobně jde o starší generaci řady C. Podle všeho se jedná o úsměvné přehlédnutí.

Zmiňované SUV iX je prvním vozem značky BMW postaveným na čistě elektrické platformě. Do výroby se dostane v polovině letošního roku, k prvním zákazníkům dorazí na přelomu let 2021 a 2022. Pod kapotou silnější verze xDrive50 nalezneme dva elektromotory o celkovém nejvyšším výkonu 370 kW (503 k) a vysokonapěťové baterie s kapacitou více než 100 kW. Díky této kombinaci by mělo být iX schopné akcelerovat z 0 na 100 km/h pod 5 sekund, přičemž na jedno nabití zvládne absolvovat přes 600 kilometrů.

Slabší provedení BMW iX xDrive40 má výkon přibližně 240 kW (přes 300 k) a sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6 sekund. Je úspornější a jeho spotřeba bude méně než 20 kWh na 100 kilometrů dle cyklu WLTP. Jeho dojezd překračuje 400 kilometrů.

Známe už i české ceny. Základní BMW iX xDrive40 bude k dispozici od 2 067 000 Kč a BMW iX xDrive50 pak od 2 480 400 Kč.

Tagy:

Hlavní zprávy

Výzkum WHO o původu koronaviru byl zbrklý. Dokument CNN hledá zdroj pandemie
CNN

Výzkum WHO o původu koronaviru byl zbrklý. Dokument CNN hledá zdroj pandemie

Lidstvo přežilo už téměř dva roky koronavirové pandemie a vědci se stále nedokážou shodnout, odkud se virus vzal. Řada expertů nepovažuje výzkum Světové zdravotnické organizace ve Wu-chanu za kvalitní, a důležitá data tak stále chybí. V novém dokumentu CNN se experti celého světa snaží znovu najít to nejdůležitější – pravdu.

Kdo financuje nezávislou žurnalistiku? Nadační fond rozděluje miliony, dárce ale tají
Média

Kdo financuje nezávislou žurnalistiku? Nadační fond rozděluje miliony, dárce ale tají

Nadační fond nezávislé žurnalistiky rozdělil v loňském roce na různé mediální projekty přes sedm milionů korun. V tom letošním se částka blíží osmi milionům. Největší grant získala společnost FORUM 24, jejímž majitelem je známý novinář Pavel Šafr. Odkud Nadační fond získává peníze a jak je rozděluje, se však nedozvíme. „Je to zbytečné oslabení autority této instituce a její práce,“ myslí si politolog Jan Kubáček.

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář

Ceny energií se drží na rekordních částkách. Podle novináře týdeníku Hrot Pavla Párala však Češi nemají čekat zlevňování, ba naopak. „Na strach z toho, že Čechy zdražování zasáhne, je pozdě. Bát se měli před třemi lety, kdy se řešily emisní limity a uhlíková neutralita. Tehdy byly překročeny hranice. Nyní jede samospád a každý týden budeme překvapeni něčím jiným,“ podotkl v pořadu 360°.

Láva se valí do moře a hrozí sesuvy půdy. Kvůli erupci sopky na Kanárech uzavřeli pobřeží

Aktualizováno

Úřady na španělském ostrově La Palma jsou po nedělní erupci sopky Cumbre Vieja i nadále v pohotovosti kvůli proudům žhavé lávy, které se blíží k pobřeží. Ve chvíli, kdy se magma setká s mořskou vodou, se mohou do ovzduší uvolnit toxické plyny, část pobřeží je proto uzavřená. Podle vulkanologů se ale tok lávy zpomalil, napsal v úterý list El País. La Palma je součástí Kanárských ostrovů.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama