reklama

Tak tohle se nepovedlo. BMW omylem udělalo reklamu svému největšímu rivalovi

V předním nárazníku BMW se odráží stříbrný Mercedes, pravděpodobně jde o starší generaci řady C.
Zdroj: BMW

Mnichovská automobilka nedávno uveřejnila fotografie nového BMW iX. Nejspíše si ale nevšimla, že v předním nárazníku elektrického SUV se zrcadlí stříbrný Mercedes. Že by skrytá reklama?

reklama

BMW a Mercedes-Benz, dva odvěcí rivalové, kteří se už dlouhá léta všelijak pošťuchují a dobírají si jeden druhého. O to nepochopitelnější je pak fotografie zveřejněná mnichovskou automobilkou. Na snímku můžete vidět zbrusu nové elektrické SUV iX, jak „pózuje“ u vodní elektrárny, ale pokud zaostříte, všimnete si ještě něčeho. V jeho předním nárazníku se totiž odráží stříbrný Mercedes, pravděpodobně jde o starší generaci řady C. Podle všeho se jedná o úsměvné přehlédnutí.

Zde můžete vidět fotografii v původní podobě
Zde můžete vidět fotografii v původní podobě
Zdroj: BMW

Zmiňované SUV iX je prvním vozem značky BMW postaveným na čistě elektrické platformě. Do výroby se dostane v polovině letošního roku, k prvním zákazníkům dorazí na přelomu let 2021 a 2022. Pod kapotou silnější verze xDrive50 nalezneme dva elektromotory o celkovém nejvyšším výkonu 370 kW (503 k) a vysokonapěťové baterie s kapacitou více než 100 kW. Díky této kombinaci by mělo být iX schopné akcelerovat z 0 na 100 km/h pod 5 sekund, přičemž na jedno nabití zvládne absolvovat přes 600 kilometrů.

Slabší provedení BMW iX xDrive40 má výkon přibližně 240 kW (přes 300 k) a sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6 sekund. Je úspornější a jeho spotřeba bude méně než 20 kWh na 100 kilometrů dle cyklu WLTP. Jeho dojezd překračuje 400 kilometrů.

Známe už i české ceny. Základní BMW iX xDrive40 bude k dispozici od 2 067 000 Kč a BMW iX xDrive50 pak od 2 480 400 Kč.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
reklama
reklama
Rána pro Pirka. Končí ve funkci šéfa Kardiocentra IKEM, nahradí ho jeho zástupce

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Naštvaní praktici: Očkovat nebudeme, nemáme vakcíny. Ministerstvo slíbilo nápravu
Další články
reklama
reklama