reklama

Policie musela vyrazit dveře v budějovickém baru. Hospodský bojkot opatření pokračuje

Některé restaurace v protestu proti vládním nařízením pokračovaly. Zejména proti povinné zavírací době v osm hodin večer. Na většinu míst opět přijeli policisté a trvali na uzavření podniků. Policie v pátek musela dokonce vylomit dveře v jednom baru v centru Českých Budějovic, kde popíjelo přibližně třicet osob.

reklama

„Na policejní výzvy k umožnění vstupu a provedení kontroly nikdo z baru kolem půl desáté večer nereagoval, přestože podle zjištění na místě do baru ‚zapadlo‘ několik hostů. Po marných výzvách proto policisté provedli násilný vstup do baru, vyražení skleněné výplně vstupních dveří,“ uvedla na svých webových stránkách Policie ČR Jihočeského kraje.

Akci provedli příslušníci zásahové jednotky. Nikdo při ní nebyl zraněn. V baru nalezli přibližně třicet bavících se hostů, kteří tvrdili, že jde o narozeninovou oslavu. „O příslušníky rodiny zcela jistě podle provedené kontroly všech přítomných nešlo. Provozovatel restaurace se tak dopustil přestupku a jeho jednání bude oznámeno správnímu orgánu, stejně jako přestupek ostatních hostů,“ sdělila policie.

Majitele Šeberáku opět zadržela policie

Restaurace Šeberák v Praze 4, krátce po osmé hodině večerní. Majitel restaurace se rozhodl, že své hosty už několik večerů po sobě vyhazovat od stolu nebude. „Chci tím ukázat, že vládní nařízení nemají oporu v zákoně a jsou protiústavní, omezují naše základní svobody,“ uvedl pro zpravodajství CNN Prima NEWS majitel restaurace Jakub Olbert.

Podle majitele restaurace kromě zavírací doby všechna nařízení dodržují, včetně dezinfekce nádobí. Krátce po půl deváté přišli do restaurace policisté a vyzvali majitele a také hosty, aby restauraci opustili a ukončili tady provoz. To ale majitel odmítl udělat. A tak ho policisté zadrželi. „Odvezli mě na služebnu na Lhotku, kde jsem čekal hodinu na vyšetřovatele. Pak mi dovolili zavolat právníkovi,“ upřesnil Olbert.

Policisté ukončili provoz restaurace i v Teplicích, v restauraci Monopol. I tam se chtěli bránit proti vládním nařízením. „Máme stále otevřeno do deseti hodin, ale je pravda, že jsme dneska velice důrazně hosty upozornili na to, že máme tušení, že přijede zase parta ozbrojených policistů, že budou určitě už dnes dávat pokuty, a že máme za povinnost jim tohle sdělit,“ uvedla provozovatelka podniku v Teplicích Gabriela Schönbauerová. Všichni hosté podle jejího sdělení ale zůstali uvnitř až do příchodu policistů.

Tagy:

Hlavní zprávy

ON-LINE: Klaus navštívil Zemana. Přijde mi osamocený, nemoc ho oslabila, říká
Miloš Zeman

ON-LINE: Klaus navštívil Zemana. Přijde mi osamocený, nemoc ho oslabila, říká

 • Aktualizováno
 • Prezident Miloš Zeman je v nemocnici už téměř dva týdny. Jeho kancelář svolala na čtvrteční 15. hodinu tiskový brífink. Na tom představila video, na kterém je hlava státu v nemocnici. Při předchozích vyjádřeních kancléř Vratislav Mynář ani Zemanova manželka Ivana zdravotní stav prezidenta nekomentovali. Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) tvrdí, že podle zprávy, kterou dostal od Ústřední vojenské nemocnice, není Zeman schopen vykonávat svou funkci.

  Vojtěch upravil pravidla pro nošení respirátorů. V práci je nemusíte mít pořád

  „Respirátor máte vždy, pokud je některý z vašich kolegů k vám blíž než 1,5 metru,“ upřesnil své dřívější nařízení ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na Twitteru. Takový případ podle něj nastává například tehdy, když si kolegové šeptají drby na kávě. V původním středečním nařízení ale takové výjimky nebyly. Vojtěch oznámil, že od pondělí 25. října lidé nebudou muset mít zakrytá ústa a nos na pracovišti jen v případě, že sedí v kanceláři zcela sami.

  Tálibán jí usekl hlavu, tvrdí bývalý trenér nadějné volejbalistky. Rodina to popírá

  Aktualizováno

  Obětí vládnoucích radikálů se v Afghánistánu měla stát nadějná volejbalistka Mahjabin Hakimiová. Její vražda přitom vyplynula na povrch až po několika týdnech. Tálibán jí podle informací bývalého trenéra sťal hlavu, ovšem rodina tvrdí něco jiného. Poté, co v srpnu převzalo vládu v zemi radikální hnutí, se kompletně změnil život mnoha obyvatelům. Mezi nejohroženější skupinu patří právě veřejně aktivní ženy – političky nebo sportovkyně.

  Dušek: Odpovědnost musí být na lidech. Ať se proboha zamyslí a nechají se očkovat

  Jedinou cestou z epidemie je očkování, zdůraznil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Podle něj by lidé měli vzít zodpovědnost na sebe, ale spousta z nich stále není očkována. Dušek také varoval, že pandemická čísla se budou v následujících týdnech zhoršovat. Přibývat může až pět tisíc nakažených denně a růst budou i počty hospitalizovaných.

  Zastřelený pes na Náchodsku? Obyvatelé se bouří, policie případ odložila

  Adršpachem na Náchodsku rezonuje případ údajné střelby v obci z konce léta. Zůstal po ní na ulici mrtvý pes jedné z obyvatelek. Háček je v tom, že ho pohřbila bez pitvy, kterou po ní požadovala policie. Ta teď případ odkládá s tím, že střelbu nelze potvrdit, takže není co vyšetřovat. Proti tomu se bouří jak řada obyvatel obce, tak majitelé psa, kteří mají i fotografii, kudy měl projektil proniknout do těla.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  HIV pozitivní muž z Karlovarska měl znásilňovat 13letou dceru partnerky. Hrozí mu 8 let

  Muži z Karlovarska hrozí osmiletý trest za údajné znásilnění 13leté dcery jeho tehdejší přítelkyně a nechráněný sex s dalšími dvěma dospělými ženami. K tomu mělo dojít v době, kdy 55letý Antonín M. věděl, že je HIV pozitivní a trpí žloutenkou typu C. Zmíněný nepodmíněný trest navrhl státní zástupce, případ by měl ještě do konce roku začít projednávat Krajský soud v Plzni.

  Pokud restrikce nezaberou, omezíme velké akce, hrozí Vojtěch. Lockdown ale nebude

  Od zpřísnění opatření se očekává jediné – tlumit šíření koronaviru. Pokud nastávající restrikce nezaberou, budou nás ale čekat další změny, uvedl v pořadu Nový den ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Omezené by mohly být například hromadné akce. Lockdown ale podle něj nehrozí, a to právě díky očkovaným. Těch je v Česku přes šest milionů. Nebylo by to spravedlivé, míní Vojtěch.

  reklama