reklama

Policie musela vyrazit dveře v budějovickém baru. Hospodský bojkot opatření pokračuje

Některé restaurace v protestu proti vládním nařízením pokračovaly. Zejména proti povinné zavírací době v osm hodin večer. Na většinu míst opět přijeli policisté a trvali na uzavření podniků. Policie v pátek musela dokonce vylomit dveře v jednom baru v centru Českých Budějovic, kde popíjelo přibližně třicet osob.

reklama

„Na policejní výzvy k umožnění vstupu a provedení kontroly nikdo z baru kolem půl desáté večer nereagoval, přestože podle zjištění na místě do baru ‚zapadlo‘ několik hostů. Po marných výzvách proto policisté provedli násilný vstup do baru, vyražení skleněné výplně vstupních dveří,“ uvedla na svých webových stránkách Policie ČR Jihočeského kraje.

Akci provedli příslušníci zásahové jednotky. Nikdo při ní nebyl zraněn. V baru nalezli přibližně třicet bavících se hostů, kteří tvrdili, že jde o narozeninovou oslavu. „O příslušníky rodiny zcela jistě podle provedené kontroly všech přítomných nešlo. Provozovatel restaurace se tak dopustil přestupku a jeho jednání bude oznámeno správnímu orgánu, stejně jako přestupek ostatních hostů,“ sdělila policie.

Majitele Šeberáku opět zadržela policie

Restaurace Šeberák v Praze 4, krátce po osmé hodině večerní. Majitel restaurace se rozhodl, že své hosty už několik večerů po sobě vyhazovat od stolu nebude. „Chci tím ukázat, že vládní nařízení nemají oporu v zákoně a jsou protiústavní, omezují naše základní svobody,“ uvedl pro zpravodajství CNN Prima NEWS majitel restaurace Jakub Olbert.

Podle majitele restaurace kromě zavírací doby všechna nařízení dodržují, včetně dezinfekce nádobí. Krátce po půl deváté přišli do restaurace policisté a vyzvali majitele a také hosty, aby restauraci opustili a ukončili tady provoz. To ale majitel odmítl udělat. A tak ho policisté zadrželi. „Odvezli mě na služebnu na Lhotku, kde jsem čekal hodinu na vyšetřovatele. Pak mi dovolili zavolat právníkovi,“ upřesnil Olbert.

Policisté ukončili provoz restaurace i v Teplicích, v restauraci Monopol. I tam se chtěli bránit proti vládním nařízením. „Máme stále otevřeno do deseti hodin, ale je pravda, že jsme dneska velice důrazně hosty upozornili na to, že máme tušení, že přijede zase parta ozbrojených policistů, že budou určitě už dnes dávat pokuty, a že máme za povinnost jim tohle sdělit,“ uvedla provozovatelka podniku v Teplicích Gabriela Schönbauerová. Všichni hosté podle jejího sdělení ale zůstali uvnitř až do příchodu policistů.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Lopraisova omluva nezabrala. Nejsme kusy masa, vzkazují šestnáctileté dívky
Němci sáňkují u bývalého koncentračního tábora. Nepřijatelné, zuří ředitel památníku
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu
reklama
reklama
Po vakcíně zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama