CNN Prima News Bombaj

Bombaj

Výpis příspěvků ke štítku „Bombaj“

Indií zmítají protesty. Muslimce vyvraždili rodinu, kruté násilníky pustili z vězení dříve

Jedenáct mužů středního věku, kteří stáli v řadě před branami vazební věznice Gudžarát ve stejnojmenném západoindickém svazovém státě, si veřejnost klidně mohla splést se slavnými celebritami. Před branami zařízení na ně totiž čekal dav lidí, novináři a televizní štáby. Ve skutečnosti se však jednalo o pachatele jednoho z nejodpornějších násilných zločinů v moderní historii Indie. Soud vyhověl jejich žádosti o předčasné propuštění na svobodu a muži jsou nyní volní.

Svatba v oblacích. Mladý pár vyzrál na covidová opatření, obřad sledovalo 160 hostů

Indický pár si údajně pronajal letadlo a uspořádal svatbu v oblacích s více než 160 hosty. Novomanželé se tak chtěli vyhnout vládním restrikcím, které v zemi platí. Právě Indie patří mezi země, které jsou nejvíce zasažené koronavirem. Od začátku epidemie s 1,3 miliardy obyvatel zaznamenala 26,95 milionu nakažených koronavirem a více než 300 tisíc mrtvých.

Indie situaci nezvládá, krematoria jsou přeplněná. Mrtvé spalují i na ulici

Statisíce nově nakažených a stovky úmrtí za den, taková je koronavirová bilance v Indii. Tamní nemocnice jsou přeplněné a bojují s nedostatkem kyslíku. V katastrofálním stavu se ocitla také krematoria, zejména pak v hlavním indickém městě Nové Dillí. Kvůli jejich přeplněnosti spalují zemřelé v provizorních venkovních hromadných kremačních zařízeních.

Výhybkář hrdinou. Sekundu před srážkou vysvobodil chlapce, který spadl před rozjetý vlak

Obrovské štěstí měl teprve šestiletý chlapec, o jehož životě rozhodla jediná sekunda. Dítě táhlo svou matku co nejblíže ke kolejišti, pak ale zavrávoralo a spadlo do něj. Jeho matka od nástupiště, kam se řítil vlak, ustoupila, pomoci mu sama nemohla. Duchapřítomný výhybkář však riskoval vlastní život a pro chlapce skočil. Z 30letého Inda je nyní hvězda.