CNN Prima News Bombaj

Bombaj

Výpis příspěvků ke štítku „Bombaj“

Sociální síť Twitter bude mít nového šéfa. Dorsey odstupuje, oznámila společnost

29. listopadu 2021 16:13
Aktualizováno

Jack Dorsey, generální ředitel Twitteru, jedné z nejpopulárnějších sociálních sítí, skončil ve své funkci. Sám o tom informoval na své platformě. Akcie společnosti v reakci na zprávu paradoxně poskočily vzhůru, později část zisků smazaly. Na pozici šéfa Twitteru přichází Parag Agrawal, nynější technologický ředitel.

Svatba v oblacích. Mladý pár vyzrál na covidová opatření, obřad sledovalo 160 hostů

27. května 2021 10:37

Indický pár si údajně pronajal letadlo a uspořádal svatbu v oblacích s více než 160 hosty. Novomanželé se tak chtěli vyhnout vládním restrikcím, které v zemi platí. Právě Indie patří mezi země, které jsou nejvíce zasažené koronavirem. Od začátku epidemie s 1,3 miliardy obyvatel zaznamenala 26,95 milionu nakažených koronavirem a více než 300 tisíc mrtvých.

Indie situaci nezvládá, krematoria jsou přeplněná. Mrtvé spalují i na ulici

26. dubna 2021 20:01

Statisíce nově nakažených a stovky úmrtí za den, taková je koronavirová bilance v Indii. Tamní nemocnice jsou přeplněné a bojují s nedostatkem kyslíku. V katastrofálním stavu se ocitla také krematoria, zejména pak v hlavním indickém městě Nové Dillí. Kvůli jejich přeplněnosti spalují zemřelé v provizorních venkovních hromadných kremačních zařízeních.

Výhybkář hrdinou. Sekundu před srážkou vysvobodil chlapce, který spadl před rozjetý vlak

20. dubna 2021 08:50

Obrovské štěstí měl teprve šestiletý chlapec, o jehož životě rozhodla jediná sekunda. Dítě táhlo svou matku co nejblíže ke kolejišti, pak ale zavrávoralo a spadlo do něj. Jeho matka od nástupiště, kam se řítil vlak, ustoupila, pomoci mu sama nemohla. Duchapřítomný výhybkář však riskoval vlastní život a pro chlapce skočil. Z 30letého Inda je nyní hvězda.

Pandemie mě nakopla, říká známá návrhářka. Založila novou značku

3. dubna 2021 14:57

Koronavirová pandemie zasáhla také módní průmysl, zejména pak návrháře. Ovšem přední česká designérka Beata Rajská ani v době přísných vládních nařízení nezahálí. Založila novou značku a píše pokračování své knihy. Největší starost jí dělají děti, které stále nemohou do škol. Bojí se, že nás čeká negramotná budoucnost.

Indie hlásí dvojitou mutaci koronaviru. Může se šířit rychleji, varují experti

24. března 2021 17:07

Indie ohlásila ze státu Maháráštra případy dvojité mutace nového koronaviru. Podle tamního ministerstva zdravotnictví může zvýšit riziko nakažlivosti. Indie má od začátku pandemie potvrzených více než 11,7 milionu případů nákazy koronavirem. Je tak v absolutních číslech za Spojenými státy a Brazílií třetí nejvíce zasaženou zemí světa. COVID-19 tam usmrtil přes 160 tisíc lidí.