Brad Pitt jako pilot formule 1. Na novém filmu se podílí i sedminásobný mistr světa Hamilton

Studio Apple potvrdilo, že pracuje na novém filmu o formuli 1 od režiséra snímku Top Gun: Maverick Josepha Kosinského. Snímek by se podle svých tvůrců měl zařadit mezi nejlepší filmy se závodní tématikou v historii. Zatím ale nemá ani název.

Le Mans, Grand Prix, Rivalové či Ford vs. Ferrari. To je přibližný výčet divácky nejúspěšnějších i realisticky nejdotaženějších filmů z prostředí automobilových závodů. Novinka společnosti Apple, která by se měla začít natáčet na jaře, by se mezi tyto kultovní autařské „bijáky“ přinejmenším ráda zařadila. Pomoct by k tomu měla nejmodernější triková technika i hvězdné obsazení.

Moc podrobností o novém snímku, jehož koproducentem je i samotný Lewis Hamilton, zatím není známo. Nejasný je název i datum premiéry. Nicméně na filmu pracují opravdové legendy kinematografie. O scénář se stará Ehren Kruger a producentem není nikdo jiný než slavný Jerry Bruckheimer. Právě on má zásluhy i na úspěchu dalšího známého závodnického filmu – ovšem už více než 30 let starého – Bouřlivé dny s Tomem Cruisem z prostředí NASCAR.

Brad Pitt by měl v novém projektu režiséra Kosinského ztvárnit zkušeného závodníka, který odchází do důchodu a stane se mentorem mladého jezdce. Pitt, Kosinski i Bruckheimer byli přítomni přímo na závodech během letošní sezóny F1 a setkávali se s týmovými šéfy a jezdci. Do filmu by měly být přidány i skutečné záběry z nadcházejícího šampionátu roku 2023.

Na filmu se chtějí podílet týmy formule 1

„Jsem opravdu nadšený. Vkládám do filmu velké naděje,“ řekl pro oficiální web formule 1 koproducent Hamilton. Nynější šéf formule 1 Stefano Domenicali dodal, že zapojení sedminásobného mistra světa je důležité a dodá snímku potřebnou autenticitu. Natáčení filmu se podle něj budou rády podílet všechny týmy, jezdci i ostatní členové závodního paddocku.

Po úspěchu série Drive to Survive (Touha po vítězství) televizního kanálu Netflix, která představila zákulisí formule 1 široké veřejnosti a přivedla ke královně motorsportu mnoho nových fanoušků, bude nový film dalším mocným popularizačním elementem.

V texaském Austinu byla během Velké ceny USA uspořádána prezentace projektu se šéfy týmů, později členové produkce navštívili každý jednotlivý tým, aby podrobně prodiskutovali jejich zapojení. Týmy a jejich šéfové produkci filmu přijali podle F1.com s nadšením.

Tagy: