CNN Prima News Břeclav

Břeclav

Výpis příspěvků ke štítku „Břeclav“

Muž znásilnil několik chlapců, dostal podmínku. Zaplatí desetitisícová odškodnění

Krajský soud v Brně ve čtvrtek čtyřiatřicetiletému muži, který mezi lety 2018 až 2021 pohlavně zneužil a znásilnil nezletilé chlapce, uložil tříletý trest s podmíněným odkladem na pět let. Souhlasil tím s navrženou dohodou o vině a trestu mezi státním zástupcem a obhájcem obviněného. Muž se ke skutku přiznal a projevil lítost. Musí podstoupit ambulantní sexuologickou léčbu. Pětiletá zkušební doba je dostatečně dlouhá na to, aby, pokud ji zvládne, bylo možné říct, že se napravil, řekl předseda senátu Roman Kafka.

Provoz na D1 zkomplikoval požár, u vjezdu do Brna se střetla dodávka s kamionem

Provoz na hlavních dálničních tazích v Česku v pondělí dopoledne zkomplikovaly dopravní nehody. Na D1 došlo ke střetu dvou nákladních aut a následnému požáru. Dálnice D2 byla na třetím kilometru směrem do centra Brna uzavřená kvůli nehodě dodávky a nákladního vozu, na místě zasahovali i záchranáři. V případě trasy na D1 byl zprůjezdněn levý pruh, dálnice ve směru do metropole je již plně průjezdná. Informovala o tom Policie ČR a Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje.

Rušení pošt? Musel bych být sprostý. Lidé na Plzeňsku se bouří, protestují i koaliční politici

Rušení poboček České pošty pobouřilo část veřejnosti i řadu komunálních politiků z pětikoalice. Například v Plzni tamní hejtman, primátor i starostové městských částí budou usilovat o posunutí termínu reorganizace, aby získali čas na přípravu náhradního řešení. Velkou kritiku vyvolalo rušení poboček i v Břeclavi.