reklama
CNN Prima News Břeclav

Břeclav

Výpis příspěvků ke štítku „Břeclav“

Závadná pitná voda dál trápí osm obcí na Pohořelicku. Dětem ji nedám, říká místní

29. září 2021 11:34

Obyvatele osmi obcí na Pohořelicku v Jihomoravském kraji dál trápí problémy s pitnou vodou. Ta tamní už podle hygieniků není vhodná k pití, vaření a běžnému použití pro těhotné ženy a malé děti. Břeclavské vodárny zatím marně pátrají po tom, kdo vodu znečišťuje, a lidem i nadále proplácejí část peněz za její nákup.

Zanedbané děti přilákaly pozornost strážníků. Matka po nich hodila klec s papouškem

2. srpna 2021 10:03

Jen těžko pochopitelný případ se odehrál v Břeclavi. Dvou na první pohled zanedbaných malých dětí, které bosé pobíhaly vedle rušné silnice, si všimli místní strážníci. Když následně zjišťovali, kde mají rodiče, z nedalekého domu na ně začaly létat nejrůznější předměty, včetně vázy nebo dokonce klece s papouškem. Tím navíc celá situace ani zdaleka neskončila.

Jak můžete pomoci po tornádu: Peníze, potraviny, ubytování

25. června 2021 16:32

Tornádo na jihu Moravy tvrdě zasáhlo obyvatele na Břeclavsku a Hodonínsku. Přírodní živel poničil řadu domů či aut. Lidé tak mnohdy přišli o střechu nad hlavou a celou řadu dalších věcí. Mezi Čechy se ovšem zvedla až neuvěřitelná vlna solidarity. Jak se dá pomáhat právě teď? Zejména finančně, ale i zasláním oblečení či materiálu. Podívejte se v přehledném článku na možnosti, jak můžete pomoci lidem, které postihlo tornádo.

Konflikt kvůli špatně nasazené roušce. Vlakvedoucí Českých drah udeřil cestujícího do hlavy

19. října 2020 11:20

Záběry cestujícího z vlaku R 803 Moravan v Břeclavi oblétly sociální sítě. Dvojice mužů se totiž dohadovala o správném nasazení roušky, náhle však přiběhl vlakvedoucí Českých drah a jednoho z účastníků hádky udeřil do hlavy. Tiskový mluvčí Českých drah Robert Pagan pro CNN Prima NEWS uvedl, že ignorování vládních opatření ze strany některých pasažérů vede ke zbytečným sporům a vyhroceným situacím.

V bytě v Břeclavi při úterní explozi nevybuchl plyn, našly se chemikálie

21. května 2020 13:10

Policie vyloučila, že by v úterý v bytě v bytovém domě v Břeclavi vybuchl plyn. Našly se v něm ale chemikálie, které mohly být příčinou výbuchu. Vyšetřovatel stanovil škodu, ta bude minimálně půl milionu korun. Uvedl to mluvčí policie Petr Zámečník. Při výbuchu se vážně zranili dva muži. Policie ve spolupráci s hasiči evakuovala 30 lidí.

reklama