Z Harryho a Meghan jsou hrdinové. Dostanou cenu za boj proti rasismu ve vlastní rodině

Princ Harry a jeho manželka vévodkyně Meghan budou oficiálně hrdinové. Cenu Roberta F. Kennedyho za lidská práva mají převzít na začátku prosince za své heroické vymezování se proti rasismu v britské královské rodině.

Nejmenovaného člena královské rodiny obvinili Harry a Meghan z rasismu poté, co se měl údajně zajímat o barvu pleti jejich nenarozeného dítěte Archieho. Toto nařčení tehdy vzbudilo řadu kontroverzí.

Tvrzení Harryho a Meghan rozbouřilo vztahy v královské rodině. Za odvahu nyní dostanou cenu Roberta F. Kennedyho, bratra bývalého prezidenta Spojených států, za lidská práva.

Tuto cenu v minulosti dostal například bývalý prezident Jihoafrické republiky Nelson Mandela. Mezi letošními laureáty je kromě Harryho a Meghan také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který od února velí obraně své země po ruské invazi.

V rozhovoru pro Vantiatis Kerry Kennedy, dcera Roberta F. Kennedyho a prezidentka nadace, připomněla, že páru poblahopřáli za jejich hrdinský postoj proti rasismu v královské rodině. „Šli do nejstarší instituce v historii Spojeného království a řekli jim, co dělají špatně, že v instituci nemohou mít strukturální rasismus, že nemohou udržovat nedorozumění ohledně duševního zdraví,“ sdělila.

Tagy:
Velká Británie rasismus princ Harry Meghan Markle královská rodina USA Nelson Mandela Britská královská rodina Archie Mountbatten-Windsor Robert Fitzgerald