reklama

Britský pár uspořádal svatbu za dvě hodiny. Vyhnul se tak restrikcím kvůli covidu

Chloe a Jamie Collinsovi z Watfordu ve Velké Británii během dvou hodin uspořádali svoji svatbu.
Zdroj: facebook.com

Chloe a Jamie Collinsovi z Watfordu ve Velké Británii stihli během dvou hodin uspořádat svoji svatbu. Důvodem byla čtvrtá úroveň koronavirových opatření, která tam začala platit od sobotní půlnoci. Jedním z nařízení je, že obřady jsou možné pouze za výjimečných okolností. Důvodem by mohla být nevyléčitelná nemoc.

reklama

Velkým zklamáním bylo pro jedenatřicetiletou Chloe a devětadvacetiletého Jamieho sobotní oznámení britského premiéra Borise Johnsona, když potvrdil zpřísnění koronavirových opatření.

Pár se proto rozhodl na nic nečekat a začal svatbu rychle plánovat, jelikož už byl dvakrát donucen ji odložit. Dodavatelé i hosté přijížděli do synagogy na poslední chvíli. V sobotu v deset večer spolu kráčeli uličkou k oltáři v Edgware United Synagogue. „Byl to zázrak, že to takhle vyšlo. Připadalo mi to jako sen. Někteří lidé plánují svatbu roky, ale my jsme to zvládli za dvě hodiny,“ řekla podle BBC nevěsta.

Chloe a Jamie Collinsovi během dvou hodin uspořádali svoji svatbu.
Chloe a Jamie Collinsovi během dvou hodin uspořádali svoji svatbu.

Většina svatebčanů sledovala obřad on-line

Kromě rabína a novomanželů se svatby zúčastnilo deset členů rodiny a tři přátelé. Více než sto lidí sledovalo obřad on-line. „Nikdy v životě jsem necítila tolik lásky a cítila jsem se tak vděčná. Bylo to, jako by tam byli,“ sdělila Collinsová.

Svatba se původně měla konat 6. září ve venkovském hotelu ve Watfordu se 130 hosty. Kvůli přísným omezením ji museli zrušit a přesunout na 22. listopadu, kdy se jí už mohlo původně zúčastnit jen 15 lidí. I ta však musela být zrušena.

Podle Daily Mail jsou líbánky Collinsových s odletem do Dubaje a na Maledivy zatím naplánovány na konec ledna. Pár ale čeká na další vývoj událostí ohledně pandemie.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením

Desítky lidí s transparenty, českými i černými vlajkami, koňmi a rakví se v sobotu odpoledne vydaly k domu ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) v Jinačovicích na Brněnsku. Účastníci akce protestovali proti vládním opatřením a protiepidemickému systému (PES), který vnímají jako nesmyslný. Opatření decimují ekonomiku, a i přesto počet nakažených koronavirem stále roste, řekl novinářům organizátor akce Tomáš Franzki.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější

PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější

Nové mutace koronaviru se začínají rozšiřovat po celém světě a najdou se státy, které už kvůli obavám z nové varianty začínají rušit například lety z rizikových zemí. Odborníci odhadují, že i když je mnoho mutací nakažlivějších než původní typ, vakcína by na ně měla zabírat. Podle některých expertů už SARS-CoV-2 dokázal zmutovat více než tisíckrát, potvrzena je ale zatím necelá desítka čerstvě objevených proměn nemoci COVID-19. Do Česka zatím dorazila mutace s označením „britská“.

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Vláda zvažuje otevření některých obchodů. Co by se mohlo začít prodávat?
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Lopraisova omluva nezabrala. Nejsme kusy masa, vzkazují šestnáctileté dívky
Němci sáňkují u bývalého koncentračního tábora. Nepřijatelné, zuří ředitel památníku
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu
Slovensko letos předstihne Česko ve výstavbě dálnic o více než 11 kilometrů
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
reklama
reklama
Po vakcíně zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Zima pokračuje. Česko čeká mrazivý víkend, přes noc bude až −18 °C
Další články
reklama
reklama