reklama

Britský pár uspořádal svatbu za dvě hodiny. Vyhnul se tak restrikcím kvůli covidu

Chloe a Jamie Collinsovi z Watfordu ve Velké Británii stihli během dvou hodin uspořádat svoji svatbu. Důvodem byla čtvrtá úroveň koronavirových opatření, která tam začala platit od sobotní půlnoci. Jedním z nařízení je, že obřady jsou možné pouze za výjimečných okolností. Důvodem by mohla být nevyléčitelná nemoc.

reklama

Velkým zklamáním bylo pro jedenatřicetiletou Chloe a devětadvacetiletého Jamieho sobotní oznámení britského premiéra Borise Johnsona, když potvrdil zpřísnění koronavirových opatření.

Pár se proto rozhodl na nic nečekat a začal svatbu rychle plánovat, jelikož už byl dvakrát donucen ji odložit. Dodavatelé i hosté přijížděli do synagogy na poslední chvíli. V sobotu v deset večer spolu kráčeli uličkou k oltáři v Edgware United Synagogue. „Byl to zázrak, že to takhle vyšlo. Připadalo mi to jako sen. Někteří lidé plánují svatbu roky, ale my jsme to zvládli za dvě hodiny,“ řekla podle BBC nevěsta.

Většina svatebčanů sledovala obřad on-line

Kromě rabína a novomanželů se svatby zúčastnilo deset členů rodiny a tři přátelé. Více než sto lidí sledovalo obřad on-line. „Nikdy v životě jsem necítila tolik lásky a cítila jsem se tak vděčná. Bylo to, jako by tam byli,“ sdělila Collinsová.

Svatba se původně měla konat 6. září ve venkovském hotelu ve Watfordu se 130 hosty. Kvůli přísným omezením ji museli zrušit a přesunout na 22. listopadu, kdy se jí už mohlo původně zúčastnit jen 15 lidí. I ta však musela být zrušena.

Podle Daily Mail jsou líbánky Collinsových s odletem do Dubaje a na Maledivy zatím naplánovány na konec ledna. Pár ale čeká na další vývoj událostí ohledně pandemie.

Tagy:
Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové
Počasí

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové

Počasí v Česku bude dál proměnlivé a spíše chladnější. Během srpna se mají častěji střídat oblačné a slunečné dny, léto má být podle meteorologů typicky středoevropské. Zbytek letních prázdnin bude zřejmě teplotně průměrný až slabě podprůměrný. Vyplývá to z měsíční prognózy počasí, kterou v pondělí na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi
Sociální sítě

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

Zmizel šéf organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům. Šel si zaběhat a už se nevrátil

V Kyjevě v pondělí zmizel šéf nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá Bělorusům prchajícím před represemi ze své vlasti. S odvoláním na samotnou organizaci o tom informují ukrajinská, ruská i běloruská média. Ukrajinská policie podle agentury Reuters potvrdila nahlášené zmizení. Podle Běloruského domu na Ukrajině si šel Vital Šišov ráno pravděpodobně zaběhat a už se nevrátil. Na telefonu je nedostupný.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

reklama

Domácí zpravodajství

Počítače i obědy pro děti zdarma, méně memorování: Jak chtějí strany změnit školství

Zlepšíme školství. V předvolebních programech to slibují snad všechny strany (kromě ANO, Babišovo hnutí zatím program do sněmovních voleb nepředstavilo). Jak to chtějí partaje udělat? KSČM láká na obědy pro děti zdarma, ČSSD by bezplatně rozdávala počítače a tablety, koalice Spolu chce reformovat vzdělávací programy. Co dalšího by politici chtěli prosadit?

reklama