reklama

Britský pár uspořádal svatbu za dvě hodiny. Vyhnul se tak restrikcím kvůli covidu

Chloe a Jamie Collinsovi z Watfordu ve Velké Británii stihli během dvou hodin uspořádat svoji svatbu. Důvodem byla čtvrtá úroveň koronavirových opatření, která tam začala platit od sobotní půlnoci. Jedním z nařízení je, že obřady jsou možné pouze za výjimečných okolností. Důvodem by mohla být nevyléčitelná nemoc.

reklama

Velkým zklamáním bylo pro jedenatřicetiletou Chloe a devětadvacetiletého Jamieho sobotní oznámení britského premiéra Borise Johnsona, když potvrdil zpřísnění koronavirových opatření.

Pár se proto rozhodl na nic nečekat a začal svatbu rychle plánovat, jelikož už byl dvakrát donucen ji odložit. Dodavatelé i hosté přijížděli do synagogy na poslední chvíli. V sobotu v deset večer spolu kráčeli uličkou k oltáři v Edgware United Synagogue. „Byl to zázrak, že to takhle vyšlo. Připadalo mi to jako sen. Někteří lidé plánují svatbu roky, ale my jsme to zvládli za dvě hodiny,“ řekla podle BBC nevěsta.

Většina svatebčanů sledovala obřad on-line

Kromě rabína a novomanželů se svatby zúčastnilo deset členů rodiny a tři přátelé. Více než sto lidí sledovalo obřad on-line. „Nikdy v životě jsem necítila tolik lásky a cítila jsem se tak vděčná. Bylo to, jako by tam byli,“ sdělila Collinsová.

Svatba se původně měla konat 6. září ve venkovském hotelu ve Watfordu se 130 hosty. Kvůli přísným omezením ji museli zrušit a přesunout na 22. listopadu, kdy se jí už mohlo původně zúčastnit jen 15 lidí. I ta však musela být zrušena.

Podle Daily Mail jsou líbánky Collinsových s odletem do Dubaje a na Maledivy zatím naplánovány na konec ledna. Pár ale čeká na další vývoj událostí ohledně pandemie.

Tagy:

Hlavní zprávy

Prodělaný covid a dvě dávky očkování, je třeba třetí? Vojtěch si už není jistý

Kdo nemoc prodělal a nechal se naočkovat dvěma dávkami, pro toho epidemie skončila, říkal ještě v září ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Zda to bude platit i dál, je otázka. Aktuální debata o nutnosti třetí dávky, která bude zároveň podmínkou pro platné covidové pasy, Vojtěchovo tvrzení problematizuje. Sám ministr připouští, že aktuálně není vyjasněné, zda budou tito lidé do třetí dávky nuceni.

Imunolog varuje před omikronem: Monoklonální protilátky asi nebudou proti mutaci účinné

Současné léky na covid, takzvané monoklonální protilátky, podle imunologa Zdeňka Hela zřejmě nebudou účinné proti variantě koronaviru omikron. Uvedl to na Twitteru. Už v minulých dnech například šéf firmy Moderna řekl, že méně účinné budou na tuto variantu pravděpodobně také vakcíny. Nová varianta se zatím prokázala v Česku u jedné ženy cestující z Namibie.

reklama

Domácí zpravodajství

Začal sběr podpisů za kandidaturu Babiše na Hrad. Premiér prý za iniciativou nestojí

V Praze odstartoval sběr podpisů za kandidaturu Andreje Babiše (ANO) na prezidenta. Podle informací webu iDNES.cz by v České republice mělo být v budoucnu až 50 podobných petičních stánků jako ten, který se objevil ve středu na pražském Andělu. Sám Babiš prý za iniciativou nestojí. Na dotaz CNN Prima NEWS, zda bude skutečně na Pražský hrad kandidovat, premiér v demisi odpověděl: „V tuto chvíli vám na to neodpovím, není to na stole. Nejdřív musíme předat vládu, potom budou Vánoce.“

Zemřel významný disident, novinář a obhájce lidských práv Petr Uhl

Ve věku 80 let ve středu zemřel novinář a publicista, bývalý disident, politický vězeň a signatář Charty 77 Petr Uhl, který se během komunistického režimu i po revoluci zasazoval o ochranu lidských práv. Sdělila to jeho manželka, někdejší ombudsmanka Anna Šabatová. Uhl patřil k nejvýraznějším postavám československého disentu a mimo veřejné dění nezůstal ani po listopadu 1989.

Piráti opět šijí do Dostála. Občas informuje neadekvátním způsobem, říká senátor z ODS

Neshody mezi expertem Pirátů na zdravotní právo Ondřejem Dostálem a zbytkem strany pokračují. Po kauze, kdy „zatajoval“ informaci, zda se nechal očkovat, kolegům vadí jeho příspěvky na Twiteru, kde sdílí data o pacientech s covidem. A to se nelíbí ani senátorovi Romanu Krausovi z ODS. „Občas data interpretuje neadekvátním způsobem,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Za Dostála se naopak postavila Starostka Alena Dernerová.

reklama