Brutálně zavraždil exmanželku i jejich dva psy. Soud muže poslal na 11 let do vězení

Až nezvykle nízký trest za vraždu dostal u ostravského krajského soudu muž z Rychvaldu na Karvinsku. Má si odsedět 11 let. Svou exmanželku přitom zavraždil poměrně brutálním způsobem, hlavu jí měl rozbít kladivem a pak ji ještě škrtil.

Při představě, co se stalo v domě v Rychvaldu na Karvinsku, doslova až mrazí. Sedmačtyřicetiletý muž zaútočil dvoukilovým kladivem na svou exmanželku, která si přijela pro jejich společné psy, a přitom mu znovu řekla, že se k němu nevrátí.

„Následně jí de facto bezvládné nasadil na krk smyčku vytvořenou ze tří stahovacích pásek, kterou utáhl, a současně ji rdousil v podstatě až do jejího skonu,“ uvedl pro CNN Prima NEWS státní zástupce Vít Legerský. Poté se měl pokusil o sebevraždu, kterou si stejně jako vraždu důkladně promyslel.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Při přepadení v olomoucké herně střelil ženu do hlavy. Soud uložil seniorovi výjimečný trest

„Užil léky, pořezal si žíly, opakovaně se bodl do hrudníku a pustil si plyn a kolem krku si rovněž stáhl utahovací pásku,“ popsal Legerský. Jenže v tom mu zabránil ženin nový přítel. Ten totiž vtrhl do domu, když se jeho partnerka dlouho nevracela. Naskytl se mu šílený pohled. Ubitá žena v tratolišti krve, její pořezaný exmanžel a také dva mrtví psi.

Sousedé tomu vůbec nechtěli věřit. „Zdál se mi jako normální dobrý synek. Vycházela jsem s ním dobře,“ uvedl jeden z nich po vraždě. „Byl úplně klidný, nikdy tam nebyl slyšet žádný kravál,“ pokračoval další. „Měli, myslím, dva pejsky, vždycky s nimi chodili na procházku,“ uzavřel další.

Obžalovanému hrozilo za brutální vraždu až 20 let ve vězení. Nicméně se k činu přiznal, projevil lítost, přepsal na rodiče oběti polovinu jejich společného domu a státní zástupce sepsal dohodu o vině a trestu. Soud pak trest 11 let za mřížemi schválil.

Tagy: