reklama
CNN Prima News Budapešť

Budapešť

Výpis příspěvků ke štítku „Budapešť“

Krutý osud triatlonisty Jakuba: Vyhrál závod, pak zemřel po srážce s vozem papežovy kolony

8. září 2021 18:27

Měl to být den plný příjemných aktivit. Když slovenský triatlonista Jakub Mészáros v sobotu ovládl závod v Poľaně, vyrazil do Budapešti. Zde se 30letý sportovec připojil ke svým kamarádům a triatlonovým kolegům k rozlučce se svobodou. Během zábavy ho však srazilo auto. To mělo patřit do papežovy kolony a podle svědků jelo velmi rychle. Střet s mikrobusem Mészáros nepřežil.

Poklekávejte jinde, my nikoho nekolonizovali. Maďaři vrací úder a ostře kritizují Johnsona

4. září 2021 18:10

Hodně emocí přinesl čtvrteční kvalifikační duel o mistrovství světa mezi domácími Maďary a Angličany. Ti si mimo jiné stěžovali na rasismus. Do celé záležitosti se vložil i britský premiér Boris Johnson, který vyzval FIFA, aby přijala tvrdá opatření. Maďarským představitelům se to ale nelíbí a Angličany v čele s Johnsonem tvrdě kritizují.

Tažení za další tenisovou trofejí doma v Praze. Vláda vyšla Kvitové a spol. vstříc

23. srpna 2021 17:22

První ročník nového formátu tenisového turnaje dlouhé roky známého jako Fed Cup měla hostit Budapešť. Kvůli koronavirové pandemii se ale nakonec pořadatelství akce zřekla a řešilo se, zda novým dějištěm nebude Praha. Teď to skutečně vypadá, že v listopadu by se měla akce – která byla loni přejmenovaná na Billie Jean King Cup – chopit česká metropole. A domácí hráčky by tak měly mít příznivější podmínky pro získání další trofeje.

Recept na další katastrofu. Euro může přinést novou vlnu pandemie, varují experti

2. července 2021 18:36

Probíhající fotbalové Euro vzbuzuje s ohledem na možnost šíření koronaviru velké emoce. Hráči i fanoušci jsou rádi. Po více než roční pauze se jeden z nejpopulárnějších sportů může hrát občas i před plnými tribunami. Lékaři naopak trnou. Cestování přes celý kontinent v kombinaci se šířící se indickou delta mutací totiž není z epidemického hlediska vůbec ideální. Experti dokonce varují před další vlnou pandemie a netradiční „cestovní“ Euro kritizují i zahraniční politici.

reklama