CNN Prima News Budapešť

Budapešť

Výpis příspěvků ke štítku „Budapešť“

Bezvládnou akvabelu musela trenérka zachránit už loni. Něco není v pořádku, říká hvězda

24. června 2022 12:41

Velké drama se šťastným koncem obletělo svět. Americká akvabela Anita Alvarezová po závěru svého vystoupení na mistrovství světa v Budapešti ztratila vědomí a její bezvládné tělo kleslo až na dno bazénu, odkud ji hrdinsky vytáhla trenérka. Nebylo to poprvé, co plavkyně na závodech zkolabovala. Kolaps ji potkal už loni při olympijské kvalifikaci. I tehdy jí zachraňovala život její koučka.

V Borodjance se v troskách dvou domů našlo 26 těl. Panují obavy z opakování Buči

7. dubna 2022 06:36

Válka na Ukrajině trvá už šest týdnů. Západ varuje, že boje na Ukrajině mohou trvat ještě dlouho. Kyjev se podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova v novém návrhu mírové dohody odchýlil od bodů, na nichž se shodly před časem delegace obou zemí v Istanbulu. Moskva nově připustila, že počty ruských padlých vojáků jsou obrovské. NATO poskytne Ukrajině další vojenskou pomoc. V Rusy zničené Borodjance u Kyjeva se podle úřadů po stažení okupantů našla v troskách dvou domů těla 26 lidí. Panují obavy z opakování Buči.

Zchlaďte emoce a přestaňte si hrát na blázny, vmetl Zelenskyj vlastním poslancům

3. dubna 2022 01:03

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svých projevech mnohdy nešetří kritikou, ať už jde o Rusko, nebo o Západ. Tentokrát si však vzal na paškál vlastní poslance z ukrajinského parlamentu. Někteří z nich totiž začali měnit slova národní hymny. „Co jste v životě dokázali, abyste měli morální právo měnit slova hymny? Zchlaďte emoce a přestaňte si hrát na blázny,“ vzkázal prezident.

OBRAZEM: Válku na Ukrajině připomněla řada demonstrací. V Rusku účastníky zatkla policie

28. března 2022 00:06

Ukrajinu, která 32. dnem vzdoruje ruské invazi, připomněly demonstrace a happeningy v Budapešti, Varšavě, Vilniusu a v dalších evropských městech, ale také v ruské metropoli Moskvě a v Petrohradu. V Rusku ovšem jejich účastníky zadržela policie. Maďarský premiér Viktor Orbán při nedělním setkání s voliči hájil zdrženlivé postoje své vlády k válce na Ukrajině jako správné.

Maďarský ministr mě pozval do Budapešti, chlubí se Okamura. Prý díky omluvě za Pekarovou

20. ledna 2022 00:01

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura dostal pozvánku do Budapešti od maďarského ministra zahraničí. Prý se tak stalo na základě dopisu, v němž se český opoziční politik omluvil za slova předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09), informuje web iRozhlas.cz. Šéfka dolní komory na sociálních sítích napsala, že doufá, že se Maďarům podaří ve volbách „vyhnat“ premiéra Viktora Orbána, jako se to podařilo v Česku v případě Andreje Babiše (ANO).

Ještě se neloučím, říká Babiš před V4. Který premiér bude za Česko mluvit v Bruselu?

13. prosince 2021 15:39

S ostatními premiéry se ještě loučit nebudu, řekl před odletem na jednání V4 s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem český předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO). Přeje si, aby na středeční a čtvrteční Evropské radě už Česko reprezentoval designovaný premiér Petr Fiala (ODS). Kdy bude nový kabinet jmenován, zatím není jasné.

Sledujte ZÁZNAM: Jak bude Francie řídit Evropskou unii? Babiš letí na jednání s Macronem

13. prosince 2021 14:19

Francouzský prezident Emmanuel Macron navštíví v pondělí Budapešť a setká se s premiéry zemí Visegrádské skupiny (V4), tedy i s Andrejem Babišem. Co český předseda vlády od setkání, které se má týkat nadcházejícího francouzského předsednictví v Evropské unii, čeká? Sledujte Babišovo vyjádření od 14:45 živě v tomto článku.

Když Sověty chtěli zbít maďarští fanoušci. 65 let od Melbournské krvavé lázně

6. prosince 2021 18:59

O sovětské okupaci své země se dozvěděli při cestě do Austrálie na letní olympijské hry. Obhajoba olympijského zlata se tak pro maďarské vodní pólisty stala symbolem boje za čest svého národa. 6. prosinec 1956 se tučným písmem zapsal do olympijské i politické historie. Pojďme si připomenout příběh „Melbournské krvavé lázně“, kdy voda v olympijském bazéně zčervenala a fanoušci Maďarska chtěli zmlátit sovětské sportovce.