Smutné detaily smrti hasiče Honzy: Zůstala po něm těhotná manželka, měli krátce po svatbě

Devětatřicetiletý dobrovolný hasič Jan D., který tragicky zemřel ve středu při prohledávání poničeného domu, se měl stát tatínkem. Ani ne rok po svatbě po něm zůstala těhotná partnerka. Zemřelého oplakává celá rodná Skalice u České Lípy. K hasičské zbrojnici nosí jeho blízcí svíčky.

Teprve letos se mladý dobrovolný hasič oženil. Novomanželskému páru se také mělo narodit dítě, podle informací deníku Blesk jejich první. O novou životní etapu však manžele připravila tragická nehoda. Po požáru roubenky v Novém Boru –⁠ Arnultovicích se Honza vydal poničený objekt prozkoumat. Podle informací hasičů se měl vevnitř nacházet 73letý senior. Konstrukce budovy však byla příliš narušená, následkem čehož se na mladého muže zřítil strop.

Dobrovolný hasič, navzdory snahám svých kolegů o vyproštění z trosek a resuscitaci, zraněním podlehl. Jeho předčasnou smrt velmi těžce nese celá obec Skalice u České Lípy, ze které pocházel. Téměř všichni ho tam prý znali. „Honza chodil s mým synem do školy. Celý život vyrůstal tady,“ sdělila Blesku se slzami v očích jedna z místních obyvatelek.

Tragédie zasáhla i tamního starostu Jiřího Löffelmanna. „Promiňte, je to pro mě těžké. Znal jsem ho dlouho, byl zastupitelem a jedním z nejaktivnějších hasičů. Mnohem těžší je to ale samozřejmě pro všechny, kteří po něm zůstali. Chtěl bych jim vyjádřit nejhlubší lítost a popřát jim hodně sil, aby to všechno zvládli,“ podělil se o své pocity starosta.

Obec pro pozůstalou těhotnou partnerku a Honzovu nevlastní dceru zorganizovala veřejnou sbírku. Zdrcující zprávu přišel manželce osobně sdělit krajský ředitel hasičů Jan Hadrbolec. „Žádná slova nemohou dostatečně vyjádřit zármutek, který soucítíme. Rodině a pozůstalým zesnulého hasiče přejeme hodně sil,“ vyjádřil se poté, co hasiči smrt kolegy oficiálně potvrdili.

Požár si vyžádal dvě oběti

Hasiči pokračovali v prohledávání domu ve čtvrtek. „Zhruba v jedenáct hodin bylo v prvním patře domu nalezeno lidské tělo,“ sdělil CNN Prima NEWS policejní psovod Vladimír Carva. Tělo zřejmě patří seniorovi, který v domě bydlel. S jistotou však identifikaci potvrdí až pitva.

Kriminalisty stále čeká vyšetřování. Je potřeba vypátrat příčinu samotného požáru a zároveň okolnosti, za kterých došlo ke smrtelnému úrazu mladého hasiče, uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Tagy: