Byl jsem tlouštík, přiznal Adenubi. Spolužáci ho šikanovali i kvůli barvě pleti

POVÍDEJ (14)

Známý influencer a moderátor Showtimu Immanuel Adenubi se netají tím, že v dětství zažil šikanu. „Jako dítě jsem byl tlouštík. Kvůli své váze jsem musel poslouchat různé posměšky i jedovaté poznámky,“ svěřil se v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Jeho spolužáci se mu posmívali také kvůli jeho barvě pleti. Slavný moderátor má totiž exotické kořeny.

Už několik měsíců září Immanuel Adenubi v roli moderátora lifestylového pořadu Showtime. Kromě toho se věnuje také fitnessu a uspěl i v soutěži Muž roku, kde získal třetí místo. Ne vždy ale vypadal tak jako dnes. „Jako dítě jsem byl takový tlouštík. Nepomáhalo mi ani, že jsem hodně sportoval. Hrál jsem fotbal, ale tělo bylo takové, jaké bylo,“ svěřil se Adenubi.

„Děti mi říkaly, že jsem tlustý, nazývaly mě špekounem nebo mi říkaly, že mám větší prsa než holky,“ vzpomínal moderátor. Z převlékání ve škole měl proto hrůzu. „Nesnášel jsem si před ostatními dětmi sundavat triko. Měl jsem z toho panickou hrůzu,“ doplnil.

Bohužel to nebyla jen nadváha, kvůli které se mu děti posmívaly. Čočku prý dostával i kvůli své barvě pleti. Známý moderátor má totiž exotické kořeny. Jeho matka pochází z Čech, otec z Nigérie. „Byla to taková kombinace. Cítil jsem se jako outsider,“ svěřil se Adenubi. „Měl jsem dvě sféry, ve kterých jsem dostával čočku. Kromě toho, že jsem byl tlouštík, jsem cítil, že se od ostatních liším. Byl jsem si vědom toho, že jsem byl jeden mezi sty,“ vysvětlil.

„Děti umějí být opravdu zlé, ale snažil jsem se to neřešit. Naštěstí jsem byl celý život flegmatik, takže jsem si to nebral osobně,“ řekl Adenubi. Moderátorce Radce Červinkové pak popsal i jeden ze svých nejhorších zážitků z dětství. Ten prožil, když mu bylo asi 10 let.

Všichni nejsou zlí a rasisté

„V sobotu brzy ráno jsem jel autobusem na fotbalový zápas. Seděl jsem u okna a na jedné ze zastávek stála parta skinheadů, kteří si mě hned všimli. Snažil jsem se dělat, že je nevidím, ale jeden z nich přistoupil k oknu a asi 10centimetrovou kudlou mi naznačil, že mě podřízne. Doufal jsem, že autobus co nejdříve odjede. Byl to hodně nepříjemný moment,“ zavzpomínal Adenubi s tím, že i když se setkával s nepříjemnými urážkami, fyzickému násilí se vyhnul.

„Zažil jsem však spoustu situací, které byly dost na hraně. Věděl jsem, že některým místům se musím vyhýbat,“ doplnil moderátor pořadu Showtime.

Se zkušenostmi, které před lety zažil, se naučil žít a dokázal si z nich vzít i něco do života. Zejména pak pro svou tvorbu na sociálních sítích. „Pochopil jsem, že ne všichni lidé jsou zlí a rasisti. Nejsem naivní a vím, že se ve mně hodně reflektuje, co jsem zažil. Skrze sociální sítě můžu mluvit ke spoustě mladých lidí, kteří zažívají podobné problémy jako já před několika lety. Snažím se jim být vzorem a motivovat je k optimistickému pohledu na svět,“ uzavřel Adenubi.

Tagy: