reklama

Byl jsem tlouštík, přiznal Adenubi. Spolužáci ho šikanovali i kvůli barvě pleti

Známý influencer a moderátor Showtimu Immanuel Adenubi se netají tím, že v dětství zažil šikanu. „Jako dítě jsem byl tlouštík. Kvůli své váze jsem musel poslouchat různé posměšky i jedovaté poznámky,“ svěřil se v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Jeho spolužáci se mu posmívali také kvůli jeho barvě pleti. Slavný moderátor má totiž exotické kořeny.

reklama

Už několik měsíců září Immanuel Adenubi v roli moderátora lifestylového pořadu Showtime. Kromě toho se věnuje také fitnessu a uspěl i v soutěži Muž roku, kde získal třetí místo. Ne vždy ale vypadal tak jako dnes. „Jako dítě jsem byl takový tlouštík. Nepomáhalo mi ani, že jsem hodně sportoval. Hrál jsem fotbal, ale tělo bylo takové, jaké bylo,“ svěřil se Adenubi.

„Děti mi říkaly, že jsem tlustý, nazývaly mě špekounem nebo mi říkaly, že mám větší prsa než holky,“ vzpomínal moderátor. Z převlékání ve škole měl proto hrůzu. „Nesnášel jsem si před ostatními dětmi sundavat triko. Měl jsem z toho panickou hrůzu,“ doplnil.

Bohužel to nebyla jen nadváha, kvůli které se mu děti posmívaly. Čočku prý dostával i kvůli své barvě pleti. Známý moderátor má totiž exotické kořeny. Jeho matka pochází z Čech, otec z Nigérie. „Byla to taková kombinace. Cítil jsem se jako outsider,“ svěřil se Adenubi. „Měl jsem dvě sféry, ve kterých jsem dostával čočku. Kromě toho, že jsem byl tlouštík, jsem cítil, že se od ostatních liším. Byl jsem si vědom toho, že jsem byl jeden mezi sty,“ vysvětlil.

„Děti umějí být opravdu zlé, ale snažil jsem se to neřešit. Naštěstí jsem byl celý život flegmatik, takže jsem si to nebral osobně,“ řekl Adenubi. Moderátorce Radce Červinkové pak popsal i jeden ze svých nejhorších zážitků z dětství. Ten prožil, když mu bylo asi 10 let.

Všichni nejsou zlí a rasisté

„V sobotu brzy ráno jsem jel autobusem na fotbalový zápas. Seděl jsem u okna a na jedné ze zastávek stála parta skinheadů, kteří si mě hned všimli. Snažil jsem se dělat, že je nevidím, ale jeden z nich přistoupil k oknu a asi 10centimetrovou kudlou mi naznačil, že mě podřízne. Doufal jsem, že autobus co nejdříve odjede. Byl to hodně nepříjemný moment,“ zavzpomínal Adenubi s tím, že i když se setkával s nepříjemnými urážkami, fyzickému násilí se vyhnul.

„Zažil jsem však spoustu situací, které byly dost na hraně. Věděl jsem, že některým místům se musím vyhýbat,“ doplnil moderátor pořadu Showtime.

Se zkušenostmi, které před lety zažil, se naučil žít a dokázal si z nich vzít i něco do života. Zejména pak pro svou tvorbu na sociálních sítích. „Pochopil jsem, že ne všichni lidé jsou zlí a rasisti. Nejsem naivní a vím, že se ve mně hodně reflektuje, co jsem zažil. Skrze sociální sítě můžu mluvit ke spoustě mladých lidí, kteří zažívají podobné problémy jako já před několika lety. Snažím se jim být vzorem a motivovat je k optimistickému pohledu na svět,“ uzavřel Adenubi.

Tagy:

Hlavní zprávy

Konec všem opatřením. Angličané končí s nošením roušek, do baru mohou bez covid pasu
Velká Británie

Konec všem opatřením. Angličané končí s nošením roušek, do baru mohou bez covid pasu

Britský premiér Boris Johnson ve středu potvrdil, že od 27. ledna v Anglii skončí většina zbývajících koronavirových omezení. Obyvatelé této části Spojeného království již nebudou muset nosit roušky či pracovat z domova, informují zahraniční agentury. Vědci se podle premiéra domnívají, že vlna způsobená koronavirovou variantou omikron již dosáhla vrcholu.

Zdravotní systémy prožily obrovský kolaps. Po dopoledním výpadku je eRecept plně funkční

Aktualizováno

Od středečního rána hlásil systém eRecept výpadek. Lékárníci se tak nemohli připojit na centrální uložiště a pacientům vydávat léky. Podle informací SÚKL se kolem 13:30 podařilo systém znovu plně zprovoznit. Dostupné je již i call centrum, které je však po výpadku vytížené. Problém měli i lékaři, a to s certifikáty a zadáváním výsledků testování či očkování na covid.

Říhová: Pandemie na jaře skončí. I omikron s dalším virem může vyvolat těžký průběh

Nová varianta koronaviru omikron je sympatická, protože nezpůsobuje tak těžké průběhy. Ve spojení s jinými viry ale hrozí komplikace, uvedla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS imunoložka, mikrobioložka a bývalá ředitelka Mikrobiologického ústavu Akademie věd Blanka Říhová. Podle ní bychom se už na jaře mohli dočkat tolik vytoužené „tečky“ za koronavirem.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

reklama

Domácí zpravodajství

Sleva na jízdném by nově měla činit 50 procent. O návrhu rozhodne vláda ve středu

Aktualizováno

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) vládě navrhne snížení výše slev v dopravě ze současných 75 procent na 50 procent z ceny jízdného. Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

reklama