Vražda léčitele z Kutné Hory: Byl to magor, řekla zubařčina přítelkyně po jeho „rituální“ smrti

Magdalena tady vůbec nemá být, tady má být ten hajzl, co je po smrti. V soudní síni se takto emotivně vyjadřovala blízká přítelkyně zubařky Magdaleny Š., která měla s Irenou S. zavraždit léčitele z Kutné Hory. Dvojice žen ho podle obžaloby omámila, píchla tlumící léky a pořezala skalpelem – zemřel na předávkování. Přítelkyně stomatoložky zdůraznila, že zubařku muž – s nímž byla v jedné sektě – týral a zneužíval.

Když se přítelkyně stomatoložky u soudu dozvěděla, co vše se mělo v sektě odehrávat, neudržela emoce. „Magdalena tady vůbec nemá být, tady má být ten hajzl, co je po smrti,“ křičela žena. Soudkyně v reakci požádala, aby žena opustila soudní síň. Ačkoliv slibovala, že již bude zticha, ochranka ji vykázala.

„Magdalenu znám od narozeni. Ten chlap ji vyloženě zneužíval, naprogramoval si ji, jak mu vyhovovalo, byl to normální magor. Kdybyste slyšeli, jak ji zneužíval, ponižoval, týral, připravil ji o peníze, o všechno, to je šílený,“ líčila pro CNN Prima NEWS posléze.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Znásilnil matku, sousedku zavraždil. Pražský expolicista ve vězení stráví 28 let, rozhodl soud

K činu mělo dojít 4. října 2022 kolem půlnoci. Trojice přijela do bytu v pražských Hájích – padesátiletý muž údajně chtěl, aby ho Magdalena Š. a Irena S. zavraždily. Ženy podle obžaloby muži nejdříve podaly lék Rivotril, následně mu píchly celkové anestetikum a poté ho skalpelem řízly do třísla a následně do zápěstí.

Muž zemřel na otravu organismu utlumujícím lékem Propofol. Ještě předtím ženám tvrdil, že jeho tělo po smrti zmizí. Jenže mrtvola zůstala na posteli, a tak se stomatoložka se spolupachatelkou udaly na policii. Obžalovaná zubařka odmítla u soudu vypovídat, mluvil tak její obhájce. Podle něj muž Magdalenu Š., která přijala jeho příjmení, fyzicky i psychicky týral.

„Například ji donutil, aby s ním jela do lesa, kde se musela svléknout, odevzdat mu všechny věci. On ji tam nahou nechal a odjel,“ líčil u soudu obhájce Martin Bugaj. Muž vystupoval jako samozvaný léčitel, za půlhodinové sezení měl brát pět set korun, kolem sebe měl skupinu asi 20 lidí.

Zubařka byla jeho partnerkou a seniorka Irena S., bývalá učitelka tělocviku, velmi blízkou přítelkyní. Obě údajně přesvědčil, že jim může číst myšlenky. Řídil jim životy a říkal, co mají dělat i jíst. Magdaleně Š. tvrdil, že má pokřivenou duši a že ji napraví, musela se například podepisovat vlastní krví. Obě ženy mu na účet převedly desítky milionů korun.

Obhajoba obou žen žádala o překvalifikování z vraždy na zabití v omluvitelném hnutím mysli a uzavření dohody o vině a trestu. Na to ale státní zástupkyně nepřistoupila. „Jsem přesvědčená, že je důvodná kvalifikace právě zločinem vraždy,“ uvedla pro CNN Prima NEWS státní zástupkyně Jana Murínová. Zároveň pro obžalované požaduje tresty od 12 až 16 let. Za zabití by mohly dostat maximálně deset.

Tagy: