reklama

Bývalý hokejista Čechmánek je už potřetí před soudem. Hrozí mu až 10leté vězení

Krajský soud ve Zlíně ve středu už potřetí projednává případ bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka. Podle obžaloby se při svém neúspěšném podnikání v letech 2011 až 2014 dopustil podvodu za více než 100 milionů, a tak mu hrozí až 10leté vězení. Zlínský soud olympijského vítěze z Nagana už dvakrát obžaloby zprostil, Vrchní soud ale osvobozující rozsudky pokaždé zrušil.

reklama

Hlavní líčení začalo v budově hlavního soudu ve Zlíně v devět hodin ráno. Není ale jasné, zda soudce ještě ve středu oznámí rozsudek. Vypovídat by mělo několik svědků, mezi nimi i znalec z oboru ekonomiky.

Krajský soud u předchozích osvobozujících rozsudků konstatoval, že Čechmánek sice jednal nemorálně, úmysl někoho podvést se ale neprokázal. Podle obžaloby se bývalý olympijský vítěz z Nagana dopustil podvodu v letech 2011 až 2014. Tehdy budoval minipivovar ve Zlíně a rekonstruoval bytový dům v Holešově.

Podle žalobce si Čechmánek najímal stavební firmy, a to i přesto, že si je nemohl dovolit zaplatit. Od bank a svých známých si údajně půjčoval mnohamilionové částky. Jeho dluh se podle vyšetřovatelů pohyboval okolo sta milionů korun. Od roku 2013 byl bývalý brankář v insolvenci.

Čechmánek u soudu několikrát zopakoval, že nikdy nechtěl nikoho podvést. Odvolací vrchní soud ale konstatoval, že u bývalého reprezentanta byla patrná naprostá lhostejnost k jeho finančním závazkům. 49letý Čechmánek v současnosti pracuje jako asistent hokejové trenéra ve Slovenské Trnavě.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
Druhý nejvyšší večerní nárůst nakažených od začátku pandemie. Obětí přibývá sto za den
Opozice: Čekat na nového ministra do úterý je nezodpovědné. Vláda musí jednat
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Pokud Zeman neodvolá Prymulu, Hamáček hrozí odchodem z vlády. Je to neomluvitelné
Klaus: Vláda prokázala neschopnost řešit krizi. Prymula se ministrem nikdy neměl stát
Probošt kapituly: Prymula neměl kam projít, jako restaurace slouží celý objekt
Restaurace, kde měli jednat Prymula s Faltýnkem, neotevřela. Prohlédněte si interiér
Další články
reklama
reklama