reklama

Bývalý hokejista Čechmánek je už potřetí před soudem. Hrozí mu až 10leté vězení

Krajský soud ve Zlíně ve středu už potřetí projednává případ bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka. Podle obžaloby se při svém neúspěšném podnikání v letech 2011 až 2014 dopustil podvodu za více než 100 milionů, a tak mu hrozí až 10leté vězení. Zlínský soud olympijského vítěze z Nagana už dvakrát obžaloby zprostil, Vrchní soud ale osvobozující rozsudky pokaždé zrušil.

reklama

Hlavní líčení začalo v budově hlavního soudu ve Zlíně v devět hodin ráno. Není ale jasné, zda soudce ještě ve středu oznámí rozsudek. Vypovídat by mělo několik svědků, mezi nimi i znalec z oboru ekonomiky.

Krajský soud u předchozích osvobozujících rozsudků konstatoval, že Čechmánek sice jednal nemorálně, úmysl někoho podvést se ale neprokázal. Podle obžaloby se bývalý olympijský vítěz z Nagana dopustil podvodu v letech 2011 až 2014. Tehdy budoval minipivovar ve Zlíně a rekonstruoval bytový dům v Holešově.

Podle žalobce si Čechmánek najímal stavební firmy, a to i přesto, že si je nemohl dovolit zaplatit. Od bank a svých známých si údajně půjčoval mnohamilionové částky. Jeho dluh se podle vyšetřovatelů pohyboval okolo sta milionů korun. Od roku 2013 byl bývalý brankář v insolvenci.

Čechmánek u soudu několikrát zopakoval, že nikdy nechtěl nikoho podvést. Odvolací vrchní soud ale konstatoval, že u bývalého reprezentanta byla patrná naprostá lhostejnost k jeho finančním závazkům. 49letý Čechmánek v současnosti pracuje jako asistent hokejové trenéra ve Slovenské Trnavě.

K tématu

Další hlavní zprávy

Partie

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se tváří, jako by s holdingem Agrofert neměl nic společného, ale následně tam natáčí svá videa „Čau lidi“ a zve si tam vládní zaměstnance. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl poslanec a 1. místopředseda hnutí STAN Jan Farský. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) Babiše hájí a tvrdí, že z budov holdingu Babiš nevysílá.

Bulánci se vrací. Kultovní česká hra za den posbírala dva miliony korun na vývoj
Flegr zuří: Konec skupiny MeSES si odskáčeme, jako když Babiš v srpnu zrušil roušky
Benešová vypouští drby. Bojí se o křesílko, pustil se do ministryně Pirát Michálek
reklama
reklama
Zeman: Omlouvám se za bombardování Jugoslávie. Prosím Srby o odpuštění, řekl Vučičovi

Miloš Zeman

Domácí zpravodajství

Pokračujeme dál, jen ne pod ministerstvem, hlásí MeSES. Připraví plán pro boj s epidemií
Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině
Další články
reklama
reklama