reklama

Bývalý hokejista Čechmánek je už potřetí před soudem. Hrozí mu až 10leté vězení

Krajský soud ve Zlíně ve středu už potřetí projednává případ bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka. Podle obžaloby se při svém neúspěšném podnikání v letech 2011 až 2014 dopustil podvodu za více než 100 milionů, a tak mu hrozí až 10leté vězení. Zlínský soud olympijského vítěze z Nagana už dvakrát obžaloby zprostil, Vrchní soud ale osvobozující rozsudky pokaždé zrušil.

reklama

Hlavní líčení začalo v budově hlavního soudu ve Zlíně v devět hodin ráno. Není ale jasné, zda soudce ještě ve středu oznámí rozsudek. Vypovídat by mělo několik svědků, mezi nimi i znalec z oboru ekonomiky.

Krajský soud u předchozích osvobozujících rozsudků konstatoval, že Čechmánek sice jednal nemorálně, úmysl někoho podvést se ale neprokázal. Podle obžaloby se bývalý olympijský vítěz z Nagana dopustil podvodu v letech 2011 až 2014. Tehdy budoval minipivovar ve Zlíně a rekonstruoval bytový dům v Holešově.

Podle žalobce si Čechmánek najímal stavební firmy, a to i přesto, že si je nemohl dovolit zaplatit. Od bank a svých známých si údajně půjčoval mnohamilionové částky. Jeho dluh se podle vyšetřovatelů pohyboval okolo sta milionů korun. Od roku 2013 byl bývalý brankář v insolvenci.

Čechmánek u soudu několikrát zopakoval, že nikdy nechtěl nikoho podvést. Odvolací vrchní soud ale konstatoval, že u bývalého reprezentanta byla patrná naprostá lhostejnost k jeho finančním závazkům. 49letý Čechmánek v současnosti pracuje jako asistent hokejové trenéra ve Slovenské Trnavě.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama