reklama

Čas ve vězení jsem neprofetoval, mám mnoho pracovních nabídek, říká propuštěný Tempel

Robert Tempel byl odsouzen na doživotí za dvojnásobnou vraždu. Justice ho ale nakonec musela pro nedostatek důkazů pustit na svobodu. Muž, který byl už v minulosti pravomocně odsouzen kvůli loupežnému přepadení, poprvé po propuštění z vězení promluvil. Reportérům ze CNN Prima NEWS poskytl rozsáhlý rozhovor. V něm se rozmluvil i o svých budoucích plánech.

reklama

Tempel podle svých slov problémy s integrací po návratu z vězení nemá. „Všichni si mysleli, že mě to zlomí, to jste viděli i u Kajínka. Ani jednoho z nás to nezlomilo. Když jste inteligenčně vyvinutí, tak techniku pochopíte za chvíli. Změnily se silnice, jinak je to tu stejné jako před dvaceti lety,“ řekl.

V budoucnu by rád šel na operaci s kolenem, také si hodlá najít práci. „Chci si z nabídek, které mi přišly, vybrat, kam zainvestuju. Mám neskutečný záběr možností, co můžu dělat. Samozřejmě tupej nejsem. Můžu dělat jakoukoliv manažerskou funkci v kterékoliv firmě,“ uvedl a konkrétně zmínil podnikání s byty či stavebnictví.

Ve vězení se prý věnoval hlavně cvičení bojových sportů a studiu. „Ten čas jsem neprofetoval ani neproležel,“ dodal.

Tempel skončil ve vězení poprvé už v roce 1996, když dostal pět a půl roku za loupežné přepadení. Po zhruba čtyřech letech se dostal podmínečně na svobodu. Během podmínky se ale dopustil další loupeže, a musel si tak odsedět dalších 13 a půl roku plus zbytek předchozího trestu. Následně dostal ještě doživotní trest za dvojnásobnou vraždu z roku 2001, jejíž spáchání však popíral.

„Vrchní soud to podělal, státní zástupci nechtěli slyšet pravdu,“ řekl Tempel v rozhovoru. Následně však naznačil, že loupeží, které spáchal v minulosti, lituje a že se do vězení nechce za žádnou cenu vracet.

Vražda, za kterou byl Tempel odsouzen, se stala na lesním parkovišti u Hruškové na Sokolovsku. Tempel tam měl podle zrušeného rozsudku předat své oběti 400 tisíc korun za auto, které si od muže chtěl údajně koupit. Obžaloba tvrdila, že majitele auta zastřelil a zasáhl i druhého muže, kterého pak ubil železnou tyčí s kusem betonu a montážním klíčem. Následující den měl obě těla zakopat na Chebsku.

Tempel je třetím doživotně odsouzeným vězněm, který v Česku opustil nápravné zařízení. Prvním byl Jiří Kajínek. Ten si odpykával doživotí za dvojnásobnou vraždu, v květnu 2017 mu ale prezident Miloš Zeman udělil milost.

Tagy:
drogy vražda práce krimi soud vězení 360° Robert Tempel

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

reklama