CNN Prima News práce

práce

Výpis příspěvků ke štítku „práce“

Propouštění ve firmách pomůže změnit ekonomiku, tvrdí expert. Kde se o místo bát nemusíte?

23. listopadu 2022 18:32

Podle ankety Hospodářské komory se až 42 % firem obává, že po novém roce bude muset některé své zaměstnance propustit. Ekonom Pavel Peterka ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že pesimističtější nálada plyne zejména z konce fixací cen energií. Propouštění ale prý pomůže českou ekonomiku transformovat. Peterka společně s manažerem náboru a marketingu Jiřím Halbrštátem přiblížil, kteří pracovníci se o svá místa bát nemusí.

Dlouhý: Nezaměstnanost může růst na pět procent. Firmy propouštět nechtějí, řekl Špicar

23. listopadu 2022 00:05

Firmy válčí s energetickou krizí, jak se dá. Kvůli zvyšujícím se nákladům ale bude podle prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého narůstat počet nezaměstnaných, a to až na pět procent. Podnikatelé propouštění nedopustí, oponoval ve speciálu Jak z krize na CNN Prima NEWS viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar. Vyjmenoval několik důvodů.

Jak využít pracovní pauzu na maximum? Existuje několik jednoduchých pouček a triků

12. listopadu 2022 23:36

Další pracovní den skončil a mnozí z nás si dost možná uvědomili, že měli tolik práce, že si sotva stihli odskočit na toaletu, natož dát si regulérní pauzu na oběd. Pravdou je, že práce v 21. století plyne téměř zběsilým tempem, měli bychom ovšem znát hranici, kdy je třeba před plněním úkolů upřednostnit sebe sama. Neúměrné pracovní tempo bez přestávek má totiž výrazný vliv na naši náladu i zdraví. Pracovní pauzy jsou navíc ze zákona povinné. Pro zaměstnavatele i pro zaměstnance.

Jste v práci nespokojení? Poradíme vám, jak o problému mluvit se šéfem

7. listopadu 2022 11:22

Rozladění nebo nespokojenost v práci čas od času zažíváme snad všichni. Nepříjemné pocity vyvolané plněním pracovních úkolů by ale neměly přerůst únosnou mez. Každý z nás by si měl dokázat najít způsob, jak kompenzovat nahromaděný stres. Někdy ale ani všechna naše snaha nestačí a dlouhodobé napětí si vybere svoji daň v podobě demotivace a nechuti k práci. Pokud už má člověk pocit, že nevidí světlo na konci tunelu, může být vhodným řešením rozhovor se šéfem. Ostatně je tím nejpovolanějším, kdo může situaci ovlivnit.

Makám víc než druzí, ale šéf si mě sotva všimne. Jak být v práci za hvězdu?

5. listopadu 2022 20:55

V práci býváte mezi prvními, odcházíte naopak jako poslední. Když je třeba, pracujete i za tři a obětování obědové pauzy pro vás není zas tak velkou výjimkou. Přesto si šéf všimne spíš ostatních? A navíc těch, které spíš než u počítače potkává u cigaret s kafíčkem? Než se utopíte v sebelítosti, že svět není fér, zkuste ještě jednu variantu, jak svoji pozici ve firmě zlepšit. Získejte dovednost, kterou holt někteří dostali do vínku, aniž by o tom věděli – naučte prodat sám sebe.

Nervozita z návratu do práce po rodičovské? Zapomeňte na ni, máte co nabídnout

5. listopadu 2022 16:05

Návrat do práce po rodičovské. Téma, které řeší nejen většina žen, ale čím dál tím častěji i někteří muži. Po několika letech máte vyskočit ze zaběhnutého rodinného života a začít podávat výkony pod vedením nadřízených, zatímco doteď jste byli doma zvyklí šéfovat vy. Jak se k návratu do zaměstnání postavit? Na co se má člověk připravit a z čeho je naopak lepší nedělat si hlavu? Pokud vás čeká takový návrat od práce, následující řádky by vám mohly pomoci zvládnout ho v klidu.

Děsí vás veřejné proslovy před kolegy v práci? Poradíme, jak je hravě zvládnout

5. listopadu 2022 15:12

Obhájit si nápad na poradě, přesvědčit nadřízené o dosažených výsledcích, namotivovat jiné k výkonu nebo k přijetí změny. Situací, kdy v práci musíme promlouvat k ostatním, je víc než dost. Vlastně je to považováno za pracovní rutinu. Ovšem jen do doby, kdy se vás takový úkol netýká. Můžete být jeden z těch šťastných, kteří se s talentem veřejného řečnění už narodili. Většina lidí se to ale musí pracně učit. A dobrá zpráva je, že to jde.

Profese budoucnosti aneb Jaké dovednosti se vám budou při hledání práce hodit?

29. října 2022 01:09

Časy se mění a spolu s nimi i trh práce. Pracovních pozic je dnes nepřeberné množství. A zatímco starší generace by si jen těžko představily, že budou existovat například operátoři výroby nebo HR specialisté, dnes jde o naprosto běžnou součást firemních struktur. A další nové profese přibývají. Které obory budou do roku 2030 nejžádanější? CNN Prima NEWS přináší jejich přehled.