reklama

Tempel se poprvé od propuštění rozpovídal. Proč se nemají s Kajínkem rádi?

Robert Tempel byl odsouzen na doživotí za dvojnásobnou vraždu. Justice ho ale nakonec musela pro nedostatek důkazů pustit na svobodu. Muž, který byl už v minulosti pravomocně odsouzen kvůli loupežnému přepadení, teď bude po státu požadovat několikamilionové odškodné. Tempel poprvé po propuštění z vězení promluvil. Reportérům ze CNN Prima NEWS poskytl rozsáhlý rozhovor. V něm se rozmluvil i o vztahu s Jiřím Kajínkem.

reklama

Tempel podle svých slov problémy s integrací po návratu z vězení nemá. „Všichni si mysleli, že mě to zlomí, to jste viděli i u Kajínka. Ani jednoho z nás to nezlomilo. Když jste inteligenčně vyvinutí, tak tu techniku pochopíte za chvíli. Změnily se silnice, jinak je to tu stejné jako před dvaceti lety,“ řekl.

V budoucnu by rád šel na operaci s kolenem, také si chce najít práci. „Chci si z nabídek, které mi přišly, vybrat, kam zainvestuju. Mám neskutečný záběr možností, co můžu dělat. Samozřejmě tupej nejsem. Můžu dělat jakoukoliv manažerskou funkci v kterékoliv firmě,“ uvedl, konkrétně zmínil odvětví s byty či stavebnictvím.

Čas ve vězení Tempel věnoval hlavně cvičení bojových sportů a studiu. Muž je třetím doživotně odsouzeným vězněm, který v Česku opustil nápravné zařízení. Prvním byl Jiří Kajínek. Ten si odpykával doživotí za dvojnásobnou vraždu, v květnu 2017 mu ale prezident Miloš Zeman udělil milost.

Tempel se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vyjádřil mimo jiné i ke sporu, který s jiným doživotně odsouzeným mužem má. Kajínek Tempela v minulosti nazval „bezpáteřním zmetkem“.

Tempel vztah s nejznámějším českým vězněm popsal následovně: „Stalo se to, že vězňové mezi lidmi jako jsem já nebo Kajínek dělají intriky a prostě pan Kajínek uvěřil tomu, čemu uvěřit neměl. Můžou za to vězni. On má teď svůj kanál na YouTube a vydělává mu to, já mu to přeji.“

Za Kajínkem prý nepojede

Zároveň popřel, že by si s Kajínkem chtěl vyřizovat účty. „Do Brna nepojedu. Je směšné, že odsouzený vrah tvrdí, že já bych ho chtěl zabít,“ doplnil.

Tempel skončil ve vězení poprvé už v roce 1996, když dostal pět a půl roku za loupežné přepadení. Po zhruba čtyřech letech se dostal podmínečně na svobodu. Během podmínky se ale dopustil další loupeže, a musel si tak odsedět dalších 13 a půl roku plus zbytek předchozího trestu. Následně dostal ještě doživotní trest za dvojnásobnou vraždu z roku 2001, jejíž spáchání však popíral.

Ta se stala na lesním parkovišti u Hruškové na Sokolovsku. Tempel tam měl podle zrušeného rozsudku předat své oběti 400 tisíc korun za auto, které si od muže chtěl údajně koupit. Majitele auta ale zastřelil, poté podle obžaloby zasáhl i druhého muže, kterého pak ubil železnou tyčí s kusem betonu a montážním klíčem. Následující den měl obě těla zakopat na Chebsku.

Tagy:
vražda trest doživotí krimi soud odškodnění vězení loupež 360° Jiří Kajínek Robert Tempel

Hlavní zprávy

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti
Ekonomika

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti

Finanční situace rodičů má výrazný vliv na životní úroveň jejich dětí. Vyrůstá-li potomek v nuzných poměrech, je u něho až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že na tom s penězi bude na štíru v porovnání s jejich dobře situovanými vrstevníky. Největší rozptyl mezi těmito dvěma skupinami panuje v Bulharsku, nejmenší v Lotyšsku, vyplývá z aktuálních dat Eurostatu. Jak je na tom Česká republika?

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama

Domácí zpravodajství

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama