reklama

Čech žijící v Bejrútu: Celý byt byl zalitý střepy, město je teď tichá zóna

Tým českých hasičů pokračuje ve vyprošťování zasypaných lidí v Bejrútu. Na místě, které pro ně vybrala libanonská armáda, zatím nenašli nikoho živého ani mrtvého. Do Bejrútu také brzy zamíří zdravotní materiál od českých firem. Přímo ze zničeného města pro vás teď máme exkluzivní rozhovor s Čechem, který pracuje v místní charitě.

reklama

„S rodinou jsme byli v bazénu na střeše místního hotelu a pětiletý syn tam měl lekci plavání. Dlouho jsme plavali a najednou jsme slyšeli takové místní zemětřesení. Potom za nějaké 3, 4 vteřiny přišel druhý výbuch a trochu silnější záchvěv, tak se zdálo, že celý hotel trochu poskočil – a to už jsme věděli, že je to něco vážnějšího,“ řekl CNN Prima NEWS Vladimír, který dál vyprávěl, že s rodinou rychle nasedl do auta a chtěl dojet ke svému bytu.

Cesta byla ale plná aut v kolonách. Všude kolem byl zmatek, chaos a rozsypané sklo z oken. „Pak jsme přišli domů a zjistili, co se tam stalo. Že celý byt byl zalitý střepy a některé dřevěné panely na stěnách byly odlomené a hozené přes místnost,“ sdělil dále Vladimír.

„Všichni mluví jen o tom, co se stalo v úterý. Ani nejsou schopni se vrátit do práce, takže myslím, že to ovlivňuje tu situaci v centru. Všechny podniky jsou zavřené, lidé se vyhýbají centru, takže jen kromě těch jednotek a dobrovolníků, kteří jsou na místě, je to teď taková tichá zóna,“ řekl Vladimír.

Zachránit zraněné z trosek pomáhá i českých tým. Po explozi pomáhá obyvatelům Bejrútu několik humanitárních organizací včetně Člověka v tísni nebo ADRY.

K tématu

Tagy: výbuch exploze humanitární pomoc Bejrút Libanon

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Od čtvrteční šesté hodiny ranní se Češi musí řídit ještě přísnějšími opatřeními, která výrazně omezují pohyb lidí a povolují chodit pouze do práce, na nákup či k lékaři. Zavřené budou také maloobchody a služby. Výjimku mají pouze prodejny základního sortimentu. Nařízení platí do 3. listopadu včetně. Co všechno se mění? Čtěte v následujícím přehledu.

Koronavirus

Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť

Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť

Christina Alexanderová jako mnoho dalších prodělala koronavirus. Když v polovině března vařila večeři, uvědomila si, že ztratila chuť a čich. Stejně jako u odhadovaných 34 až 68 procent infikovaných měla i ona zkreslené smyslové vnímání. Proč dochází ke ztrátě chuti a čichu, se vědci stále snaží zjistit. Jejich závěry zveřejnil portál Inverse spolu se svědectvím dalších mladých lidí.

Koronavirus

Babiš s Hamáčkem: Přibyde 15 tisíc nakažených, JIP čeká skokový nárůst pacientů

Babiš s Hamáčkem: Přibyde 15 tisíc nakažených, JIP čeká skokový nárůst pacientů

„Matematika je bohužel neúprosná. Pokud za středu přibude 14 tisíc nakažených, znamená to, že za 10 dní bude v jeden den potřebovat nově hospitalizaci 560–700 lidí,“ napsal vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na Twitteru. Podpořil tak slova premiéra Andreje Babiše (ANO), který v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS předpovídal dokonce 15 tisíc nově infikovaných covidem-19. Všemu napovídají čísla zveřejněná ke středeční 18. hodině, kdy přibylo 8 840 případů.

reklama
Nikdo nevěří, že je to pouze na dva týdny, říká Prouza o nových opatřeních
První švédský lockdown? Zůstaňte doma a omezte oslavy, vyzývá stát obyvatele Uppsaly
reklama
reklama
Žádný lockdown v Česku není, trvají si na svém Prymula s Babišem

Vláda

Domácí zpravodajství

Díky přednáškám jsem plul z Austrálie do Evropy zadarmo, vzpomínal cestovatel Stingl
Ludwig: Lockdown potrvá déle, vláda nás ale nechce štvát. Kolapsu nemocnic se nevyhneme
Další články
reklama
reklama