CNN Prima News humanitární pomoc

humanitární pomoc

Výpis příspěvků ke štítku „humanitární pomoc“

Tváří v tvář smrti: Češi na Ukrajině čelí ruské palbě. Chybí výbava pro noční boj, vzkazují

26. června 2022 08:01

Dunění dělostřelecké palby i útoky pod rouškou tmy. Čeští bojovníci na východě Ukrajiny urputně brání strategické pozice a zároveň čelí obrovskému tlaku ze strany ruských vojsk. Jsou ve výrazné nevýhodě – čím dál častěji musí čelit útokům i v noci, chybí jim ale vybavení pro vidění ve tmě. Redakci CNN Prima NEWS skrze humanitární organizaci Mise Ukrajina prozradili, že nejvíce postrádají termovize a noktovizory.

Exkluzivní zpověď o padlém Čechovi na Ukrajině: Osudnou mu byla hlídka. Proč šel bojovat?

16. června 2022 19:59

Dvaačtyřicetiletý skaut Michal Janík byl srdcař. Nebál se podat pomocnou ruku všem, kteří ji potřebovali. Měsíce se věnoval humanitární pomoci na Ukrajině, jeho hlavním cílem ale bylo zapojit se do bojů na frontě. Po boku českých bratrů ve zbrani se mu dařilo odrážet stupňující se ruské útoky na charkovské frontě. Jedna z ranních hlídek se mu ale stala osudnou, sdělili redakci CNN Prima NEWS dobrovolníci Marek Wiesner a Denisa Boháčková z organizace Mise Ukrajina. Jak vzpomínají na svého kolegu, který jim pomáhal s evakuací civilistů?

Čunek: Ukrajinci mohou být pro náš trh požehnáním. Jsou z chudé země a pracovití

31. května 2022 22:47

Ukrajinci jsou nám kulturně i nábožensky blízcí a mohou být pro náš pracovní trh požehnáním. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl lidovecký senátor Jiří Čunek. S europoslancem Jiřím Pospíšilem (TOP 09) se shodli, že do Česka by měli být přijímání jen běženci, kteří se u nás dokáží integrovat. Podle Pospíšila si nyní země Visegrádu vylepšily po syrské uprchlické krizi před rokem 2015 v rámci Evropy reputaci.

V současnosti válka na Ukrajině není, prohlásil poslanec ANO. Jurečka se tvrdě ohradil

31. května 2022 21:53

Poslanec hnutí ANO Milan Brázdil během úterního projednávání novely zákona zvaného lex Ukrajina překvapil svým výrokem, že na většině ukrajinského území se neválčí, v zemi tudíž válka není. Podotkl ale, že ho lidé nemají brát za slovo. Na Brázdilovo prohlášení velmi negativně reagoval ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Pouze v kraťasech zamířili do války za kamarádem. Ilja padl, dva Češi čelili ostřelování

29. května 2022 07:26

Myslel si, že odjet na Ukrajinu bude legrace. Realita však 25letého automotive dělníka ze Středočeského kraje rychle připravila o iluze. René chtěl s kamarádem pomoci ukrajinskému příteli Iljovi, který bojoval u Kyjeva. Naložili auto a 1. března vyjeli. Když do cíle zbývaly jen desítky kilometrů, Ilja přestal komunikovat. Po příjezdu do Kyjeva zjistili, že padl. A když chtěli odjet domů, začalo ostřelování. V tu chvíli pochopili, co je válka.

OBRAZEM: Chodba plná spacáků a dek. Jak přežívají romští běženci na hlavním nádraží?

14. května 2022 20:12

Pro několik stovek ukrajinských uprchlíků se budova pražského hlavního nádraží stala nechtěným novým domovem. Už první pohled na „uprchlickou halu“ ale naznačuje, jak zoufalá je situace co se týče lůžkových kapacit. Chodbu v historickém křídle nádražní budovy totiž lemují spacáky, deky, kočárky a igelitové pytle. Ukrajinští Romové musí každý den přespávat na tvrdé podlaze. Situaci na hlavním nádraží přibližuje fotoreportáž CNN Prima NEWS, snímky si můžete prohlédnout ve velké fotogalerii níže.

Překvapivé zprávy z KLDR. Země přiznala prvního nakaženého covidem, Kim nařídil lockdown

12. května 2022 05:17
Aktualizováno

Severní Korea ve čtvrtek poprvé oficiálně přiznala výskyt covidu v zemi a vyhlásila celostátní lockdown. Dosud přitom výskyt nemoci na svém území popírala. Státní média informovala, že v Pchjongjangu byla zjištěna subvarianta vysoce nakažlivé varianty omikron. Počet nakažených však nesdělila, uvedly zahraniční agentury. Svému severnímu sousedovi už nabídla humanitární pomoc Jižní Korea.

Lipavský: Česko dá dalších 450 milionů korun na humanitární pomoc Ukrajincům

5. května 2022 14:24
Aktualizováno

Česká vláda dá dalších 18 milionů eur, zhruba 443 milionů korun, na humanitární pomoc Ukrajině. Dosud Česko poskytlo pomoc v hodnotě 22 milionů eur, přes 540 milionů korun. Na čtvrteční dárcovské konferenci ve Varšavě to oznámil ministr zahraničí Jan Lipavský. Během českého předsednictví v Radě Evropské unie v druhé polovině roku by podle něj Česko též mohlo uspořádat dárcovskou konferenci.

Statisíce uprchlíků do USA prošly nádražím v Bohumíně, teď tudy utíkají Ukrajinci

17. dubna 2022 18:11

Železniční uzel v Bohumíně si pamatuje zástupy uprchlíků. Kolem roku 1900 se zde denně tísnily stovky vystěhovalců také z území dnešní západní Ukrajiny. Tito migranti mířili do Spojených států. Tehdy to byli občané Rakouska-Uherska a jen v letech 1901 až 1905 uteklo do USA milion občanů monarchie. „Železničním uzlem pro uprchlíky zůstává Bohumín i dnes, Ukrajinci odtud míří na Prahu, Vídeň anebo Berlín,“ popisuje aktuální uprchlickou trasu bohumínský koordinátor humanitární pomoci Petr Vachtarčík.

Sestřelili jsme letadlo plné zbraní, tvrdí Rusové. EU posílá Ukrajině další miliardu korun

17. dubna 2022 10:20

Ruská armáda sestřelila ukrajinský vojenský letoun, který převážel vojenské vybavení poslané na Ukrajinu ze Západu, tvrdí ruské ministerstvo obrany. Jak k tomu ale poznamenala americká stanice CNN, Rusko tvrdí, že zničilo více ukrajinských vojenských letadel, než by země vůbec měla mít. Evropská unie mezitím rozhodla o další pomoci Ukrajině. 50 milionů eur (1,2 miliardy Kč) má jít na humanitární pomoc pro lidi zasažené válkou, uvedla Evropská komise.

Většinou dostaneme jen chleba. V Charkově čekají místní ve frontě na jídlo i hodiny

5. dubna 2022 14:31

Obyvatelé Charkova se snaží vrátit k běžnému životu, a to i přesto, že je město z velké části zničeno bombardováním. Reportérka CNN Prima NEWS Darja Stomatová, která situaci na Ukrajině sleduje již několik týdnů, navštívila charkovskou výdejnu humanitární pomoci. Lidé ve frontách, které oslovila, na jídlo čekají i několik hodin. Většinou ale dostanou pouze chleba.