CNN Prima News čelní sklo

čelní sklo

Výpis příspěvků ke štítku „čelní sklo“

Testovali jsme pancéřované Audi Q7: Vypadá obyčejně, ale odolá střelbě z pistole

Na trhu je hned několik firem zabývajících se pancéřováním automobilů. Přeloučská firma SVOS je však jednou z mála, která to dokáže provést bez zásahu do vnitřní sériové podoby vozu a ještě k tomu za rozumné peníze. Své dovednosti nám společnost SVOS demonstrovala na SUV Q7 v rámci spolupráce se značkou Audi. Jak automobil obstál v rámci týdenního testu?

Letící led ze střechy auta může napáchat extrémní škody. Co doporučují dopravní experti?

Je to zlomek sekundy, vzduchem letí kus ledu velký jako školní sešit, ozve se rána a čelní sklo auta je roztříštěné na stovky malých kousků. Řidič a posádka v lepším případě jen vydýchávají obrovský šok. Reportér CNN Prima NEWS mluvil s mužem, který má takový otřesný zážitek čerstvě za sebou. Policisté varují, že takových případu v aktuálním mrazivém počasí přibývá.

Za příliš zatmavená okna u aut hrozí pokuta, tím však postihy za ilegální fólie nekončí

Tónování autoskel je sice legální, úpravci ale musí dodržovat předepsané parametry fólií – jinak jim hrozí nemalý postih. Zatmavená okna byla dříve výsadou tunerů, dnes jsou ale běžnou součástí seznamů příplatkových položek v cenících nových modelů aut. Technologie šly výrazně kupředu, takže kromě estetické funkce nabízí tato úprava i řadu výhod.

Tesla má další bláznivý patent. Klasické stěrače hodlá nahradit laserovými paprsky

Přiznejme si, že současný způsob čistění čelního skla pomocí stěračů a ostřikovačů není zrovna nejefektivnější. V drtivé většině případů je nečistota pouze rozmazána, nikoliv zcela odstraněna. Na druhou stranu je tento systém velmi jednoduchý, levný a snadno opravitelný, což se o nové patentované sci-fi technologii společnosti Tesla rozhodně říci nedá. Lze u ní ale předpokládat mnohem větší účinnost. Vždyť jde o malá laserová děla!