reklama

Centimetry od neštěstí. Letící motorka o vlásek minula legendu Valentina Rossiho

Obrovské drama se odehrálo během nedělní Velké ceny Rakouska silničních motocyklů třídy MotoGP. Franco Morbidelli a Johann Zarco ve vysoké rychlosti havarovali. Motorka vymrštěná do vzduchu pak vážně ohrozila projíždějícího Valentina Rossiho. Ze zpomalených záběrů je patrné, že letící stroj minul hlavu italské motocyklové legendy o pouhé centimetry.

reklama

Incident se odehrál v 8. kole závodu. Morbidelli a Zarco o sebe před zatáčkou ve vysoké rychlosti zavadili a poroučeli se k zemi. Zatímco oba závodníci skončili mimo trať, jejich motorky pokračovaly ve směru jízdy a ohrozily několik jezdců v zatáčce. Největší štěstí měl Valentino Rossi, který se letícímu stroji dokázal vyhnout jen o centimetry.

Děsivě vypadající nehoda nakonec dopadla relativně dobře. Zarco i Morbidelli vyvázli bez vážnějších zranění. Málem sestřelený Rossi závod, který byl po nehodě přerušen a zkrácen na 20 kol, dokončil na 5. místě. Z vítězství se radoval italský vicemistr světa Andrea Dovizioso.

K tématu

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Česko čeká nárůst případů indické mutace jako ve Velké Británii, varoval ve středu ve Sněmovně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nechce proto unáhleně rozvolňovat protikoronavirová opatření. Reagoval tak na to, že šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura navrhoval jednání o zrušení stavu pandemické pohotovosti. Nelíbí se mu, že vláda zavádí opatření protiprávně.

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel
Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Další články
reklama
reklama