reklama
CNN Prima News MotoGP

MotoGP

Výpis příspěvků ke štítku „MotoGP“

Navždy v našich srdcích. Švýcarsko se velkolepě loučilo se zemřelou nadějí MotoGP

Plnil si svůj sen, toužil po tom, že se v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů a kategorii Moto3 vyšvihne mezi nejlepší jezdce. A jednou si třeba vyslouží místenku v nejprestižnější třídě MotoGP. Bohužel za svoji adrenalinovou a hodně nebezpečnou vášeň zaplatil životem. 19letý jezdec Jason Dupasquier zemřel předminulý víkend při kvalifikaci na Velkou cenu Itálie, teď se s ním naposledy rozloučili nejbližší i známé osobnosti světa motorek.

Je to jisté. Brno bude příští rok bez prestižní MotoGP, rozhodlo zastupitelstvo

Hotovo, tečka. Mistrovství světa silničních motocyklů příští rok v létě nezavítá do České republiky. Aby brněnský Masarykův okruh byl jednou ze zastávek seriálu MotoGP, bylo by podle promotérské společnosti Dorna potřeba opravit trať. Jenže volných 100 milionů korun nemá k dispozici ani Jihomoravský kraj, ani město. A stát finanční pomoc nepřislíbil. Proto v úterý zastupitelé Brna rozhodli o tom, že se Grand Prix neuskuteční.

Brno musí opravit trať, jinak přijde o MotoGP. Potřebujeme pomoc státu, říká hejtman

Pokud má Brno nadále figurovat v seriálu MotoGP, potřebuje nutně podporu státu. Mistrovství světa silničních motocyklů na jižní Moravu míří tradičně v srpnu, ovšem v prozatímním kalendáři pro sezonu 2021 Masarykův okruh chybí. Trať podle promotérské společnosti šampionátu Dorna potřebuje opravit, ovšem na požadované investice momentálně nejsou peníze. Nutnost pomoci státu zmínil ve středu Jan Grolich, nově zvolený hejtman Jihomoravského kraje za KDU-ČSL.

Česká republika přichází o velkou akci. Okruh v Brně zatím není v kalendáři MotoGP

Zatím to není definitivní, ale je dost možné, že mistrovství světa silničních motocyklů příští rok do České republiky vůbec nezavítá. Na Masarykův okruh – vyjma letošního roku, který ovlivnila koronavirová opatření – na Grand Prix v srpnu většinou vždy přišlo obrovské množství lidí. Obvyklý letní termín však doposud není v předběžném kalendáři seriálu MotoGP obsazen a volné místo čeká na doplnění.

Marc Márquez vynechá v MotoGP kvůli zranění až 3 měsíce, oznámila Honda

Osminásobný mistr světa v závodech silničních motocyklů Marc Márquez se navzdory původním snahám o rychlý návrat po zlomenině ruky v šampionátu MotoGP hned tak neobjeví. Po konzultaci s řadou specialistů se sedmadvacetiletý Španěl s vedením týmu Honda dohodl, že nebude s comebackem spěchat. Na motorku by měl znovu usednout za dva až tři měsíce, až bude mít ruku zcela v pořádku.

Rossiho udržela mezi živými obří „klika“. Na Spielbergu by se vůbec nemělo závodit

Boj na život a na smrt. Tak by se dalo shrnout nedělní dění v rámci závodu mistrovství světa silničních motocyklů. Na rakouském okruhu Spielberg létaly motorky vzduchem a jen centimetry rozhodly o tom, že se závodění neproměnilo v tragédii. Za největšího „klikaře“ víkendu lze označit Itala Valentina Rossiho. Ten uvedl, že za dlouhá léta mezi elitou podobnou hrůzu nezažil. „V Rakousku bylo pár strážných andělů, kteří uchránili, co mohli,“ řekl webu CNN Prima NEWS účastník juniorského motocyklového šampionátu Filip Řeháček.

Nový Márquez? Debutant MotoGP zazářil v Brně a týmu KTM vyšel plán do puntíku

Kdy si někdo v královské kubatuře MotoGP připsal vítězství v premiérové sezoně? To se naposledy povedlo před sedmi lety dnes už fenomenálnímu Marcu Márquezovi. Víkendová Grand Prix České republiky v Brně vyšla znamenitě Bradu Binderovi. Motocyklista z Jihoafrické republiky se díky brněnskému závodu stal tak trochu národní ikonou. A hrdinou je také pro svůj tým KTM.

Český motocyklista Salač dojel při MS v Brně poslední, překvapil vítěz MotoGP

Závod královské kategorie MotoGP ovládl ve Velké ceně České republiky silničních motocyklů nečekaně Jihoafričan Brad Binder. Připsal si ve třetím startu v nejvyšší třídě premiérový triumf a zároveň se postaral o první vítězství pro rakouský tovární tým KTM v historii. V Moto2 byl nejrychlejší Ital Enea Bastianini, v Moto3 premiérově vyhrál Ital Dennis Foggia. Jediný Čech na startu čtvrtého závodu mistrovství světa Filip Salač byl v nejslabší kategorii pětadvacátý a ani při svém třetím startu na Masarykově okruhu nebodoval.

reklama