CNN Prima News MotoGP

MotoGP

Výpis příspěvků ke štítku „MotoGP“

Abraham o konci Rossiho: Showman těžící z mediálního boomu. Jinak ale normální borec

Celý závodní víkend ve Valencii provázelo heslo „Grazie Vale“. Legendární Valentino Rossi po 26 sezonách v MotoGP napsal tečku za svojí bohatou kariérou. „Měl velkou výhodu v tom, že je velký showman. Tedy hlavně v minulosti byl. Když vyhrával, po každém úspěchu si přichystal něco svého,“ komentuje pro CNN Prima NEWS uzavření jedné monstrózní kapitoly Karel Abraham, který měl tu čest s „Doktorem“ závodit.

F1 závodí proti lidským právům. V kalendáři už chybí jen Afghánistán, zlobí se fanoušci

Bahrajn, Katar, Saúdská Arábie i Spojené arabské emiráty. Země, ve kterých naleznete spoustu luxusu, ale také značný nedostatek respektování lidských práv. Právě to je důvod, proč se veřejnost bouří proti tomu, aby tyto země hostily populární seriál – formuli 1. Na konci roku budou mít všechny zmíněné země účast v královně motorsportu odškrtnutou. V listopadu se bude závodit v Kataru.

Devět titulů mistra světa, 115 vyhraných závodů. Legenda MotoGP Rossi ukončí kariéru

I fanoušci, kteří nemají k motorsportu kladný vztah, pravděpodobně aspoň jednou zaslechli jméno Valentino Rossi. Do seriálu MotoGP vstoupil už v roce 1996 a za čtyři roky řádil v královské kubatuře. Italský motocyklový závodník dosáhl ve svém odvětví všeho možného, v posledních sezonách udivoval tím, že i po čtyřicítce dokáže držet krok s nejlepšími. Po probíhajícím ročníku však po čtvrt století veterán, který se proslavil číslem 46, opustí slavný seriál.

Navždy v našich srdcích. Švýcarsko se velkolepě loučilo se zemřelou nadějí MotoGP

Plnil si svůj sen, toužil po tom, že se v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů a kategorii Moto3 vyšvihne mezi nejlepší jezdce. A jednou si třeba vyslouží místenku v nejprestižnější třídě MotoGP. Bohužel za svoji adrenalinovou a hodně nebezpečnou vášeň zaplatil životem. 19letý jezdec Jason Dupasquier zemřel předminulý víkend při kvalifikaci na Velkou cenu Itálie, teď se s ním naposledy rozloučili nejbližší i známé osobnosti světa motorek.

Je to jisté. Brno bude příští rok bez prestižní MotoGP, rozhodlo zastupitelstvo

Hotovo, tečka. Mistrovství světa silničních motocyklů příští rok v létě nezavítá do České republiky. Aby brněnský Masarykův okruh byl jednou ze zastávek seriálu MotoGP, bylo by podle promotérské společnosti Dorna potřeba opravit trať. Jenže volných 100 milionů korun nemá k dispozici ani Jihomoravský kraj, ani město. A stát finanční pomoc nepřislíbil. Proto v úterý zastupitelé Brna rozhodli o tom, že se Grand Prix neuskuteční.

Brno musí opravit trať, jinak přijde o MotoGP. Potřebujeme pomoc státu, říká hejtman

Pokud má Brno nadále figurovat v seriálu MotoGP, potřebuje nutně podporu státu. Mistrovství světa silničních motocyklů na jižní Moravu míří tradičně v srpnu, ovšem v prozatímním kalendáři pro sezonu 2021 Masarykův okruh chybí. Trať podle promotérské společnosti šampionátu Dorna potřebuje opravit, ovšem na požadované investice momentálně nejsou peníze. Nutnost pomoci státu zmínil ve středu Jan Grolich, nově zvolený hejtman Jihomoravského kraje za KDU-ČSL.

Česká republika přichází o velkou akci. Okruh v Brně zatím není v kalendáři MotoGP

Zatím to není definitivní, ale je dost možné, že mistrovství světa silničních motocyklů příští rok do České republiky vůbec nezavítá. Na Masarykův okruh – vyjma letošního roku, který ovlivnila koronavirová opatření – na Grand Prix v srpnu většinou vždy přišlo obrovské množství lidí. Obvyklý letní termín však doposud není v předběžném kalendáři seriálu MotoGP obsazen a volné místo čeká na doplnění.