reklama
CNN Prima News MotoGP

MotoGP

Výpis příspěvků ke štítku „MotoGP“

F1 závodí proti lidským právům. V kalendáři už chybí jen Afghánistán, zlobí se fanoušci

1. října 2021 14:57

Bahrajn, Katar, Saúdská Arábie i Spojené arabské emiráty. Země, ve kterých naleznete spoustu luxusu, ale také značný nedostatek respektování lidských práv. Právě to je důvod, proč se veřejnost bouří proti tomu, aby tyto země hostily populární seriál – formuli 1. Na konci roku budou mít všechny zmíněné země účast v královně motorsportu odškrtnutou. V listopadu se bude závodit v Kataru.

Devět titulů mistra světa, 115 vyhraných závodů. Legenda MotoGP Rossi ukončí kariéru

5. srpna 2021 16:51

I fanoušci, kteří nemají k motorsportu kladný vztah, pravděpodobně aspoň jednou zaslechli jméno Valentino Rossi. Do seriálu MotoGP vstoupil už v roce 1996 a za čtyři roky řádil v královské kubatuře. Italský motocyklový závodník dosáhl ve svém odvětví všeho možného, v posledních sezonách udivoval tím, že i po čtyřicítce dokáže držet krok s nejlepšími. Po probíhajícím ročníku však po čtvrt století veterán, který se proslavil číslem 46, opustí slavný seriál.

Navždy v našich srdcích. Švýcarsko se velkolepě loučilo se zemřelou nadějí MotoGP

9. června 2021 12:03

Plnil si svůj sen, toužil po tom, že se v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů a kategorii Moto3 vyšvihne mezi nejlepší jezdce. A jednou si třeba vyslouží místenku v nejprestižnější třídě MotoGP. Bohužel za svoji adrenalinovou a hodně nebezpečnou vášeň zaplatil životem. 19letý jezdec Jason Dupasquier zemřel předminulý víkend při kvalifikaci na Velkou cenu Itálie, teď se s ním naposledy rozloučili nejbližší i známé osobnosti světa motorek.

Je to jisté. Brno bude příští rok bez prestižní MotoGP, rozhodlo zastupitelstvo

8. prosince 2020 15:27

Hotovo, tečka. Mistrovství světa silničních motocyklů příští rok v létě nezavítá do České republiky. Aby brněnský Masarykův okruh byl jednou ze zastávek seriálu MotoGP, bylo by podle promotérské společnosti Dorna potřeba opravit trať. Jenže volných 100 milionů korun nemá k dispozici ani Jihomoravský kraj, ani město. A stát finanční pomoc nepřislíbil. Proto v úterý zastupitelé Brna rozhodli o tom, že se Grand Prix neuskuteční.

Brno musí opravit trať, jinak přijde o MotoGP. Potřebujeme pomoc státu, říká hejtman

11. listopadu 2020 15:24

Pokud má Brno nadále figurovat v seriálu MotoGP, potřebuje nutně podporu státu. Mistrovství světa silničních motocyklů na jižní Moravu míří tradičně v srpnu, ovšem v prozatímním kalendáři pro sezonu 2021 Masarykův okruh chybí. Trať podle promotérské společnosti šampionátu Dorna potřebuje opravit, ovšem na požadované investice momentálně nejsou peníze. Nutnost pomoci státu zmínil ve středu Jan Grolich, nově zvolený hejtman Jihomoravského kraje za KDU-ČSL.

Česká republika přichází o velkou akci. Okruh v Brně zatím není v kalendáři MotoGP

6. listopadu 2020 12:55

Zatím to není definitivní, ale je dost možné, že mistrovství světa silničních motocyklů příští rok do České republiky vůbec nezavítá. Na Masarykův okruh – vyjma letošního roku, který ovlivnila koronavirová opatření – na Grand Prix v srpnu většinou vždy přišlo obrovské množství lidí. Obvyklý letní termín však doposud není v předběžném kalendáři seriálu MotoGP obsazen a volné místo čeká na doplnění.

Marc Márquez vynechá v MotoGP kvůli zranění až 3 měsíce, oznámila Honda

22. srpna 2020 19:33

Osminásobný mistr světa v závodech silničních motocyklů Marc Márquez se navzdory původním snahám o rychlý návrat po zlomenině ruky v šampionátu MotoGP hned tak neobjeví. Po konzultaci s řadou specialistů se sedmadvacetiletý Španěl s vedením týmu Honda dohodl, že nebude s comebackem spěchat. Na motorku by měl znovu usednout za dva až tři měsíce, až bude mít ruku zcela v pořádku.

Rossiho udržela mezi živými obří „klika“. Na Spielbergu by se vůbec nemělo závodit

17. srpna 2020 20:02

Boj na život a na smrt. Tak by se dalo shrnout nedělní dění v rámci závodu mistrovství světa silničních motocyklů. Na rakouském okruhu Spielberg létaly motorky vzduchem a jen centimetry rozhodly o tom, že se závodění neproměnilo v tragédii. Za největšího „klikaře“ víkendu lze označit Itala Valentina Rossiho. Ten uvedl, že za dlouhá léta mezi elitou podobnou hrůzu nezažil. „V Rakousku bylo pár strážných andělů, kteří uchránili, co mohli,“ řekl webu CNN Prima NEWS účastník juniorského motocyklového šampionátu Filip Řeháček.

Centimetry od neštěstí. Letící motorka o vlásek minula legendu Valentina Rossiho

16. srpna 2020 19:54

Obrovské drama se odehrálo během nedělní Velké ceny Rakouska silničních motocyklů třídy MotoGP. Franco Morbidelli a Johann Zarco ve vysoké rychlosti havarovali. Motorka vymrštěná do vzduchu pak vážně ohrozila projíždějícího Valentina Rossiho. Ze zpomalených záběrů je patrné, že letící stroj minul hlavu italské motocyklové legendy o pouhé centimetry.

Nový Márquez? Debutant MotoGP zazářil v Brně a týmu KTM vyšel plán do puntíku

12. srpna 2020 10:14

Kdy si někdo v královské kubatuře MotoGP připsal vítězství v premiérové sezoně? To se naposledy povedlo před sedmi lety dnes už fenomenálnímu Marcu Márquezovi. Víkendová Grand Prix České republiky v Brně vyšla znamenitě Bradu Binderovi. Motocyklista z Jihoafrické republiky se díky brněnskému závodu stal tak trochu národní ikonou. A hrdinou je také pro svůj tým KTM.

reklama