CNN Prima News Ceny Anděl

Ceny Anděl

Výpis příspěvků ke štítku „Ceny Anděl“

Zemřel legendární hudební publicista Jiří Černý. Vkus Čechů ovlivňoval už od 60. let

Zemřel hudební kritik Jiří Černý, bylo mu 87 let. V pátek o tom informoval publicista Jan Rejžek. Černý byl autorem první československé rozhlasové hitparády Dvanáct na houpačce a prvním šéfredaktorem časopisu Rock & Pop. V 60. letech pouštěl posluchačům Beatles i Karla Kryla. V listopadu 1989 se účastnil založení Občanského fóra a v prosinci 2011 v Lucerně uváděl koncert Pocta Václavu Havlovi. Poslední týdny strávil Černý v nemocnici, kde ve čtvrtek zemřel.

Meky navždy. Žbirkův syn natočil videoklip k písni svého otce, vznikl na symbolickém místě

„Meky navždy“ – heslo, které vymysleli fanoušci Miroslava Žbirky v 80. letech, je stále aktuální. Na světě je totiž nový videoklip ke skladbě Ako Boh ze zpěvákova alba Posledné veci, který natočil jeho syn David. I když mezi námi legendární zpěvák už není, jeho odkaz žije dál. S detaily ohledně natáčení se David svěřil redakci Showtimu na CNN Prima NEWS. Album Posledné veci proměnilo všechny čtyři nominace na letošních cenách České hudební akademie Anděl.

Předávání Andělů ovládl Meky Žbirka. Svěrák je novým členem Síně slávy, uvedl ho Pavel

Prezident Petr Pavel uvedl do Síně slávy hudebních cen Anděl 87letého herce, dramatika, scenáristu, spisovatele a textaře Zdeňka Svěráka. Hlava státu se na předávání cen České hudební akademie Anděl objevila nečekaně. Svěrák Pavla podpořil při jeho prezidentské kampani. Letošní ročník Andělů ovládla hudba Miroslava Žbirky. Jeho album Posledné veci proměnilo všechny čtyři nominace.

Anděl mezi zdravotníky: Kdo z 12 finalistů je letošním andělem? Podívejte se na finálový večer roku 2021

Anděl mezi zdravotníky je projekt určený pro lékaře a zdravotní sestry, ale i pro záchranáře, pečovatele a lékárníky. Přihlásit svého anděla ze zdravotnictví může každý. Ocenění si zaslouží rozhodně všichni a letošních dvanáct finalistů nafotilo kalendář s herci primáckého seriálu Sestřičky Modrý kód. Přečtěte si medailonky andělů mezi zdravotníky nelehkého roku 2020 a užijte si finálový večer.