reklama

Ceny letenek v době pandemie klesnou až o 30 procent, zájezdy až o 15 procent

Ceny letenek se zatím kvůli koronaviru nezměnily. Prodejci ale očekávají, že začnou klesat, a to zřejmě v červenci, zřejmě o zhruba 30 procent oproti cenám z loňského roku. Co se týče cen zájezdů, tak tam cestovní kanceláře hlásí propad u některých hotelů až o 15 procent.

reklama

Řecko, Turecko nebo Egypt. Takové jsou podle cestovních kanceláří nejčastější destinace českých turistů. Letos se mohou těšit na mírně snížené ceny. Vzhledem k tomu, že přijede do destinací méně lidí, tak se hoteliéři snaží turisty přilákat a nastartovat tak letošní sezónu. Přichází proto se slevami a výhodnými nabídkami, které se propisují právě do konečné ceny zájezdu. V letošním roce u některých hotelů může být cena o 5, 10 i 15 procent nižší než v minulých letech.

Levnější by měly být i letenky. „Očekáváme zlevnění letenek, což zatím není vidět pro odlety z Prahy, z ČR, ale když vidíme zahraničí, zejména ty hlavní huby, největších lowcostových dopravců Ryanair, Wizzair nebo EasyJet, tak opravdu tam ty letenky jsou o 25, 30 níže, než byly loni touto dobou,“ řekl CNN Prima NEWS Oliver Dlouhý, zakladatel společnosti prodávající letenky Kiwi.com.

Cestovní kanceláře ale očekávají jen třetinový zájem lidí o cestování do zahraničí oproti loňskému roku. Lidé se totiž stále bojí koronavirové pandemie.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Rebelie hospodských proti vládním nařízením. Kde všude je v sobotu otevřeno?

Rebelie hospodských proti vládním nařízením. Kde všude je v sobotu otevřeno?

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Majitel pivovaru Malý Janek a jeden z hlavních iniciátorů akce Jiří Janeček CNN Prima NEWS řekl, že hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat.

Byznys

ON-LINE: Rebeluje přes 200 hospod. Počkáme na policii a budeme pokračovat, říkají

Živě ON-LINE: Rebeluje přes 200 hospod. Počkáme na policii a budeme pokračovat, říkají

  • Aktualizováno

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Nepřijde mi patřičné rebelovat, když hrozí kolaps v nemocnicích, říká restauratér
Lyžaři, máte smůlu. Vleky stále nejezdí, policie je zastavila i v Telnici
Při demonstracích na podporu Navalného bylo zatčeno přes 200 lidí
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
Další články
reklama
reklama