CNN Prima News ceremonie

ceremonie

Výpis příspěvků ke štítku „ceremonie“

Slavnostní slib i první projev. Co obnáší inaugurace nového prezidenta republiky?

18. června 2022 12:42

Ačkoliv se pozornost občanů stále ještě zaměřuje na možné kandidáty v boji o Hrad, v zákulisí se pomalu chystají také nezbytné přípravy prvních oficialit. Řeč je především o inauguraci, slavnostním ceremoniálu, který se tradičně koná ve Vladislavském sále na Pražském hradě. Kdy přesně k němu dojde a co je jeho součástí? Přinášíme přehled zajímavostí.

Zeman předá 7. března vyznamenání za poslední dva roky. Dostanou ho Bohdalová i Kellner

1. března 2022 14:12

Prezident Miloš Zeman v pondělí předá ocenění osobnostem, které se rozhodl vyznamenat v loňském i předloňském roce. Ceremoniál předání státních vyznamenání se uskuteční 7. března u příležitosti výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Obvyklé předávání 28. října neproběhla jednou kvůli pandemii, podruhé z důvodu hospitalizace hlavy státu.

Zeman si oslavu 28. října prosadil. V sále bude ale jen on, dva vojáci a vyznamenaní

13. října 2020 12:18
Aktualizováno

Prezident Miloš Zemna souhlasil s tím, že by se slavnostní ceremonie 28. října konala bez přítomnosti veřejnosti a politiků. Po setkání s prezidentem v Lánech to oznámil premiér Andrej Babiš (ANO). Na předávání by tak dorazili pouze vyznamenaní. Za hlavou státu se vydal premiér s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD), aby mu oslavy rozmluvili.

Od útoků na newyorská dvojčata uplynulo 19 let. Trump i Biden uctili památku obětí

11. září 2020 06:11
Aktualizováno

Americký viceprezident Mike Pence a prezidentský kandidát demokratů Joe Biden si v New Yorku, na místě, kde stávala dvojice mrakodrapů Světového obchodního centra (WTC), připomněli oběti teroristických útoků z 11. září 2001. Do někdejší dominanty New Yorku narazili před 19 lety teroristé s unesenými dopravními letadly, zahynuly tisíce lidí. Prezident Donald Trump mezitím památku obětí uctil v Pensylvánii, kde se zřítilo další unesené letadlo.