Černý den japonské armády: Do moře se zřítily dva vrtulníky, jejich posádky se pohřešují

Dva vrtulníky japonské námořní obrany se v sobotu večer při cvičení v Pacifiku jižně od Tokia zřítily do moře. Oznámil to v neděli japonský ministr obrany Minoru Kihara. Podle japonské vlády je možné, že se vrtulníky navzájem srazily, uvedla agentura Kjódó. Vláda zatím potvrdila smrt jednoho člena posádky, ostatních sedm členů posádek se pohřešuje.

Média dříve psala o jednom zachráněném, ale japonské ministerstvo obrany později potvrdilo, že byl nalezen jeden člen posádky, který už byl mrtvý.

ČTĚTE TAKÉ: Masakr v Sydney. Útočník vtrhl do kostela, pobodal kněze i několik věřících

S vrtulníky Mitsubishi SH-60K, z nichž každý měl na palubě čtyřčlennou posádku, bylo přerušeno spojení ve 22:38 a 23:04 místního času (15:38 a 16:04 SELČ), když byly v oblasti východně od souostroví Izu, uvedlo japonské ministerstvo obrany. Záchranáři v moři objevili pravděpodobné trosky z vrtulníků, řekl novinářům Kihara. Do pátrací operace se zapojilo osm lodí a pět letounů japonských ozbrojených sil a dva čluny pobřežní stráže.

Ministr obrany Kihara uvedl, že byly nalezeny oba letové zapisovače nedaleko od sebe a je vysoce pravděpodobné, že se vrtulníky spolu srazily.

Náčelník generálního štábu japonské armády Jošitaka Sakai předtím řekl, že se nedomnívá, že se na neštěstí podílela jiná země.

Vrtulníky se účastnily nočního protiponorkového cvičení, uvedl ministr. Příčina neštěstí ještě není známá, řekl Kihara.

Před rokem se zřítil japonský vojenský vrtulník typu UH-60JA do moře u ostrova Okinawa. Zahynulo všech deset lidí na palubě.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Ničivé zemětřesení na Tchaj-wanu očima Čecha. Zkameníte a nevěřícně sledujete zkázu kolem, říká

Tagy: