reklama

Starosta: Když chceme na poštu, musíme si vzít dovolenou. Změnu s obcemi nikdo neřešil

Od čtvrtka bude téměř 1 200 poboček České pošty zavírat dříve. V místech, kterých se to dotkne, jsou lidé často proti. Nestihnou si po práci vyzvednout balíky nebo doporučené dopisy. Česká pošta změny zdůvodňuje přípravou na další možný nárůst nákazy, s jednotlivými obcemi ale změnu nekonzultovala.

reklama

Podle starosty Kamenice Pavla Čermáka (SNK KAM 21) přišla od České pošty pouze informační zpráva. „Ve Středočeském kraji spoustu lidí dojíždí za prací do Prahy, zpět se pak vrací po práci a snaží se vyhnout dopravním špičkám. Zkrácená doba České pošty pro ně znamená vzít si dovolenou,“ popsal situaci Čermák.

Změnu s obcí přitom nikdo nekonzultoval. „To je ten největší problém. Nedošlo k žádné komunikaci ani výměně názorů,“ řekl starosta. Mrzí ho především to, že je změna zřízená generálně pro celou Českou republiku a nereflektuje situaci jednotlivých obcí. „Pošta je přece služba a měla by sloužit lidem a ne si to zjednodušovat,“ dodal.

K tématu

Česká pošta se prý návrhům starostů nebrání. „Pokud se někde objeví jednotlivé případy, kde ta otvírací doba nebude vyhovovat ani obci ani České poště, tak je zřejmě namístě jednání se starostou,“ ujistil Matyáš Vitík, mluvčí České pošty.

K tématu

V to doufá i starosta z Březolup na Uherskohradišťsku. Tři dny v týdnu bude místo v 16 hodin pobočka zavírat už v 15 hodin, což se mnoha místním nelíbí. Nestihnou si pro poštu zajít včas z práce. „Navrhli jsme otevření od 8:30 a tím pádem prodloužit otevírací dobu do 15:30,“ uvedl starosta Březolup Petr Kukla (Nezávislí z Březolup I.).

Preventivní opatření

Podobný režim směn fungoval i na jaře na začátku koronakrize. Místo dosavadních dvou směn, které se na mnoha pobočkách potkávaly, zavádí pošta jen jednu. Bude tak moci podle svých slov lépe využít přepážkové pracovníky. „Přecházíme na jednosměnný provoz. Pokud by kolektiv musel být v karanténě, tak aby nebyla ochromena celá pošta, aby se nemusela zavřít,“ zdůvodnil Vitík.

Pošta se inspirovala situací na jaře, kdy všechny pobočky musely zkrátit otevírací dobu do 16 hodin, aby se celá síť personálně udržela v­ chodu. Zavedla na přepážkách jen jednu směnu místo dosavadních dvou a zbyly jí tak náhradní kapacity pro případ, že pracovníci některé pobočky museli do karantény.

Otvírací doba se od 1. října změní na více než na 1 250 pobočkách. U jiných se změnila už v září. Ve všech středně velkých městech bude otvírací doba stejná. V městech do dvou a půl tisíce obyvatel zůstávají otevírací doby menších pošt různé. Platí ale, že v pondělí a středu bude otevřeno později a v úterý, čtvrtek a pátek otevřou pobočky dříve a dříve také zavřou. Přesný seznam všech poboček, kde se mění otevírací doba, najdete zde.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

  • Aktualizováno

Slovensko kvůli šíření koronaviru od soboty 24. října do neděle 1. listopadu výrazně omezí volný pohyb lidí, až na výjimky prakticky zavede zákaz vycházení. Oznámil to premiér Igor Matovič, podle kterého bude zákaz následně prodloužen o dva týdny, ale se změněnými podmínkami. Ještě přísnější pravidla budou platit pro čtyři nejpostiženější regiony na severu a východě země, kde v pátek začne úvodní fáze plošného testování obyvatel Slovenska na koronavirus. Otestování se pak v příštích dvou týdnech uskuteční po celé zemi.

Prezidentské volby v USA 2020

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

V noci na pátek se spolu naposledy střetnou v předvolební debatě kandidáti na prezidenta USA – Donald Trump a Joe Biden. Řečnické klání startuje v pátek ve 3:00 středoevropského času. Televize CNN Prima NEWS bude vysílat dabovanou debatu a po jejím skončení chystá mimořádné vysílání s experty. Na našem webu vám pak bude po celou dobu k dispozici on-line reportáž.

reklama
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Nej sestřička 2020 Marcela Prayerová: Už loni jsme věděli, že něco přijde
Advokát podal trestní oznámení na Babiše a Vojtěcha: Ministerstvo šlo proti prognózám
ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?
Ať jdou lékaři v politice do nemocnic, vyzval komunista Filip Babiše. Hřib nastoupí
Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva
Opuštěný ropný tanker se začíná potápět. Křehký ekosystém Trinidadu je v ohrožení
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama