reklama

Starosta: Když chceme na poštu, musíme si vzít dovolenou. Změnu s obcemi nikdo neřešil

Od čtvrtka bude téměř 1 200 poboček České pošty zavírat dříve. V místech, kterých se to dotkne, jsou lidé často proti. Nestihnou si po práci vyzvednout balíky nebo doporučené dopisy. Česká pošta změny zdůvodňuje přípravou na další možný nárůst nákazy, s jednotlivými obcemi ale změnu nekonzultovala.

reklama

Podle starosty Kamenice Pavla Čermáka (SNK KAM 21) přišla od České pošty pouze informační zpráva. „Ve Středočeském kraji spoustu lidí dojíždí za prací do Prahy, zpět se pak vrací po práci a snaží se vyhnout dopravním špičkám. Zkrácená doba České pošty pro ně znamená vzít si dovolenou,“ popsal situaci Čermák.

Změnu s obcí přitom nikdo nekonzultoval. „To je ten největší problém. Nedošlo k žádné komunikaci ani výměně názorů,“ řekl starosta. Mrzí ho především to, že je změna zřízená generálně pro celou Českou republiku a nereflektuje situaci jednotlivých obcí. „Pošta je přece služba a měla by sloužit lidem a ne si to zjednodušovat,“ dodal.

Česká pošta se prý návrhům starostů nebrání. „Pokud se někde objeví jednotlivé případy, kde ta otvírací doba nebude vyhovovat ani obci ani České poště, tak je zřejmě namístě jednání se starostou,“ ujistil Matyáš Vitík, mluvčí České pošty.

V to doufá i starosta z Březolup na Uherskohradišťsku. Tři dny v týdnu bude místo v 16 hodin pobočka zavírat už v 15 hodin, což se mnoha místním nelíbí. Nestihnou si pro poštu zajít včas z práce. „Navrhli jsme otevření od 8:30 a tím pádem prodloužit otevírací dobu do 15:30,“ uvedl starosta Březolup Petr Kukla (Nezávislí z Březolup I.).

Preventivní opatření

Podobný režim směn fungoval i na jaře na začátku koronakrize. Místo dosavadních dvou směn, které se na mnoha pobočkách potkávaly, zavádí pošta jen jednu. Bude tak moci podle svých slov lépe využít přepážkové pracovníky. „Přecházíme na jednosměnný provoz. Pokud by kolektiv musel být v karanténě, tak aby nebyla ochromena celá pošta, aby se nemusela zavřít,“ zdůvodnil Vitík.

Pošta se inspirovala situací na jaře, kdy všechny pobočky musely zkrátit otevírací dobu do 16 hodin, aby se celá síť personálně udržela v­ chodu. Zavedla na přepážkách jen jednu směnu místo dosavadních dvou a zbyly jí tak náhradní kapacity pro případ, že pracovníci některé pobočky museli do karantény.

Otvírací doba se od 1. října změní na více než na 1 250 pobočkách. U jiných se změnila už v září. Ve všech středně velkých městech bude otvírací doba stejná. V městech do dvou a půl tisíce obyvatel zůstávají otevírací doby menších pošt různé. Platí ale, že v pondělí a středu bude otevřeno později a v úterý, čtvrtek a pátek otevřou pobočky dříve a dříve také zavřou. Přesný seznam všech poboček, kde se mění otevírací doba, najdete zde.

Tagy:

Hlavní zprávy

Pokuta pro Hamáčkovo ministerstvo. Má zaplatit 800 tisíc za nákup samopalů bez tendru

Antimonopolní úřad potrestal ministerstvo vnitra, které řídí vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), pokutou 800 tisíc korun za uzavření smlouvy na nákup pušek a samopalů pro Policii ČR bez tendru. Letos v lednu už úřad zakázal plnění jedné ze smluv. Rozhodnutí je pravomocné, potvrdil jej předseda ÚOHS Petr Mlsna, který zamítl podaný rozklad. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek přibylo téměř 500 nových případů covidu. Situace se dál horší v Praze

Testy ve čtvrtek odhalily v Česku 488 případů nákazy koronavirem, to je o 60 méně než před týdnem. Reprodukční číslo kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním epidemie. Nemocniční péči vyžadovalo 164 lidí s nemocí COVID-19, stejně jako před týdnem, z toho 27 pacientů bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama