reklama

Vláda rozesílá další statisíce roušek. Pošta slibuje, že už žádný skandál nepřipustí

Kromě seniorů mají v nejbližší době dostat roušky a respirátory od státu další statisíce lidí, mezi nimi například učitelé nabo zdravotně postižené osoby. Česká pošta slibuje, že problém s nehygienickým balením zásilek se už opakovat nebude.

reklama

Mezi těmi, kteří mají dostat balíček s pěti rouškami a jedním respirátorem, je i pan František. Pobírá totiž invalidní důchod třetího stupně. Kromě seniorů mají v nejbližší době dostat roušky a respirátory od státu ještě další statisíce lidí. Například učitelé nebo zdravotně postižené osoby.

„V globálu to nic neřeší, ale momentální pomoc to samozřejmě je,“ říká invalida František Macháček. Kromě 170 tisíc lidí s plným invalidním důchodem by mělo nově dostat ochranné pomůcky i 17 tisíc zdravotně postižených osob do 18 let.

„Čekali jsme na rozhodnutí SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv), který dnes rozhodl. Nyní finalizujeme debatu o distribuci. Toto téma bych proto ráda projednala hned na příštím jednání vlády,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Respirátory pro učitele

Kromě návrhu ministryně Maláčové bude vláda jednat i o návrhu ministra školství Roberta Plagy. Ten žádá o deset respirátorů pro každého učitele a další zaměstnance škol v koronavirem nejpostiženějších regionech.

„Vláda na svém zasedání 7. 9. pověřila ministra školství jednáním s primátorem Prahy Hřibem ve věci posílení zásob pražských škol respirátory,“ říká mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

Jeden respirátor podle vicepremiéra Jana Hamáčka nakoupila Česká republika asi za 53 korun. Roušku pak zhruba za 8 korun. Jeden balíček tak stojí asi 94 korun. V případě deseti respirátorů pro učitele by jeden balíček vyšel asi na 530 korun.

Tagy:

Hlavní zprávy

Hromadná nehoda u Brna. Srazil se kamion a dalších šest vozů, na místě jsou zranění

Nehoda kamionu, dodávky a pěti osobních aut ve čtvrtek krátce před 7:00 uzavřela dálnici D52 za Pohořelicemi na Brněnsku ve směru na Brno, vyplývá z informací hasičů. Policisté dopravu odklánějí přes sjezd 23 na Pohořelice a Židlochovice, řekl mluvčí policistů David Chaloupka. Na místě jsou podle prvních informací dva zranění, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama