reklama

Vláda rozesílá další statisíce roušek. Pošta slibuje, že už žádný skandál nepřipustí

Kromě seniorů mají v nejbližší době dostat roušky a respirátory od státu další statisíce lidí, mezi nimi například učitelé nabo zdravotně postižené osoby. Česká pošta slibuje, že problém s nehygienickým balením zásilek se už opakovat nebude.

reklama

Mezi těmi, kteří mají dostat balíček s pěti rouškami a jedním respirátorem, je i pan František. Pobírá totiž invalidní důchod třetího stupně. Kromě seniorů mají v nejbližší době dostat roušky a respirátory od státu ještě další statisíce lidí. Například učitelé nebo zdravotně postižené osoby.

„V globálu to nic neřeší, ale momentální pomoc to samozřejmě je,“ říká invalida František Macháček. Kromě 170 tisíc lidí s plným invalidním důchodem by mělo nově dostat ochranné pomůcky i 17 tisíc zdravotně postižených osob do 18 let.

„Čekali jsme na rozhodnutí SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv), který dnes rozhodl. Nyní finalizujeme debatu o distribuci. Toto téma bych proto ráda projednala hned na příštím jednání vlády,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Respirátory pro učitele

Kromě návrhu ministryně Maláčové bude vláda jednat i o návrhu ministra školství Roberta Plagy. Ten žádá o deset respirátorů pro každého učitele a další zaměstnance škol v koronavirem nejpostiženějších regionech.

„Vláda na svém zasedání 7. 9. pověřila ministra školství jednáním s primátorem Prahy Hřibem ve věci posílení zásob pražských škol respirátory,“ říká mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

Jeden respirátor podle vicepremiéra Jana Hamáčka nakoupila Česká republika asi za 53 korun. Roušku pak zhruba za 8 korun. Jeden balíček tak stojí asi 94 korun. V případě deseti respirátorů pro učitele by jeden balíček vyšel asi na 530 korun.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama