Vláda rozesílá další statisíce roušek. Pošta slibuje, že už žádný skandál nepřipustí

Kromě seniorů mají v nejbližší době dostat roušky a respirátory od státu další statisíce lidí, mezi nimi například učitelé nabo zdravotně postižené osoby. Česká pošta slibuje, že problém s nehygienickým balením zásilek se už opakovat nebude.

Mezi těmi, kteří mají dostat balíček s pěti rouškami a jedním respirátorem, je i pan František. Pobírá totiž invalidní důchod třetího stupně. Kromě seniorů mají v nejbližší době dostat roušky a respirátory od státu ještě další statisíce lidí. Například učitelé nebo zdravotně postižené osoby.

„V globálu to nic neřeší, ale momentální pomoc to samozřejmě je,“ říká invalida František Macháček. Kromě 170 tisíc lidí s plným invalidním důchodem by mělo nově dostat ochranné pomůcky i 17 tisíc zdravotně postižených osob do 18 let.

„Čekali jsme na rozhodnutí SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv), který dnes rozhodl. Nyní finalizujeme debatu o distribuci. Toto téma bych proto ráda projednala hned na příštím jednání vlády,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Respirátory pro učitele

Kromě návrhu ministryně Maláčové bude vláda jednat i o návrhu ministra školství Roberta Plagy. Ten žádá o deset respirátorů pro každého učitele a další zaměstnance škol v koronavirem nejpostiženějších regionech.

„Vláda na svém zasedání 7. 9. pověřila ministra školství jednáním s primátorem Prahy Hřibem ve věci posílení zásob pražských škol respirátory,“ říká mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

Jeden respirátor podle vicepremiéra Jana Hamáčka nakoupila Česká republika asi za 53 korun. Roušku pak zhruba za 8 korun. Jeden balíček tak stojí asi 94 korun. V případě deseti respirátorů pro učitele by jeden balíček vyšel asi na 530 korun.

Tagy: