reklama

Vláda rozesílá další statisíce roušek. Pošta slibuje, že už žádný skandál nepřipustí

Kromě seniorů mají v nejbližší době dostat roušky a respirátory od státu další statisíce lidí, mezi nimi například učitelé nabo zdravotně postižené osoby. Česká pošta slibuje, že problém s nehygienickým balením zásilek se už opakovat nebude.

reklama

Mezi těmi, kteří mají dostat balíček s pěti rouškami a jedním respirátorem, je i pan František. Pobírá totiž invalidní důchod třetího stupně. Kromě seniorů mají v nejbližší době dostat roušky a respirátory od státu ještě další statisíce lidí. Například učitelé nebo zdravotně postižené osoby.

„V globálu to nic neřeší, ale momentální pomoc to samozřejmě je,“ říká invalida František Macháček. Kromě 170 tisíc lidí s plným invalidním důchodem by mělo nově dostat ochranné pomůcky i 17 tisíc zdravotně postižených osob do 18 let.

„Čekali jsme na rozhodnutí SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv), který dnes rozhodl. Nyní finalizujeme debatu o distribuci. Toto téma bych proto ráda projednala hned na příštím jednání vlády,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Respirátory pro učitele

Kromě návrhu ministryně Maláčové bude vláda jednat i o návrhu ministra školství Roberta Plagy. Ten žádá o deset respirátorů pro každého učitele a další zaměstnance škol v koronavirem nejpostiženějších regionech.

„Vláda na svém zasedání 7. 9. pověřila ministra školství jednáním s primátorem Prahy Hřibem ve věci posílení zásob pražských škol respirátory,“ říká mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

Jeden respirátor podle vicepremiéra Jana Hamáčka nakoupila Česká republika asi za 53 korun. Roušku pak zhruba za 8 korun. Jeden balíček tak stojí asi 94 korun. V případě deseti respirátorů pro učitele by jeden balíček vyšel asi na 530 korun.

K tématu

Další hlavní zprávy

USA

Biden nezvládl debatu, pod tlakem Trumpa přiznal, že chce uzavřít ropný průmysl

Biden nezvládl debatu, pod tlakem Trumpa přiznal, že chce uzavřít ropný průmysl

Triumf Donalda Trumpa. Takové jsou první ohlasy na druhou a poslední prezidentskou debatu, ve které se současný prezident střetl s Joem Bidenem. Kandidáti hovořili o pandemii, jaderných zbraní i rasové otázce. Při debatě o energiích se bývalý viceprezident přiznal, že by nejraději celý ropný průmysl v USA zrušil a přešel na solární energii.

Roman Prymula

Omluvte se a odstupte, reaguje Kalousek na Prymulovu noční návštěvu restaurace

Omluvte se a odstupte, reaguje Kalousek na Prymulovu noční návštěvu restaurace

Pane ministře, omluvte se a okamžitě odstupte! Okamžitě, prosím, napsal na Twitter Miroslav Kalousek v reakci na to, že ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) byl půl hodiny před půlnocí na čtvrtek viděn, jak vychází bez nasazené roušky z restaurace na Vyšehradě, upozornil web Blesk.cz. Restaurace má být přitom podle nakázaných opatření proti koronaviru uzavřená. Situaci komentují i další politici, kteří se shodují, že by Prymula měl rezignovat.

reklama
Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

Forejt o zrušení ceremoniálu: Prázdný sál by byl depresivní. Možná bude projev na dálku
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Ve čtvrtek přibylo zatím 7511 případů nákazy. Za jediný den zemřelo 108 lidí s covidem
Další články
reklama
reklama