CNN Prima News Česká zbrojovka

Česká zbrojovka

Výpis příspěvků ke štítku „Česká zbrojovka“

Česko posílá Ukrajině další kulomety či náboje. Na Slovensko může zamířit 400 vojáků

3. března 2022 23:38

Ministerstvo obrany pošle na Ukrajinu další zbraně nebo munici za 17 milionů korun. Dostala je darem od českých zbrojařských firem. Dodávku ve čtvrtek večer na mimořádném zasedání schválila na návrh ministryně obrany Jany Černochové (ODS) vláda, sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany. Celkem už poslala na pomoc Ukrajině proti ruské invazi vojenský materiál za více než 650 milionů korun.

Americké zbrojovky se brání žalobě, podle níž mohou za násilí v Mexiku

7. srpna 2021 18:44

Mexická vláda se tento týden odhodlala k neobvyklému kroku. Rozhodla se u amerického federálního soudu zažalovat zbrojovky se sídlem v USA. Podle mexického socialistického prezidenta Andrése Obradora totiž jejich obchodní praktiky výrazně přispěly k násilí v Mexiku. To americká Národní obchodní asociace se střelnými zbraněmi striktně odmítá.

České zbrojovce klesl v pololetí zisk na 382 milionů, prodeje rostly

9. září 2020 09:38

České zbrojovce klesl v letošním prvním pololetí čistý zisk meziročně o 23,5 procenta na 382 milionů korun. Výnosy i prodeje zbraní ale rostly. Důvodem poklesu zisku je nepříznivý vývoj směnného kurzu a s tím související ztráty z finančních operací. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Oznámila také záměr nabídnout na pražské burze své akcie v hodnotě až čtyři miliardy korun. Termín ještě není známý, nabídku musí schválit Česká národní banka.