reklama

Léto v Česku jako dřív. Úmorná horka nečekejte, připravte si raději pláštěnky

Kdo doufal v parné letní dny plné slunce, nedočká se. Češi by si měli raději připravit mikiny a pláštěnky. Nejen úterý, ale i celý zbytek týdne budou provázet průměrné teploty, místy bude pršet a přijdou také bouřky. K tropické třicítce teploměr nevyšplhá. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

reklama

Přes den bude v úterý zpočátku jasno až polojasno, odpoledne však přijde oblačnost. Postupně bude na téměř celém území Čech pršet, místy se mohou vyskytovat také bouřky. Ty se mohou ojediněle objevit také na Moravě a ve Slezsku. Teploty se budou přes den pohybovat mezi 20 a 24 °C, na horách kolem 15 °C, uvádí ČHMÚ.

Středa bude také zatažená, až s postupem dne se může oblačnost rozpustit. Pršet by dopoledne mělo především na Moravě a ve Slezsku, mohou se přidat i bouřky. Přes den však budou srážky jen ojedinělé. Teploty se udrží mezi 20 a 24 °C.

Slunce nepřinese ani čtvrtek. Ten bude zpočátku oblačný, postupně se na většině území přidá déšť nebo přeháňky a ojediněle také bouřky. Večer však začne srážek ubývat. Teploty budou o něco nižší, v rozmezí 18 a 22 °C.

Nejteplejší bude sobota

Pátek by měl být oblačný až polojasný, ráno se mohou vyskytovat mlhy. Přeháňky a bouřky by se měly vyskytovat jen místy či ojediněle. Před víkendem začne oblačnosti a srážek ubývat a teploty opět mírně stoupnou. Přes den by se měly pohybovat mezi 21 a 25 stupni.

Ještě teplejší a jasnější počasí potom slibuje sobota, bude polojasno až skoro jasno. Přeháňky a bouřky se mohou opět vyskytovat jen místy a ojediněle. Teploměry mohou přes den ukazovat až 28 °C.

Počasí se však v neděli znovu lehce zkazí. Mělo by být polojasno, postupně však přibude oblačnosti a místy se budou vyskytovat přeháňky nebo bouřky. Teploty ale zůstanou lehce vyšší, v rozmezí 22 až 27 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?
Volby 2021

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?

Kroužkování, neboli udělování preferenčních hlasů konkrétním stranickým kandidátům, může letos víc než kdy jindy rozhodnout, jak volby dopadnou. Preferenční hlasy mohou zamíchat hlavně pořadím na kandidátkách stran, které jsou součástí koalic. Úspěšné vykroužkování kandidáta jedné strany totiž může o sněmovní křeslo připravit člena jiné koaliční strany.

Obušky, pepřáky, zaklekávání. Policisté v Austrálii drsně trestají porušování lockdownu

Austrálie se potýká s třetí vlnou pandemie koronaviru. Denně nyní přibývá kolem 1 600 nových případů. Země nařídila tvrdý lockdown a policie striktně vyžaduje dodržování opatření. Leckdy velmi brutálním způsobem. Na sociálních sítích se šíří mnoho videí, na kterých policisté srážejí lidi k zemi, zaklekávají je nebo je drží pod krkem.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama