reklama

Počty nakažených klesají u všech sousedů i v Česku. V pátek přibylo 454 případů

Česko má z okolních zemí třetí nejvyšší počet nákaz za 14 dní. V pátek přibylo 454 případů covidu, o 217 méně než před týdnem. Za všední den je to nejnižší denní nárůst nakažených od loňského 28. srpna.

reklama

Česká republika má za uplynulých 14 dní 87 nových případů nákazy novým typem koronaviru na 100 000 obyvatel, před týdnem to bylo 117. Nejvíce nakažených za dva týdny přepočteno na obyvatele má nyní z okolních států Německo (113 na 100 000 lidí, před týdnem 170) a Rakousko (88, před týdnem 127). Nejlépe je na tom Slovensko (42, před týdnem 64), které má nejnižší počet nákaz novým koronavirem z okolních zemí už téměř dva měsíce. Počty nakažených klesají u všech sousedů i v samotné ČR.

V Česku v pátek přibylo 454 potvrzených případů nemoci COVID-19, to je o 217 méně než před týdnem. Za všední den je to nejnižší denní přírůstek počtu nakažených od loňského 28. srpna. Nových případů nákazy za poslední týden v přepočtu na 100 000 obyvatel bylo v pátek 32, o den dřív 34. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Reprodukční číslo, které udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného, kleslo na hodnotu 0,68 z předchozích 0,71. V poslední době postupně klesá. Na přelomu dubna a května se číslo pohybovalo kolem 0,89. Pokud je hodnota nižší než jedna, kde bylo naposledy v polovině dubna, šíření nákazy zpomaluje.

Od začátku šíření epidemie koronaviru loni v březnu se nákaza v Česku prokázala u více než 1,66 milionu lidí. S nemocí COVID-19 dosud zemřelo 30 101 nakažených. Počet úmrtí tento týden nepřekročil 12 denně, za pátek ministerstvo zatím eviduje jednoho zemřelého. Při pozdějších aktualizacích se ale toto číslo většinou zvyšuje.

K tématu

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Český paradox na Euru: Proč je lepší s Anglií prohrát a zbavit se prvního místa?

Český paradox na Euru: Proč je lepší s Anglií prohrát a zbavit se prvního místa?

Po dvou skvěle zvládnutých zápasech na Euru už má česká reprezentace prakticky jisté místo v osmifinále. Zatím se ve skupině D nachází na prvním místě, což je v konkurenci Anglie a vicemistrů světa z Chorvatska parádní počin. Možná až moc parádní. Z hlediska další fáze turnaje by aspoň na základě papírových předpokladů bylo lepší, aby výběr trenéra Jaroslava Šilhavého spadl o jedno místo níže.

Kvůli horku popraskala dálnice D35. Deset lidí se zranilo, silnice je zavřená
Španělé opět zaváhali. Zahodili penaltu, Poláci mají naději díky Lewandowskimu
Diktátorství nemá v EU místo, shodl se Kulhánek se Zemanem. Podpoří sankce vůči Bělorusku
Moře v Turecku zaplavil sliz: Ohrožuje turismus a zabíjí zvířata. Úřady si nevědí rady
Roztomilý omyl: Hummelsův syn slavil tátův „vlastňák“. Vysvětlím mu to, řekl stoper
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Jak Klausovo utahování opasků zvítězilo nad Komárkovou markou za tři koruny

Názory

Domácí zpravodajství

Vakcíny fungují. Po druhé dávce očkování měl pozitivní test jen zlomek lidí
Únik chemikálií v Plzni má třetí oběť. Další muž bojuje o život na JIPce
Další články
reklama
reklama