CNN Prima News statistiky

statistiky

Výpis příspěvků ke štítku „statistiky“

Tragická bilance: Letos už na silnicích zemřelo 410 lidí. Expert radí, jak řídit bezpečně

21. listopadu 2022 13:01

Třetí listopadovou neděli lidé každoročně vzpomínají na ty, kteří zemřeli při autonehodách. Každý rok jsou to desítky až stovky zmařených životů a podle expertů to vypadá, že se bezpečnostní situace jen tak nezlepší. I kvůli krizi se bude stavět méně úseků dálnic, které jsou bezpečnější, a zřejmě bude také nadále stárnout vozový park.

Noční můra všech rodičů. V Česku se hledá přes 20 dětí pod 15 let, policie prosí o pomoc

10. listopadu 2022 07:40

V České republice se každoročně ztratí stovky dětí. I když většinu najdou policisté včas, desítky z nich se jim vypátrat nepodaří. V současné době je v policejní databázi přes 20 pohřešovaných dětí. Po některých z nich pátrají policisté několik dnů či týdnů, po jiných už dlouhé roky. S prosbou o pomoc se nyní obracejí na veřejnost. Neviděli jste je někde?

Pozor na nezvyklé příznaky covidu, varují lékaři. Strmý růst počtu obětí vzbuzuje obavy

31. října 2022 14:51

Epidemie koronaviru stále není u konce. Například britští lékaři zaznamenávají kvůli covidu rapidní mezitýdenní nárůst úmrtí. Každý týden umírá zhruba o 40 procent více pacientů než v předchozích sedmi dnech. Naopak hospitalizovaných ubývá. Pravděpodobně se jedná o důsledek zaměňování příznaků covidu s nachlazením. Jaká je situace v Česku?

Příšerná statistika. Češi skáčou podvodníkům na lep, ti dokážou falšovat i telefonní čísla

15. října 2022 15:40

Česká republika trpí pod náporem kybernetických podvodů. Ve srovnání s loňským rokem policie zaznamenala obrovský nárůst kybernetické kriminality a s nervozitou vyhlíží letošní Vánoce, kdy bývají podvodníci velice aktivní. Mnozí z nich dokážou kromě falešných e-mailových výzev od známých institucí napodobit také telefonní čísla a vydávat se za bankéře. „Snaží se zmanipulovat lidi, aby své finanční prostředky převedli jinam,“ varoval Ondřej Kapr z Úřadu kriminální policie a vyšetřování. S blížícími Vánoci očekává, že počet případů ještě výrazně vzroste.

České videohry táhnou. Herní vývojáři hlásí miliardové obraty, chybí jim ale pracovníci

26. září 2022 19:03

Obrat českého herního průmyslu za rok 2021 dosáhl rekordních 7,11 miliardy korun, v porovnání s loňskými hodnotami jde o třetinový nárůst. Sektor zaměstnává největší počet zaměstnanců ve své historii, rychlým tempem vznikají i nová vývojářská studia. Odvětví nicméně trápí letité problémy, jako je nedostatek kvalifikované pracovní síly. Data vychází ze studie o stavu herního průmyslu v České republice, kterou zveřejnila Asociace českých herních vývojářů (GDA CZ).

Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí

9. srpna 2022 07:49

Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl po započtení výsledků testů za pondělí 8. srpna čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí pozitivně testovaných na nový typ koronaviru. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví. Podle dříve zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) byl covid v loňském roce nejčastější příčinou úmrtí.

Průzkum STEM: Kolosální propad důvěry v ekonomiku. Polovina Čechů nevěří v budoucnost

27. června 2022 10:53

Důvěra domácností v českou ekonomiku zažívá jeden z největších propadů v historii země. Ekonomická nálada Čechů je na úrovni krize v letech 2011 a 2012, uvedl průzkum sociologické agentury STEM a poradenské společnosti KPMG k dopadům aktuálního mimořádného zdražování. Česká veřejnost je skeptická i ve výhledu do budoucna – ve zlepšení finanční situace věří jen polovina dotázaných.

Kde se více očkovalo, tam se méně umíralo, ukazují data ze světa. Jak je na tom Česko?

18. května 2022 05:13

Země, ve kterých se lidé nechali více proočkovat vůči nemoci COVID-19, zaznamenaly v průměru menší počet zemřelých v souvislosti s koronavirem, ukazují data. Čeští odborníci si pochvalují, že se především loni povedlo masivně proočkovat rizikové skupiny před příchodem podzimní vlny varianty delta. Úřady však upozorňují, že další přeočkování bude zřejmě nutné na podzim.