CNN Prima News statistiky

statistiky

Výpis příspěvků ke štítku „statistiky“

Jatka na Ukrajině v listopadu pokořila všechny rekordy. Kvůli bitvě krvavější než Bachmut

Ruská armáda během listopadu ztratila na Ukrajině více než 28 tisíc vojáků. Vyplývá to ze zpráv ukrajinského generálního štábu a z jeho jednotlivých denních hlášení, která analyzovala redakce CNN Prima NEWS. Podle údajů kyjevského vedení jde jednoznačně o nejkrvavější měsíc pro okupanty od vypuknutí invaze. Pomyslné prvenství do té doby držel letošní říjen a před ním únor 2023. I když konkrétní čísla nelze nezávisle ověřit, o značných ruských ztrátách hovoří i západní analytici či britské ministerstvo obrany.

Úřady sedm let tají údaje o počtu jmen i příjmení. Nevíme, kolik je Kryštofů, Fialů ani Gottů

Kolik nyní žije v Česku třeba Marií, Klausů, Horáčků nebo Anet, to řadový občan nemá šanci zjistit. Ministerstvo vnitra i Český statistický úřad (ČSÚ) informace o četnosti jmen a příjmení už sedm let tají a oblíbené webové stránky typu Kdejsme.cz či Nasejmena.cz přinášejí zastaralé údaje z roku 2016. Statistikou přitom každý rok pořádně zamíchají zesnulí i narození – v letech 2017 až 2022 v České republice přišlo na svět 663 964 dětí a naopak 725 993 osob zemřelo.

Ruská invaze v číslech: Tisíce mrtvých, rozbombardovaná města a škody za biliony

Kyjev nadále sbírá důkazy o válečných zločinech, které ruští okupanti za poslední rok a půl na Ukrajině provedli. Ruská armáda způsobila výrazné škody na ukrajinské infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce kolem 150 miliard dolarů (3,35 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o počtech zabitých civilistů či o podezřeních z ruského páchaní genocidy na ukrajinském národě.

PŘEHLEDNĚ: Když se dovolená změní v boj o život. Destinace, kde je třeba dát pozor na žraloky

Egypt nebo Bahamy. Právě tyto oblasti v posledních týdnech hlásí děsivé útoky žraloků, které mnohdy končí i fatálně. Nejedná se však o ty nejnebezpečnější země, ostrovy či pláže, na nichž může obávaný predátor člověka poranit nebo usmrtit. Které oblasti patří mezi nechvalně proslulé a proč tomu tak je? Redakce CNN Prima NEWS připravila jejich přehled.

PŘEHLEDNĚ: Pozor na cestovní peklo. Podívejte se, kde se nejvíce zpožďují a ruší lety

Startuje dovolenková sezóna a spolu s ní i tradiční cestovatelské stresy. Letecká doprava stále není na původních kapacitách jako před covidovou pandemií, což je místy znát – zatímco lidé vyráží do zahraničí s plnou vervou, letiště mají co dělat, aby vše v podstavu odbavila. Jak ukázaly statistiky, loni to některým šlo mimořádně mizerně. Kde minulý rok docházelo k největším zpožděním a kde se lety přímo rušily? Podívejte se na přehled redakce CNN Prima NEWS.

Janah zmizela před svátky, Valerii policie hledá už roky. Tyto děti na Vánoce doma nebudou

V Česku se každoročně ztratí stovky dětí. I když většinu najdou policisté během několika hodin, dnů či týdnů, některé z nich se jim vypátrat bohužel nepodaří. V současnosti se v databázi nachází více než deset nezletilých, po kterých se slehla zem. Některé děti zmizely nedávno, jiné jsou v systému už roky. Příbuzní stále neví, kde jsou jejich děti.

Noční můra všech rodičů. V Česku se hledá přes 20 dětí pod 15 let, policie prosí o pomoc

V České republice se každoročně ztratí stovky dětí. I když většinu najdou policisté včas, desítky z nich se jim vypátrat nepodaří. V současné době je v policejní databázi přes 20 pohřešovaných dětí. Po některých z nich pátrají policisté několik dnů či týdnů, po jiných už dlouhé roky. S prosbou o pomoc se nyní obracejí na veřejnost. Neviděli jste je někde?

Pozor na nezvyklé příznaky covidu, varují lékaři. Strmý růst počtu obětí vzbuzuje obavy

Epidemie koronaviru stále není u konce. Například britští lékaři zaznamenávají kvůli covidu rapidní mezitýdenní nárůst úmrtí. Každý týden umírá zhruba o 40 procent více pacientů než v předchozích sedmi dnech. Naopak hospitalizovaných ubývá. Pravděpodobně se jedná o důsledek zaměňování příznaků covidu s nachlazením. Jaká je situace v Česku?

Příšerná statistika. Češi skáčou podvodníkům na lep, ti dokážou falšovat i telefonní čísla

Česká republika trpí pod náporem kybernetických podvodů. Ve srovnání s loňským rokem policie zaznamenala obrovský nárůst kybernetické kriminality a s nervozitou vyhlíží letošní Vánoce, kdy bývají podvodníci velice aktivní. Mnozí z nich dokážou kromě falešných e-mailových výzev od známých institucí napodobit také telefonní čísla a vydávat se za bankéře. „Snaží se zmanipulovat lidi, aby své finanční prostředky převedli jinam,“ varoval Ondřej Kapr z Úřadu kriminální policie a vyšetřování. S blížícími Vánoci očekává, že počet případů ještě výrazně vzroste.