reklama

Česko sevřou o víkendu mrazy. Z neděle na pondělí bude až minus dvanáct stupňů

Po vydatné sněhové nadílce zavítá do České republiky mráz. Ve čtvrtek má být ještě kolem nuly, od pátku se ale teploty ani přes den nad nulu téměř nedostanou. V noci z neděle na pondělí může být až minus dvanáct stupňů.

reklama

Počastí ve čtvrtek a v pátek bude v České republice pod vlivem rozsáhlé oblasti nízkého tlaku vzduchu se středem nad severním Německem a Polskem. Ve čtvrtek nás čeká zataženo až oblačno, místy sněhové přeháňky, zejména na horách. Na východní polovině území zpočátku občasné sněžení, později místy až polojasno. Nejvyšší teploty se přes den vyšplhají na −2 až 2 stupně, na horách kolem −5. Foukat bude západní až jihozápadní vítr o rychlosti 2 až 6 metrů za sekundu.

V noci na pátek bude ještě oblačno až zataženo, místy se začne přechodně vyjasňovat, někde mohou naopak zavládnout mrznoucí mlhy. Ojediněle má sněžit. Teploty spadnou k −2 až –⁠6 stupňům, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle kolem −8 stupňů. Vítr bude foukat od západu až jihozápadu v rychlostech 1 až 4 metry za sekundu.

Mrazivá noc z neděle na pondělí

V pátek pak teploty přes den vystoupají už jen na –⁠3 až 1 stupeň. Přetrvávat bude oblačno až zataženo, místy přechodně oblačno, zejména na jihu a východě území. Zpočátku se ještě mohou tvořit mrznoucí mlhy. Pokud bude sněžit, tak převážně ve formě přeháněk.

Během víkendu se bude dále ochlazovat, ani přes den by se teploty neměly dostat nad nulu. V noci pak budou klesat k −8 až −10 a z neděle na pondělí až k −12 stupňům. Převládat má polojasno až oblačno. Teprve v úterý by se mohlo mírně oteplit a do Česka opět přijde sněžení.

K tématu

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Česko čeká nárůst případů indické mutace jako ve Velké Británii, varoval ve středu ve Sněmovně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nechce proto unáhleně rozvolňovat protikoronavirová opatření. Reagoval tak na to, že šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura navrhoval jednání o zrušení stavu pandemické pohotovosti. Nelíbí se mu, že vláda zavádí opatření protiprávně.

Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí
Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel
Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
Další články
reklama
reklama