reklama

Česko sevřou o víkendu mrazy. Z neděle na pondělí bude až minus dvanáct stupňů

Po vydatné sněhové nadílce zavítá do České republiky mráz. Ve čtvrtek má být ještě kolem nuly, od pátku se ale teploty ani přes den nad nulu téměř nedostanou. V noci z neděle na pondělí může být až minus dvanáct stupňů.

reklama

Počastí ve čtvrtek a v pátek bude v České republice pod vlivem rozsáhlé oblasti nízkého tlaku vzduchu se středem nad severním Německem a Polskem. Ve čtvrtek nás čeká zataženo až oblačno, místy sněhové přeháňky, zejména na horách. Na východní polovině území zpočátku občasné sněžení, později místy až polojasno. Nejvyšší teploty se přes den vyšplhají na −2 až 2 stupně, na horách kolem −5. Foukat bude západní až jihozápadní vítr o rychlosti 2 až 6 metrů za sekundu.

V noci na pátek bude ještě oblačno až zataženo, místy se začne přechodně vyjasňovat, někde mohou naopak zavládnout mrznoucí mlhy. Ojediněle má sněžit. Teploty spadnou k −2 až –⁠6 stupňům, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle kolem −8 stupňů. Vítr bude foukat od západu až jihozápadu v rychlostech 1 až 4 metry za sekundu.

Mrazivá noc z neděle na pondělí

V pátek pak teploty přes den vystoupají už jen na –⁠3 až 1 stupeň. Přetrvávat bude oblačno až zataženo, místy přechodně oblačno, zejména na jihu a východě území. Zpočátku se ještě mohou tvořit mrznoucí mlhy. Pokud bude sněžit, tak převážně ve formě přeháněk.

Během víkendu se bude dále ochlazovat, ani přes den by se teploty neměly dostat nad nulu. V noci pak budou klesat k −8 až −10 a z neděle na pondělí až k −12 stupňům. Převládat má polojasno až oblačno. Teprve v úterý by se mohlo mírně oteplit a do Česka opět přijde sněžení.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Firma Pfizer krátí kvůli nadměrné poptávce dodávky vakcíny do Evropy. Co to znamená pro plány krajů v Česku? Mají kapacity, vlastní kampaně i registry, ale namísto vakcín prázdné mrazáky. Co bude dál? Na to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové odpovídali šéf Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama