reklama

Český koronavirový průvodce na cestách. Aplikací prokážete i negativní test

Období koronavirové krize přineslo technologické novinky. Kromě využívání 3D tisku, například pro výrobu respirátorů, přinesla spoustu inovací IT oblast. Tam odborníci vymýšleli aplikace pro boj s pandemií. Mnohé budou potřebné i nadále, obzvlášť vzhledem k hrozbě případné druhé vlny. Jednou z nich je Covidpass. Aplikaci představilo vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS.

reklama

Aplikace Covidpass má zabezpečenou databázi s výsledky testů na COVID-19 a bude sloužit jako doklad, že uživatel testem prošel. V případě potřeby dokáže dokonce zajistit nejbližší testovací místo. Postupně by měla zahrnovat testovací místa s kapacitou 10 tisíc testů denně.

K tématu

Aplikace by měla usnadnit bezpečné cestování, přinášet aktualizované zpravodajství o situaci v jednotlivých zemích a přinášet důležité informace pro vstup do nich. Užitečná je také pro cizince, kteří vstupují do ČR a vhodná jistě bude i pro zaměstnavatele nebo pořadatele akcí nad 500 osob.

„Abychom se tomu nějakým způsobem bránili, používáme vlastně pořád ty principy ze 14. století. Schováváme se doma, karanténa, rouška a myjeme si často ruce. V této části moderní technologie zatím vůbec nepůsobí,“ řekl ve studiu Nového dne jednatel Covidpassu Marek Pavlas.

Aplikace neukládá data o pohybu

Na rozdíl od Chytré karantény aplikace Covidpass neukládá žádná data o pohybu člověka a nikoho nesleduje. Zájem o ni projevila už i jedna jihoamerická země, kde je koronavirová situace ještě stále velmi špatná.

Webové stránky aplikace a jejich plnohodnotné využití jsou od dnešního dne v provozu. Samotná aplikace, která by měla plnohodnotně fungovat na všech operačních systémech v mobilním telefonu, by měla být spuštěna v průběhu léta. Nejpozději však začátkem září.

Tagy: testy aplikace Nový den cestování CovidPass

Další hlavní zprávy

Daně

Analýza: Mytologie superhrubé mzdy. Její zrušení nižší daně spíše nepřinese

Analýza: Mytologie superhrubé mzdy. Její zrušení nižší daně spíše nepřinese

V posledních týdnech si o svou pozornost opět řekla takzvaná superhrubá mzda. Terminus technicus, který se vžil pro označení celkových nákladů na práci, je s námi už přes 12 let a zůstane s námi dál. Politická debata, která dnes o superhrubé mzdě probíhá, je jen o způsobu, jakým se bude vypočítávat zdanění našich výdělků. A dokud o něm nebude finálně rozhodnuto, ani nemůžeme říci, kdo, zda a o kolik si v důsledku případné změny polepší.

reklama
Lidé v karanténě budou moci volit z auta pouze ve středu
Ledek, který vybuchl v Bejrútu, je sám o sobě nehořlavý, uvedl člen Akademie věd
reklama
reklama
Bejrútem otřásly dvě exploze, vyžádaly si 100 mrtvých a čtyři tisíce zraněných

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Derby Sparta–⁠Slavia se bude hrát 7. listopadu. Fotbalová liga má program pro 18 klubů
Další články
reklama
reklama