reklama

Český koronavirový průvodce na cestách. Aplikací prokážete i negativní test

Období koronavirové krize přineslo technologické novinky. Kromě využívání 3D tisku, například pro výrobu respirátorů, přinesla spoustu inovací IT oblast. Tam odborníci vymýšleli aplikace pro boj s pandemií. Mnohé budou potřebné i nadále, obzvlášť vzhledem k hrozbě případné druhé vlny. Jednou z nich je Covidpass. Aplikaci představilo vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS.

reklama

Aplikace Covidpass má zabezpečenou databázi s výsledky testů na COVID-19 a bude sloužit jako doklad, že uživatel testem prošel. V případě potřeby dokáže dokonce zajistit nejbližší testovací místo. Postupně by měla zahrnovat testovací místa s kapacitou 10 tisíc testů denně.

K tématu

Aplikace by měla usnadnit bezpečné cestování, přinášet aktualizované zpravodajství o situaci v jednotlivých zemích a přinášet důležité informace pro vstup do nich. Užitečná je také pro cizince, kteří vstupují do ČR a vhodná jistě bude i pro zaměstnavatele nebo pořadatele akcí nad 500 osob.

„Abychom se tomu nějakým způsobem bránili, používáme vlastně pořád ty principy ze 14. století. Schováváme se doma, karanténa, rouška a myjeme si často ruce. V této části moderní technologie zatím vůbec nepůsobí,“ řekl ve studiu Nového dne jednatel Covidpassu Marek Pavlas.

Aplikace neukládá data o pohybu

Na rozdíl od Chytré karantény aplikace Covidpass neukládá žádná data o pohybu člověka a nikoho nesleduje. Zájem o ni projevila už i jedna jihoamerická země, kde je koronavirová situace ještě stále velmi špatná.

Webové stránky aplikace a jejich plnohodnotné využití jsou od dnešního dne v provozu. Samotná aplikace, která by měla plnohodnotně fungovat na všech operačních systémech v mobilním telefonu, by měla být spuštěna v průběhu léta. Nejpozději však začátkem září.

Tagy: testy aplikace Nový den cestování CovidPass

Další hlavní zprávy

Školství

Blatný rodiče nepotěšil. Návrat dětí do škol je nadále nejistý, závisí na epidemii

Blatný rodiče nepotěšil. Návrat dětí do škol je nadále nejistý, závisí na epidemii

Přestože by se díky chystaným úpravám epidemiologického systému PES mohly do škol vrátit alespoň závěrečné ročníky základních a středních škol, návrat dalších školáků je značně nejistý. Ve čtvrtém stupni, ve kterém se přitom Česko už podle indexu nachází řadu dní, se do lavic vrátí žáci prvního stupně základních škol. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) však nadšení mírní. Podle něj by nejdříve musel výrazně klesnout počet hospitalizovaných s nemocí COVID-19.

Ideální prezident republikánů? Trump končí, ale triumfovat může Pence
Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem
Boj Navalného s Putinem pokračuje. Natočil a ukázal prezidentův palác za 29 miliard
Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Byl zatčen první majitel restaurace
Další články
reklama
reklama