reklama

testy

Výpis příspěvků ke štítku „testy“

Čeští basketbalisté si oddechli, nikdo z nich nemá covid. Mohou odletět na olympiádu

Podle manažera české basketbalové reprezentace Michala Šoba mají aktuálně všichni hráči negativní testy na koronavirus. Přestože některým nejmenovaným reprezentantům vyšly při středečním srazu nejednoznačné výsledky PCR testů a museli být z preventivních důvodů v izolaci, nyní je podle Šoba tým opět pospolu a chystá se na odlet na olympijské hry. Do Tokia basketbalisté odcestují na začátku příštího týdne.

Šíření covidu znovu zpomalilo. Počet nových případů podruhé v řadě klesl

Počet nových případů covidu podruhé v řadě klesl. Ve čtvrtek jich v Česku přibylo 227, což je o 22 méně než před týdnem. Reprodukční číslo, které určuje, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, se snížilo z 1,3 na 1,25. Na 100 000 obyvatel připadá v zemi za uplynulých sedm dní 15 nakažených. Také toto incidenční číslo mírně kleslo. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Komentář: Covid je jako sex. Odpovědnost už je na nás, stát si své odmakal

V přísných omezeních kvůli koronavirové pandemii žijeme v Česku už téměř rok a půl. Stát se po celou tu dobu s větším nebo menším úspěchem snažil šíření nákazy brzdit a k tomu nastavil i různá preventivní či kompenzační opatření pro všechny, které omezil. Na téměř rok a půl tím převzal odpovědnost za naše rozhodnutí. Jak dlouho ale může takový stav trvat? A jak dlouho za nás bude stát myslet? Není už konečně na čase předat odpovědnost každému z nás?

Plaga má výjimku pro prvňáky. Budou se testovat až 2. září, ať si nenaruší slavnostní den

Prvňáčci se budou testovat až 2. září, ať si nenaruší slavnostní den, uvedl ve středu v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS ministr školství Robert Plaga (za ANO). Ostatní žáci i studenti by se měli otestovat hned při příchodu 1. září do školy, a to kvalitními antigenními testy. Plošný screening má pak pokračovat 6. a 9. září. Plaga doufá, že v tu dobu bude pandemická situace pod kontrolou.

Vakcíny fungují. Po druhé dávce očkování měl pozitivní test jen zlomek lidí

Očkování funguje, ukázala nová data. Po druhé dávce vakcíny proti covidu mělo pozitivní test 3 792 lidí z 2,097 milionu plně očkovaných, tedy 0,18 procenta. Z toho zhruba polovina případů byla zachycena dříve než dva týdny po aplikaci, kdy podle odborníků vzniká maximální imunita. Vyplývá to z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) k pondělí 14. června.

reklama