reklama

testy

Výpis příspěvků ke štítku „testy“

Test Hyundai Ioniq 5: Auto budoucnosti aneb takto by to s elektřinou šlo

22. listopadu 2021 16:24

Chtěný či nechtěný nástup elektromobility s sebou pro automobilky přináší obrovské množství výzev. Nestačí se už jen soustředit na ryze funkční stránku věci, důležité je i to, jak celé auto vypadá, jakou atmosféru nabízí jeho interiér nebo zda se bude líbit i sousedům. Elektrický Ioniq 5 kromě všech těchto nutností také výborně funguje na silnici nebo u dobíječky.

Česko dál bojuje s vysokým počtem nakažených koronavirem. Hospitalizovaných ale mírně ubylo

18. listopadu 2021 05:48
Aktualizováno

Za středu, na kdy připadl státní svátek 17. listopadu, testy odhalily v Česku dalších 14 119 případů covidu. Je to sice zhruba o 8 000 méně než v rekordní úterý, ale více než minulou středu i toto pondělí, kdy byly všední dny. V nemocnicích je podle aktuálních údajů 4 440 lidí s koronavirem, asi o 700 více než minulou středu.

Lyžování v Rakousku jen pro očkované. Testy už nebudou platit ani v restauracích a hotelech

5. listopadu 2021 23:59

V Rakousku se od pondělka podstatně zpřísní protipandemická opatření, nové restrikce se dotknou zejména lidí bez očkování proti COVID-19. Vláda v pátek oznámila, že pro vstup do restaurací nebo na kulturní a sportovní akce už nebude stačit negativní test na koronavirus, nově bude potřeba doklad o vakcinaci nebo prodělání nemoci. Stejná pravidla budou platit pro hotely nebo lyžařské vleky.

Když se chce, všechno jde, zní od neočkovaných. Testy platí, ale i falšují

5. listopadu 2021 23:33

Zpoplatněné preventivní testy i zákaz vstupu do restaurací. Takové „problémy“ musí nyní řešit neočkovaní. A i když všechny pojí nechuť k vakcinaci proti covidu, jejich přístupy se různí. Někteří si testy bez problému zaplatí, jiní přemýšlejí o vakcinaci a další třeba o tom, že raději omezí návštěvy hospody i fitness centra. Najdou se ale ti, kteří se rozhodli systém obcházet. Těm hrozí tučné pokuty.

Neuznávat PCR testy? Absurdní a diskriminační, pustil se právník Dostál do Chlíbka

3. listopadu 2021 22:14

Na Radě vlády pro zdravotní rizika se diskutovalo o tom, že by se antigenní i PCR testy na některých akcích přestaly uznávat jako průkaz bezinfekčnosti. To by podle předsedy České vakcinologické společnosti Romana Chlíbka mohlo zvýšit zájem o očkování. Proti návrhu ostře vystoupil ve vysílání CNN Prima NEWS právník Ondřej Dostál, který plán označil za absurdní, nevhodný a diskriminační.

Hamáček hrozí častými kontrolami v hospodách. Pro Německo bude Česko opět rizikové, tvrdí

1. listopadu 2021 15:51

Česká republika se podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) příští týden pravděpodobně dostane na německý seznam epidemicky vysoce rizikových zemí. Hamáček to řekl po pondělním jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ). Ministr také upozornil, že policisté a hygienici budou v souvislosti se zpřísněnými protikoronavirovými opatřeními častěji provádět kontroly.

Řidiči, pozor! Čas zimních pneumatik je tu. Kdy musíte přezout a jaké gumy vybrat?

31. října 2021 13:24

Od začátku listopadu do konce března byste neměli vyjíždět s autem na silnici bez zimního obutí. Ať už kvůli riziku pokuty, nebo, a to především, z důvodu nepoměrně větší bezpečnosti vaší jízdy. Je prokázáno, že při poklesu teploty pod 7 stupňů zimní pneumatiky mají nepoměrně lepší vlastnosti než jejich letní „sestry“. Kdy přezout a jak vybrat ty správné?

Flegr: Hromadné akce se měly dávno omezit. Máme výhodu, že Češi jsou bonzáci

25. října 2021 15:23

Je potřeba co nejvíce testovat. Jde o alternativu k lockdownům a ostatním protikoronavirovým opatřením. CNN Prima NEWS to řekl evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něho není problém provést stovky tisíc PCR testů denně. Zároveň Flegr uvedl, že počet účastníků na hromadných akcích se měl dávno omezit. Výhodou podle něj je, že Češi jsou „bonzáci“, kteří rádi spolupracovníky porušující opatření nahlásí.

reklama