testy

Výpis příspěvků ke štítku „testy“

Mercedes C220d All-Terrain: Proč si kupovat SUV?

26. září 2022 00:43

Jedno velké kdyby – i tak by se dalo na tohle auto nahlížet. Především tedy na to, co má testovaný Mercedes pod kapotou. Jde totiž o vymírající druh, tichý, výkonný diesel se spotřebou pod 4 litry. Nebýt vnuceného nástupu elektromotorů, mohly se motory jako tento zdárně rozvíjet další léta. Teď už to mají za pár.

Ford Focus Active kombi 1.0 EcoBoost: Rodina zajásá, auto připomíná staré časy

27. srpna 2022 10:36

První generace modelu Ford Focus byla trhákem a i po 24 letech můžete na silnici vídat její neúnavné zástupce. Jestliže první Focus disponoval vynikajícími jízdními vlastnostmi, neotřelým designem i slušnou užitnou hodnotou, lze jen konstatovat, že soudobá outdoorová verze Active nepadla daleko od stromu. Právě s ní jsme strávili zajímavý týden.

Audi RS3: Konečně zelené auto, ve kterém máte opravdovou radost z jízdy

3. července 2022 16:25

Dobře, tohle je možná trochu krutý titulek vůči elektromobilům, které také umí na silnici pobavit – tedy aspoň některé. A potěšit ty, kteří za radost považují ticho v kabině a naprosté pohodlí. Audi RS3 je jiné, patří mezi stále menší sortu těch aut, která pojídají asfalt i menší stromky kolem něj a okolí děsí syrovým zvukem z výfuku. Aby ne. Těch 400 koňských sil musí z auta velikosti fabie nějak ven.

Jako když statisíce Boeingů skončí na skládce. Pandemický odpad ohrožuje celou Zemi

30. dubna 2022 08:13

Recyklace a snižování objemu odpadu – to byly ještě před pandemií jedny z hlavních výzev, kterým se svět věnoval. Jenže po příchodu viru jako by se na kupící se vrstvy smetí tak trochu zapomnělo. Produkce plastů a dalších odpadů je přitom během pandemie obrovská a lví podíl na tom mají roušky, testy i další hygienické předměty.

Omikron je na ústupu. V pátek přibylo 14 tisíc nových případů, ubylo hospitalizovaných

19. února 2022 05:21

Testy v Česku v pátek prokázaly 13 774 případů koronaviru, což bylo v pracovním dni nejméně za pět týdnů. Proti předchozímu pátku nakažených ubylo o víc než třetinu. Podobným tempem se na 2 568 snížil také páteční počet podezření na opakovanou nákazu. Méně než před týdnem se ale také testovalo. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.