testy

Výpis příspěvků ke štítku „testy“

Ostrý spor o úlohu v přijímačkách: Zvrácená logika, Cermat by se měl stydět, zlobí se lidé

Zvrácená logika. Tak český novinář a manažer Vít Kolář hodnotí jednu z úloh, kterou letos museli řešit žáci hlásící se na střední školy. Konkrétně se mu nepozdává otázka z českého jazyka pro zájemce o šestileté gymnázium, která je založena na slovesu zřít. K jeho kritice se přidali i další, kteří otázku od Cermatu hodnotí jako zastaralou. Jiní naopak v úloze nenachází nic komplikovaného. Domnívají se, že význam tohoto slovesa zná snad každý. Redakce CNN Prima NEWS oslovila s žádostí o vyjádření také Cermat, ten se vůči kritice ohradil.

Hádka o zkoušky na SŠ: Co berete v Cermatu za drogy, zlobí se rodiče. Nebrečte, reagují jiní

Přijímací zkoušky na maturitní obory rozpoutaly bouři. Rodiče školáků se v internetových diskuzích ostře pustili do Cermatu, který má přípravu jednotného přijímacího řízení na starost. Nejčastěji zaznívají stížnosti na příliš těžký test z matematiky. Některé komentáře zazlívají Cermatu, že „dal facku covidové generaci školáků“ a řeší nápor na střední školy vyšší obtížností přijímaček. Najdou se ovšem také protinázory. „Nevím, co tady brečíte. I dcera říkala, že včerejší matematika byla poměrně jednoduchá. Bohužel, matematická vzdělanost českého národa upadá,“ okomentoval rozohněnou diskuzi jeden z rodičů.

„Polská Maddie“ mluví pravdu, tvrdí expertka. Vysvětlila, proč může být zmizelou dívkou

Vždy odpovídá stejně, ať jí kladu otázky jakýmkoliv způsobem. Tak hájí soukromá detektivka, psycholožka a senzibilka Fia Johanssonová tvrzení Julie Wandeltové, že je ztracenou Madeleine „Maddie“ McCannovou. Spolu s 21letou Polkou vystoupila v americkém pořadu Dr. Phil, aby přednesly další důkazy a udržely naději, že je zmizelá dívenka naživu.

Žadatelům o řidičský průkaz přibudou nové otázky. Odborník je chválí, zmínil ale i problém

České autoškoly doplní do testových sad otázky zaměřené na řidiče autobusů a nákladních aut. Další set dotazů v úterý 14. února představili zástupci Ministerstva dopravy ČR, Asociace autoškol ČR a sdružení dopravců ČESMAD Bohemia. Důraz je nově kladen například i na hmotnostní limity nákladních souprav, obytné přívěsy nebo přepravu dětí v autosedačkách. Naučit se všechny otázky nazpaměť je pro adepty autoškol stále těžší.

Mercedes C220d All-Terrain: Proč si kupovat SUV?

Jedno velké kdyby – i tak by se dalo na tohle auto nahlížet. Především tedy na to, co má testovaný Mercedes pod kapotou. Jde totiž o vymírající druh, tichý, výkonný diesel se spotřebou pod 4 litry. Nebýt vnuceného nástupu elektromotorů, mohly se motory jako tento zdárně rozvíjet další léta. Teď už to mají za pár.

Audi RS3: Konečně zelené auto, ve kterém máte opravdovou radost z jízdy

Dobře, tohle je možná trochu krutý titulek vůči elektromobilům, které také umí na silnici pobavit – tedy aspoň některé. A potěšit ty, kteří za radost považují ticho v kabině a naprosté pohodlí. Audi RS3 je jiné, patří mezi stále menší sortu těch aut, která pojídají asfalt i menší stromky kolem něj a okolí děsí syrovým zvukem z výfuku. Aby ne. Těch 400 koňských sil musí z auta velikosti fabie nějak ven.