reklama

Po Česku: Františkovy Lázně lákají turisty. Nejvíce táhne lázeňství a přírodní rezervace

Majitelé a manažeři lázeňských domů ve Františkových Lázních se snaží ve spolupráci s městskými úředníky nalákat zpět turisty. Od poloviny března kvůli pandemii koronaviru do lázní nesměli. Těch českých přijíždí na západ republiky v posledních dnech dost.

reklama

Kvůli koronakrizi museli také ve Františkových Lázních na několik týdnů omezit provoz. Západočeské město, jehož hlavním lákadlem jsou léčivé prameny, lázně a přírodní rezervace, se nyní snaží dostat turisty zpět. Jak to dělají, zkoumal v pravidelném letním speciálu Po Česku reportér televize CNN Prima NEWS Tomáš Polák.

K tématu

Českým lázním se snaží pomoci také ministerstvo pro místní rozvoj, a to formou voucherů. Sleva čtyři tisíce korun pro jednu osobu na alespoň šestidenní pobyt přilákala do města nové zájemce. „V posledních 14 dnech se nám zaplnily lázeňské hotely,“ potvrzuje referentka jedné z lázeňských společností Petra Matějková.

Městu se snaží pomoci také herci ze Západočeského divadla v Chebu, kteří v ulicích pořádají komentované prohlídky v němčině i češtině. Přitom na sebe berou podobu známých osobností, které lázně v minulosti navštívily. Turisté se tak v ulicích můžou symbolicky projít například s Ludwigem van Beethovenem nebo Boženou Němcovou.

K tématu

Další chloubou Františkových Lázní je také pseudogotická rozhledna Salingburg, která se nachází asi kilometr od centra města a stojí ve výšce 450 metrů nad mořem. Dá se vyjít do prstence, který se nachází o dalších deset metrů výše.

Asi o 20 procent více návštěvníků než loni láká také přírodní rezervace Soos. Ta je od města  vzdálená zhruba čtyři kilometry. Rezervaci stojí za to vidět například díky vrcholu křemelinového štítu. „Místo je unikátní svou geologií. Z bahenních sopek tady například vyvěrá čistý oxid uhličitý i různé minerální vody,“ říká o vrcholu správce rezervace Zdeněk Soukup.

Symbolem celé rezervace je Císařský pramen, který je typický tím, že je ze všech studených pramenů v Chebské pánvi tím nejteplejším. Celoročně mívá 17 stupňů.

Další hlavní zprávy

Vláda

Advokát podal trestní oznámení na Babiše a Vojtěcha: Ministerstvo šlo proti prognózám

Advokát podal trestní oznámení na Babiše a Vojtěcha: Ministerstvo šlo proti prognózám

Advokát Petr Němec podal Nejvyššímu státnímu zastupitelství trestní oznámení na premiéra Andreje Babiše (ANO) či bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) kvůli jejich chování v souvislosti s druhou vlnou epidemie koronaviru. Informoval o tom na Twitteru. Politici se podle něj mohli dopustit maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti či vydírání.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?

PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?

  • Aktualizováno

Kvůli nepříznivému vývoji pandemie vláda přistoupila na přísnější opatření proti šíření koronaviru. Od čtvrtka 22. října od 6:00 hodin mají Češi nařízené omezení pohybu, mohou pouze do práce, na nákup, za rodinou a k lékaři. Vláda také nařídila uzavření maloobchodů a služeb. Přinášíme vám přehled toho, co je nově zakázané či omezené, včetně veškerých výjimek.

Rozhovor

Vláda jedná chaoticky. Působení Hřiba v Praze je hrůzostrašné, nešetřil Klaus kritikou

Vláda jedná chaoticky. Působení Hřiba v Praze je hrůzostrašné, nešetřil Klaus kritikou

Václav Klaus se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS pustil do ostré kritiky vlády kvůli současným tvrdým opatřením proti šíření koronaviru. Podle bývalého prezidenta jedná vláda chaoticky a rozvrací ekonomiku. Klaus se vyjádřil také k odložení předávání státních vyznamenání na příští rok. Podle něj to bylo za současné situace správné rozhodnutí. Tvrdé kritice Klause pak neušel pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), jehož vládu v metropoli označil bývalý prezident za „hrůzostrašnou“.

reklama
Ať jdou lékaři v politice do nemocnic, vyzval komunista Filip Babiše. Hřib nastoupí
ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?
Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
Opuštěný ropný tanker se začíná potápět. Křehký ekosystém Trinidadu je v ohrožení
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama