reklama

Po Česku: Františkovy Lázně lákají turisty. Nejvíce táhne lázeňství a přírodní rezervace

Majitelé a manažeři lázeňských domů ve Františkových Lázních se snaží ve spolupráci s městskými úředníky nalákat zpět turisty. Od poloviny března kvůli pandemii koronaviru do lázní nesměli. Těch českých přijíždí na západ republiky v posledních dnech dost.

reklama

Kvůli koronakrizi museli také ve Františkových Lázních na několik týdnů omezit provoz. Západočeské město, jehož hlavním lákadlem jsou léčivé prameny, lázně a přírodní rezervace, se nyní snaží dostat turisty zpět. Jak to dělají, zkoumal v pravidelném letním speciálu Po Česku reportér televize CNN Prima NEWS Tomáš Polák.

Českým lázním se snaží pomoci také ministerstvo pro místní rozvoj, a to formou voucherů. Sleva čtyři tisíce korun pro jednu osobu na alespoň šestidenní pobyt přilákala do města nové zájemce. „V posledních 14 dnech se nám zaplnily lázeňské hotely,“ potvrzuje referentka jedné z lázeňských společností Petra Matějková.

Městu se snaží pomoci také herci ze Západočeského divadla v Chebu, kteří v ulicích pořádají komentované prohlídky v němčině i češtině. Přitom na sebe berou podobu známých osobností, které lázně v minulosti navštívily. Turisté se tak v ulicích můžou symbolicky projít například s Ludwigem van Beethovenem nebo Boženou Němcovou.

Další chloubou Františkových Lázní je také pseudogotická rozhledna Salingburg, která se nachází asi kilometr od centra města a stojí ve výšce 450 metrů nad mořem. Dá se vyjít do prstence, který se nachází o dalších deset metrů výše.

Asi o 20 procent více návštěvníků než loni láká také přírodní rezervace Soos. Ta je od města  vzdálená zhruba čtyři kilometry. Rezervaci stojí za to vidět například díky vrcholu křemelinového štítu. „Místo je unikátní svou geologií. Z bahenních sopek tady například vyvěrá čistý oxid uhličitý i různé minerální vody,“ říká o vrcholu správce rezervace Zdeněk Soukup.

Symbolem celé rezervace je Císařský pramen, který je typický tím, že je ze všech studených pramenů v Chebské pánvi tím nejteplejším. Celoročně mívá 17 stupňů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsi můj štít a meč. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem
Miloš Zeman

Jsi můj štít a meč. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem

 • Aktualizováno
 • Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru ohradil proti kritice, která se na Hrad snesla kvůli návštěvě šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana. Podle něj je v „médiích a mezi politiky takový řev“ kvůli tomu, že se začala hroutit „pracně budovaná lež o nemohoucím panu prezidentovi“. Ovčáček zpochybnil i slova šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že případná aktivace článku 66 Ústavy by byla k ochraně prezidenta jakožto instituce i osoby.

  Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

  Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

  Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

  Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

  Den před koncem lákala Bohemia Energy zákazníky. O peníze nepřijdete, vzkazuje lidem

  Skupina Bohemia Energy se ohradila proti zprávám o svém krachu. Všem svým závazkům prý dostojí a lidé o své peníze nepřijdou, vzkazuje společnost veřejnosti. „Ke krachu ani insolvenci v žádném případě nedochází,“ uvedla tisková mluvčí energetické skupiny Hana Novotná. Na přechodu odběratelů k dodavateli poslední instance to podle Energetického regulačního úřadu nic nemění.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

  Aktualizováno

  Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

  reklama