CNN Prima News Český Krumlov

Český Krumlov

Výpis příspěvků ke štítku „Český Krumlov“

Vondrášek: Policie na mítíncích Babiše chybovala. Zákrok proti ženě byl ale v pořádku

12. srpna 2022 14:58

Nasazení policistů v civilu na mítincích expremiéra Andreje Babiše (ANO) bylo v pořádku, nezvládli však svoji roli a selhali i jejich velitelé. Takto postup policistů hodnotí úřad vnitřní kontroly prezidia a veřejnosti ho sdělil policejní prezident Martin Vondrášek. Ten zároveň řekl, že zásah policistů proti ženě v Českém Krumlově, která jednoho z policistů fyzicky napadla a následně byla zadržena zhruba na hodinu, je podle něj zcela v pořádku.

Sledujte ZÁZNAM: Policejní prezident oznámil závěry vyšetřování zákroků na Babišovy odpůrce

12. srpna 2022 13:41

Policejní prezident Martin Vondrášek v pátek odpoledne zveřejní závěry šetření Úřadu vnitřní kontroly policejního prezidia k zákrokům na politických mítincích předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Veřejnost minulý týden kritizovala dva zákroky neuniformovaných policistů proti Babišovým odpůrcům. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté. Tiskový brífink policejního prezidenta můžete od 14:00 sledovat na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Obří požár v papírnách na Českokrumlovsku. Škoda překročí dva miliony

13. března 2022 18:48

Nedělní požár balíků lepenkového papíru v areálu papíren ve Větřní na Českokrumlovsku způsobil podle předběžného odhadu škodu za 2,5 milionu korun. Hořící balíky byly částečně na volném prostranství a z části pod ocelovým přístřeškem. Výrobní haly hasiči uchránili, sdělila mluvčí Vendula Matějů. Příčinu požáru odborníci zjišťují.