reklama
CNN Prima News Český Krumlov

Český Krumlov

Výpis příspěvků ke štítku „Český Krumlov“

Slovanská epopej dorazila z Prahy do Moravského Krumlova. Výpůjčka ale má podmínku

24. června 2021 10:49
Aktualizováno

Poslední část Slovanské epopeje od Alfonse Muchy dorazila do Moravského Krumlova na Znojemsku. Část z 20 pláten přijela už v úterý a ve středu, ve čtvrtek odpoledne po 17:30 se na místo dostala poslední část. Novinářům to řekl starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina (TOP 09). Podle něj se po dohodě s pražskou galerií o termínech převozu nemluvilo z bezpečnostních důvodů. Město by chtělo cyklus vystavovat v červenci, na 10. září nicméně připravuje slavnostní otevření.

V krumlovské nemocnici nebyla spokojená, tak prostě odešla. Ženu s covidem stíhá policie

17. dubna 2021 06:41

Nespokojená pacientka odešla z infekčního oddělení, teď je stíhaná za šíření nakažlivé nemoci. Žena byla nespokojena s péčí v českokrumlovské nemocnici, tak se rozhodla, že se nechá od příbuzné převézt do Českých Budějovic. Jenže opustila infekční oddělení, kde čekala na výsledky testu na covid. A ten byl nakonec pozitivní.

Kvůli zákazu hazardu přijde Praha o více než miliardu korun. Hráči sázejí na internetu

11. února 2021 07:06

Praha by v důsledku nové regulace hazardních her mohla v příštích pěti letech přijít o více než jednu miliardu korun. Negativních dopadů spojených s patologickým hráčstvím se přitom nezbaví. Vyplývá to z aktuální studie Centra ekonomických a tržních analýz. Pražská radní Hana Marvanová, která současnou podobu vyhlášky prosazovala, ale závěry studie odmítá.

Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol

15. ledna 2021 18:05

Ředitel nemocnice v Českém Krumlově Jindřich Florián rezignuje na funkci. Učiní tak po výzvě hejtmana Martina Kuby (ODS). Florián totiž nechal proti COVID-19 očkovat i příbuzné a známé zaměstnanců nemocnice. Vakcínu přitom teď mají dostávat jen zdravotníci a další stanovené skupiny. Florián řekl, že odstoupí co nejdřív a že jiní by měli posoudit, zda udělal něco špatně. Také v pražském Motole vyhodili pracovníka, který zajistil vakcínu sobě a svému příbuznému.

Velký návrat hazardu. Města řeší, jak zaplnit díry v rozpočtu způsobené koronavirem

16. prosince 2020 09:19

Zatím posledním městem, které zrušilo plošný zákaz hazardních her na svém území, je Kladno. Nařízení mělo začít platit od příštího roku. Namísto nulové tolerance kladenští zastupitelé zvolili cestu regulace. Rozšíření pole působnosti pro hazard nedávno schválil také Český Krumlov. Podle odborníků se v budoucnu možná připojí další města.

Český Krumlov není letos místem, kde narazíte na skupinky asijských turistů

2. srpna 2020 14:34

Z oblíbeného jihočeského letoviska se kvůli pandemii koronaviru a s ním spojenými zavřenými hranicemi stalo v první polovině letošního roku prázdné město, v minulých letech totiž jezdili do Českého Krumlova zejména turisté z Asie. V červnu a červenci se ale vše změnilo a na výlety či dovolené tam jezdí hlavně lidé z tuzemska. Situaci přímo ve městě sledovala reportérka CNN Prima NEWS Michaela Švejdová.

Kam s novou točnou? Krumlovské otáčivé hlediště zůstane v zámecké zahradě

30. června 2020 15:41

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově zůstane v zámecké zahradě. Nová točna by mohla být poblíž nynějšího hlediště, u takzvané broskvovny, kde by bylo i zázemí pro nové hlediště. Shodli se na tom dnes zástupci Českých Budějovic s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) na schůzce v Praze. Oznámil to dnes náměstek primátora Juraj Thoma (OPB).

reklama