reklama
CNN Prima News Český Krumlov

Český Krumlov

Výpis příspěvků ke štítku „Český Krumlov“

Slovanská epopej dorazila z Prahy do Moravského Krumlova. Výpůjčka ale má podmínku

Aktualizováno

Poslední část Slovanské epopeje od Alfonse Muchy dorazila do Moravského Krumlova na Znojemsku. Část z 20 pláten přijela už v úterý a ve středu, ve čtvrtek odpoledne po 17:30 se na místo dostala poslední část. Novinářům to řekl starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina (TOP 09). Podle něj se po dohodě s pražskou galerií o termínech převozu nemluvilo z bezpečnostních důvodů. Město by chtělo cyklus vystavovat v červenci, na 10. září nicméně připravuje slavnostní otevření.

Kvůli zákazu hazardu přijde Praha o více než miliardu korun. Hráči sázejí na internetu

Praha by v důsledku nové regulace hazardních her mohla v příštích pěti letech přijít o více než jednu miliardu korun. Negativních dopadů spojených s patologickým hráčstvím se přitom nezbaví. Vyplývá to z aktuální studie Centra ekonomických a tržních analýz. Pražská radní Hana Marvanová, která současnou podobu vyhlášky prosazovala, ale závěry studie odmítá.

Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol

Ředitel nemocnice v Českém Krumlově Jindřich Florián rezignuje na funkci. Učiní tak po výzvě hejtmana Martina Kuby (ODS). Florián totiž nechal proti COVID-19 očkovat i příbuzné a známé zaměstnanců nemocnice. Vakcínu přitom teď mají dostávat jen zdravotníci a další stanovené skupiny. Florián řekl, že odstoupí co nejdřív a že jiní by měli posoudit, zda udělal něco špatně. Také v pražském Motole vyhodili pracovníka, který zajistil vakcínu sobě a svému příbuznému.

Český Krumlov není letos místem, kde narazíte na skupinky asijských turistů

Z oblíbeného jihočeského letoviska se kvůli pandemii koronaviru a s ním spojenými zavřenými hranicemi stalo v první polovině letošního roku prázdné město, v minulých letech totiž jezdili do Českého Krumlova zejména turisté z Asie. V červnu a červenci se ale vše změnilo a na výlety či dovolené tam jezdí hlavně lidé z tuzemska. Situaci přímo ve městě sledovala reportérka CNN Prima NEWS Michaela Švejdová.

reklama