CNN Prima News Český Krumlov

Český Krumlov

Výpis příspěvků ke štítku „Český Krumlov“

Vlak ze Šumavy se proměnil v pekelný skleník, lidé za utrpení dostali 30 Kč. ČD situace mrzí

V noční můru se pro cestující proměnila v srpnu jízda vlakem Českých drah. Během výletu z Českého Krumlova do Prahy v kupé, kde cestoval pan Karel s rodinou, nefungovala klimatizace a nešlo otevřít okno. Syn jeho partnerky měl kvůli úmornému vedru ve vlaku dokonce zkolabovat. Nabídnutá kompenzace národním dopravcem v podobě 30 korun je následně zaskočila. O případu informoval web TN.cz. Nepříjemnosti ve vlaku IC 534 potvrdila i mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová, která zároveň osvětlila, jak v takových případech postupovat.

Detaily hromadné bitky v Krumlově: Promluvil manažer zápasníka. Ženu by nikdy nenapadl, říká

Surová hromadná rvačka, k níž došlo před restaurací v Českém Krumlově, dál zaměstnává jihočeskou policii. Šarvátku začal konflikt během průvodu Slavností pětilisté růže a vše mělo vygradovat právě na zahrádce před podnikem. Bitky se měl účastnit i známý slovenský zápasník. Redakci Krimi zpráv se podařilo získat vyjádření manažera údajného agresora. Ten tvrdí, že se bitka seběhla úplně jinak, než jak celou událost popisovaly napadené ženy.

Omezování turismu v Chorvatsku je správné. Prospělo by i Českému Krumlovu, míní Papež

Omezování množství turistů v Chorvatsku, o němž se v oblíbené destinaci českých dovolenkářů diskutuje, by byla cesta správným směrem. V pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS to prohlásil místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Zemi by prý možná právní úprava pro turistický ruch pomohla, zároveň by ale podle něj nejspíše nešlo o dramatické nebo příliš omezující změny.

Výlet lodí či vlakem na Dívčí kámen. Bájemi ověnčený hrad láká i na opékání buřtů

V jižních Čechách se najde jen málokdo, kdo ještě neslyšel nebo nenavštívil romantickou zříceninu hradu Dívčí kámen. Skvost, který se tyčí na ostrohu skály u soutoku Křemežského potoka a Vltavy, na půl cesty mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi, je oblíbenou zastávkou vodáků i skvělým tipem k rodinným výletům vlakem. My jsme trasu vyzkoušeli a můžeme ji jen doporučit.

Jaruško, děkujeme a nezapomeneme. Lidé se po tragédii loučí s oblíbenou lékařkou z Krumlovska

Lidé z obce Větřní, okolních vesnic i měst posílají vzkazy do nebe oblíbené místní doktorce Jaroslavě Vaníčkové. Ta v pátek tragicky zemřela při dopravní nehodě na silnici E55 u Holkova. Dětská lékařka se věnovala obyvatelům z okolí Českého Krumlova po několik generací. Za tu dobu si s mnohými z nich vytvořila velmi blízké vztahy. „Milá Jaruško, děkujeme a nezapomeneme,“ vzkázala zesnulé ženě kolegyně Jarmila Křiváková. Informoval o tom Českokrumlovský deník.