CNN Prima News Český Šternberk

Český Šternberk

Výpis příspěvků ke štítku „Český Šternberk“

Při rituálech musel trávit dny v lese nahý, nakonec zemřel. Obviněno bylo 6 lidí z české sekty

Středočeští kriminalisté obvinili šest lidí z okolí samozvaného léčitele z Kutné Hory. Čtyři ženy a dva muže policisté viní z vydírání a neposkytnutí pomoci v souvislosti s úmrtím člena sekty při lesních rituálech u hradu Český Šternberk na Benešovsku, uvedl v úterý web iRozhlas. Léčitele později usmrtily dvě jeho stoupenkyně, případem se zabývá Městský soud v Praze.

Smrt po lesním rituálu. Policie řeší úmrtí dvou mužů, zřejmě členů sekty léčitele z Kutné Hory

Policie vyšetřuje úmrtí dvou členů sekty, kterou kolem sebe shromáždil samozvaný léčitel z Kutné Hory, uvedl v pátek iROZHLAS.cz. Web píše, že muži ve věku 56 a 59 let zemřeli loni v srpnu kvůli lesnímu rituálu u hradu Český Šternberk na Benešovsku. Šlo o psychicky náročný obřad, jehož součástí bylo i fyzické násilí, uvedla redakce. Léčitele později usmrtily dvě jeho stoupenkyně, případem se zabývá Městský soud v Praze. Mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková řekla, že policie úmrtí dvou mužů prověřuje, souvislost s případem samozvaného léčitele nepotvrdila.

Podmínky pro vodáky jsou letos zrádné. Není ostuda jez obejít, říká expert

Aktualizováno

Úterní neštěstí na jezu řeky Sázavy stálo život dvou lidí. Předseda Svazu vodáků ČR Libor Polák v pořadu 360° na CNN Prima NEWS apeloval na všechny vodáky, aby vzhledem k neobvykle deštivému létu nepřeceňovali svoje schopnosti a chovali se na řekách zodpovědně. Zároveň také poradil, jakým způsobem se může člověk v případě nouze z divoké vody dostat.

Detaily tragédie na Sázavě: Pro topící se děti skočil jejich vedoucí, sám zemřel

Neštěstí na Sázavě má už dvě potvrzené oběti. Podle informací CNN Prima NEWS zemřel vedoucí šestice dětí, který skočil do vody a pokoušel se je zachránit, a po převozu do nemocnice také jedna dívka. Dětem se převrátil raft při sjíždění jezu u Českého Šternberka na Benešovsku. Vodákovi už se nepodařilo pomoci, i další děti skončily v nemocnici. Případem se zabývá i policie.

Neštěstí na Sázavě: U jezu se převrátil raft. Dva lidé zemřeli, další jsou v nemocnici

Při sjíždění jezu na Sázavě u Českého Šternberka na Benešovsku se měl převrátit raft. Na tom byla skupina lidí, mezi kterými mělo být i větší množství dětí. Vodák z jiného člunu jim skočil na pomoc. Neštěstí si vyžádalo dvě oběti na životě. Dalších pět lidí skončilo se zraněním v nemocnici. Na místě zasahovaly tři záchranářské vrtulníky i pět sanitek.