reklama
CNN Prima News cestovní kancelář

cestovní kancelář

Výpis příspěvků ke štítku „cestovní kancelář“

Do Chorvatska můžete i bez testu. Všechno tam funguje jako před covidem, říká Kříž

Chorvati byli extrémně liberální z hlediska vstupních parametrů, řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Zdeněk Kříž v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS. Narážel tak na to, že země povolovala vstup bez očkovaní, prodělané nemoci i bez testů. I když Chorvatsko nakonec pravidla změnilo a po turistech v současné době vyžaduje očkování, prodělanou nemoc nebo antigenní test, podle Kříže se tam dá dostat i bez něj. Otestovat se ale lidé musí po příjezdu do destinace.

Testy na dovolené vám můžou zabránit v návratu domů. Co radí cestovní kanceláře?

Řadu Čechů v nadcházejících dnech a týdnech čeká vytoužená dovolená. Mnohdy tuzemští turisté vyjedou do zahraničí k moři. S pandemií koronaviru ovšem přišly nové komplikace, kterými se turisté musí prodrat, aby se buď na dovolenou dostali, nebo se z ní následně mohli vrátit domů. Například všudypřítomné testování jim často může v cestě do domoviny zabránit a nedobrovolně jim pobyt v cizině prodloužit.

Češi během pandemie šetřili, teď utrácí za dovolené. Zájezdy jsou nejlevnější za 15 let

Strach z cestování kvůli koronavirové pandemii opadá a Češi se letos v létě opět chystají za hranice. Podle některých cestovních kanceláří se v uplynulých týdnech zvýšil prodej zájezdů až o 30 procent. I tak ale cestovní ruch zdaleka není v takové kondici jako před covidem. Podle Asociace cestovních kanceláří jsou na vině i nelogičnosti z dílny ministerstva zdravotnictví, které lidem brání v cestování a vytvářejí chaos.

Dostali potvrzení, ale na testu nebyli, objasnil Kulhánek zadržení turistů z Tuniska

Část cestujících, která dorazila z Tuniska, na letišti přiznala, že jim český lékař v zahraničí vydal potvrzení o testu na koronavirus, ačkoli ho neabsolvovali. Uvedl to ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Přetestování si v sobotu večer vyžádala cizinecká policie. Kulhánek v neděli v pořadu Partie na CNN Prima NEWS řekl, že nechá prověřit, zda byl postup oprávněný. Ministr Vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se cestujícím omluvil.

Vyvodíme důsledky, nesmí se to stávat, řekl Kulhánek o zpackaném návratu Čechů z Tuniska

Cizinecká policie si v sobotu večer vyžádala opětovné otestování na koronavirus u českých turistů, kteří se letecky vrátili do Prahy z Tuniska. „Tohle se nesmí stávat, budu o tom hovořit i s ministrem vnitra Janem Hamáčkem,“ reagoval ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD), který nechá prověřit, zda byl postup cizinecké policie oprávněný. Uvedl to v pořadu Partie Terezie Tománkové. Podle ministra by se podobné případy neměly stávat.

reklama