reklama
CNN Prima News cestovní kancelář

cestovní kancelář

Výpis příspěvků ke štítku „cestovní kancelář“

Češi si v Rakousku bez očkování nezalyžují. Peníze se vracet nebudou, říká Papež

14. listopadu 2021 09:07

Rakousko se připravuje na celostátní lockdown pro lidi bez očkování. Opatření, která budou platit zřejmě od pondělí, už v pátek avizoval rakouský kancléř Alexander Schallenberg. Co přesně ale Rakušany čeká, upřesní vláda až v neděli. Případný lockdown pro neočkované se dotkne i těch, kteří se do Rakouska chystají na lyže.

Lidé obcházejí povinnou karanténu po dovolené: Stačí se vyhnout českým letištím

15. července 2021 12:00

Cestování z některých oblíbených turistických destinací je v této době značně komplikované. Po návštěvě řady zemí musí totiž Češi na několik dní do samoizolace. Některým lidem proto došla trpělivost a snaží se pravidla návratu obcházet – například tím, že volí cestu se zahraničními cestovními kancelářemi, aby se vyhnuli českým letištím.

Papež: Kontrolujte podmínky návratu z dovolené, nemusí vás pustit do letadla

12. července 2021 17:41

Cestování na dovolenou je letos obtížnější, než jsou lidé zvyklí. Pokud nejedou s cestovní kanceláří, musí si kontrolovat pravidla příjezdu do jiné země a také návratu, která se průběžně mění. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Upozornil také na nutnost pořídit si cestovní pojištění.

Do Chorvatska můžete i bez testu. Všechno tam funguje jako před covidem, říká Kříž

7. července 2021 13:20

Chorvati byli extrémně liberální z hlediska vstupních parametrů, řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Zdeněk Kříž v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS. Narážel tak na to, že země povolovala vstup bez očkovaní, prodělané nemoci i bez testů. I když Chorvatsko nakonec pravidla změnilo a po turistech v současné době vyžaduje očkování, prodělanou nemoc nebo antigenní test, podle Kříže se tam dá dostat i bez něj. Otestovat se ale lidé musí po příjezdu do destinace.

Testy na dovolené vám můžou zabránit v návratu domů. Co radí cestovní kanceláře?

23. června 2021 12:53

Řadu Čechů v nadcházejících dnech a týdnech čeká vytoužená dovolená. Mnohdy tuzemští turisté vyjedou do zahraničí k moři. S pandemií koronaviru ovšem přišly nové komplikace, kterými se turisté musí prodrat, aby se buď na dovolenou dostali, nebo se z ní následně mohli vrátit domů. Například všudypřítomné testování jim často může v cestě do domoviny zabránit a nedobrovolně jim pobyt v cizině prodloužit.

Češi během pandemie šetřili, teď utrácí za dovolené. Zájezdy jsou nejlevnější za 15 let

9. června 2021 17:03

Strach z cestování kvůli koronavirové pandemii opadá a Češi se letos v létě opět chystají za hranice. Podle některých cestovních kanceláří se v uplynulých týdnech zvýšil prodej zájezdů až o 30 procent. I tak ale cestovní ruch zdaleka není v takové kondici jako před covidem. Podle Asociace cestovních kanceláří jsou na vině i nelogičnosti z dílny ministerstva zdravotnictví, které lidem brání v cestování a vytvářejí chaos.

Dostali potvrzení, ale na testu nebyli, objasnil Kulhánek zadržení turistů z Tuniska

7. června 2021 14:21

Část cestujících, která dorazila z Tuniska, na letišti přiznala, že jim český lékař v zahraničí vydal potvrzení o testu na koronavirus, ačkoli ho neabsolvovali. Uvedl to ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Přetestování si v sobotu večer vyžádala cizinecká policie. Kulhánek v neděli v pořadu Partie na CNN Prima NEWS řekl, že nechá prověřit, zda byl postup oprávněný. Ministr Vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se cestujícím omluvil.

Vyvodíme důsledky, nesmí se to stávat, řekl Kulhánek o zpackaném návratu Čechů z Tuniska

6. června 2021 12:28

Cizinecká policie si v sobotu večer vyžádala opětovné otestování na koronavirus u českých turistů, kteří se letecky vrátili do Prahy z Tuniska. „Tohle se nesmí stávat, budu o tom hovořit i s ministrem vnitra Janem Hamáčkem,“ reagoval ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD), který nechá prověřit, zda byl postup cizinecké policie oprávněný. Uvedl to v pořadu Partie Terezie Tománkové. Podle ministra by se podobné případy neměly stávat.

reklama