CNN Prima News cestovní kancelář

cestovní kancelář

Výpis příspěvků ke štítku „cestovní kancelář“

Babiš vrací úder Vystrčilovi: Ze Senátu dělá cestovní kancelář a škodí českým firmám

20. listopadu 2022 18:01

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se tvrdě pustil do předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) poté, co jej šéf horní parlamentní komory nazval v Partii Terezie Tománkové lhářem. Babiš následně předsedovi Senátu vmetl, že je chronickým sběratelem funkcí a svou návštěvou Tchaj-wanu poškodil české firmy. Nařknul jej také z toho, že si ze Senátu udělal cestovní kancelář či že horní komora pod jeho vedením špatně hospodaří.

Exclusive Tours: Cestování po Zemi je bez limitů. Teď nás čekají cesty do Vesmíru

31. října 2022 06:08

Dovolená je obvykle vytouženým časem plným odpočinku i dobrodružství. Záleží na tom, co člověk preferuje. V posledních letech je mezi českými cestovateli trendem nechat si naplánovat dovolenou přesně na míru. Právě to nabízí společnost Exclusive Tours, jejíž generální ředitel Vladimír David byl hostem v pořadu Interview PLUS. A jak říká - současná nelehká situace ve světě překvapivě cestování nikterak neomezuje. Naopak. O zájezdy ušité podle přání a požadavků je vysoký zájem a je potřeba zarezervovat si je s dostatečným předstihem.

Za lemury a nedotčenou přírodou. Poprvé v historii startují přímé lety z Česka na Madagaskar

2. října 2022 17:49

Cestovní kancelář Čedok přidává do svého portfolia další exotickou destinaci. Úplně poprvé tak mohou Češi vyrazit od 1. října 2022 prozkoumat africký Madagaskar. Díky přímým letům z Prahy si mohou dopřát dovolenou bez dlouhých přestupů v některém z hotelových resortů nebo se vypravit na poznávací zájezd po tomto unikátním ostrově, který si touží škrtnout ze svého cestovatelského seznamu řada turistů. Na prvním charterovém letu, který z Letiště Václava Havla Praha zamířil v sobotu večer na Madagaskar, letěl klienti Čedoku na palubě moderního Boeingu 787-9 Dreamliner s registrací EI-NEW v barvách letecké společnosti Neos. Nové spojení bylo během večera dokonce podle Flightradaru24 třetím nejsledovanějším letem na světě.

S touto cestovkou už nikam. Zdravotní trable a návrat domů byly noční můra, líčí klientka

24. září 2022 09:58

Vidina exotické dovolené pro rodinu s dětmi se změnila v noční můru. Zdravotní problémy, které ji během pobytu v Tunisku postihly, ji nakonec donutily vrátit se domů o několik dní dříve. Přestože v dřívějším letadle byla volná místa, museli znovu zaplatit plnou cenu letenek. Navíc za poměrně dramatických okolností, které člověk ve 21. století u prestižní cestovní kanceláře nečeká. „Chtěla bych důrazně lidem doporučit, aby při výběru dovolené také pečlivě zvažovali, se kterou cestovní kanceláří do světa vyrazí,“ začala redakci CNN Prima NEWS popisovat svůj příběh paní Karolína.

Dovolené zdraží, hlásí zástupci cestovek. U klientů prý žádné šetření nevidí

29. srpna 2022 00:24

Současná krize sice zapříčiňuje neustálý růst cen pohonných hmot, energií a potravin, ale u turistických zájezdů se podobně dramatický vývoj zřejmě čekat nedá. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS situaci rozebírali místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež a Jan Bezděk, mluvčí cestovní kanceláře Fischer.

Další cestovní kancelář v úpadku. Na dovolenou vozila Čechy i Slováky

24. srpna 2022 22:08

Cestovní kancelář (CK) Sunflower Tours ohlásila ukončení činnosti, chystá návrh na insolvenci. Vyzvala zákazníky, kteří mají koupený zájezd s odletem v nejbližších dnech, aby necestovali na letiště, protože nebudou odbaveni. Uvedla to na svém webu. V zahraničí má podle Slavia pojišťovny, u které je pojištěna pro případ úpadku, 90 klientů. Od ledna zaniklo osm CK, činnost jich přerušilo 37.

Hororová dovolená houslisty Šporcla. S rodinou čelil výhrůžkám, trápily je zdravotní potíže

18. srpna 2022 20:42

Po dvou letech restrikcí si i uznávaný houslista Pavel Šporcl toužil užít zaslouženou dovolenou v zahraničí. S rodinou proto zamířil k moři do Maroka. Namísto relaxu a užívání si volných chvil však čelil vyhrožování, trápily ho zdravotní potíže a nepohodl se s cestovní kanceláří. O svém zážitku informoval sledující na Facebooku.

Organizátor tragické cesty do Chorvatska měl být v autobuse smrti. Nejel kvůli pohřbu matky

7. srpna 2022 21:48

Za normálních okolností by seděl v polském autobuse, který v sobotu havaroval v Chorvatsku na dálnici ve směru na Záhřeb. Jaroslaw byl totiž organizátorem zájezdu, který skončil tragickou smrtí 12 lidí, musel ale na pohřeb vlastní matky, což mu možná zachránilo život. Zná tak detaily cesty, za jejíž hrůzný konec zřejmě může spánek jednoho z řidičů.

Hodiny čekání, špína v hotelu a arogance. Vysněná dovolená Jany se proměnila v noční můru

2. srpna 2022 22:56

Dovolená za trest. Právě tak popisuje paní Jana ze Slovenska svou zkušenost, která začala ve 4 hodiny ráno na letišti v Egyptě. Po příletu totiž zjistila, že hotel, kde měla rezervovaný pokoj, pro ni místo nakonec nemá. Situaci začala hned řešit s cestovní kanceláří Fischer. Přístup společnosti ji však šokoval. S případem se svěřila webu Topky.sk. Kancelář se však hájí a tvrdí, že situaci začala řešit ihned.

Čech zaplatil zájezd přes cestovní agenturu, hotel ho odmítl ubytovat. Pomoct si musel sám

16. července 2022 21:46

Je nám líto, ale v našem hotelu vás neubytujeme. Takovou větu po příjezdu na dovolenou dál slýchají někteří klienti českých cestovních agentur. Turisté si tak často musí na dovolených hledat ubytování sami. Jak je vůbec možné, že k podobným incidentům dochází? Reportérka CNN Prima NEWS popsala problém na příkladu českého cestovatele, který zmíněnému problému čelil na dovolené v Turecku.