reklama

Chaotická pravidla pro nošení roušek se zřejmě změní, přiznal Prymula

Chaos nad chaos. Tak by se dala shrnout nová pravidla pro nošení roušek. Systém by se proto měl změnit. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula. Premiér Andrej Babiš (ANO) se má ve čtvrtek odpoledne sejít s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO).

reklama

„My jsme o tom včera intenzivně diskutovali. Myslím si, že dnes proběhne jednání, které se bude dotýkat těch bodů a každé z výjimek a tento materiál může doznat změn,“ řekl pro CNN Prima NEWS Prymula. Podle něj se bude diskutovat o tom, jak by bylo možné systém nošení roušek zjednodušit.

K tématu

Nová pravidla pro nošení roušek, která mají platit od září, jsou pod palbou kritiky. Jak už dříve CNN Prima NEWS uvedla, například školáci si během dne budou muset roušku 10krát nasadit a 10krát ji zase sundat.

Podle opozičních politiků nedává ani smysl nošení roušek ve vnitřních prostorách nebo restauracích. Lidé by během konzumace jídla a nápojů roušku mít nemuseli, ale například při cestě na toaletu nebo k baru už ano.

Premiér Babiš si kvůli chaotickým pravidlům na kobereček pozval ministra zdravotnictví Vojtěcha a jeho tým. „Vůbec se mi to nelíbí. Když jsem viděl nekonečný seznam výjimek, kterým nerozumím, tak to musíme probrat,“ řekl ve středu odpoledne Babiš. Schůzka se uskuteční ve čtvrtek odpoledne.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

ON-LINE: Demonstranti se přesunuli na Klárov. Policie řešila několik konfliktů

Živě ON-LINE: Demonstranti se přesunuli na Klárov. Policie řešila několik konfliktů

  • Aktualizováno

Na pražském náměstí Republiky se sešlo přibližně 200 odpůrců vládních opatření proti šíření koronaviru. Více lidí policisté na místo nepustili a náměstí uzavřeli. Demonstrace probíhala povětšinou v poklidu. Policisté řešili jen několik incidentů a zadrželi jednoho člověka. Akce oficiálně skončila kolem 13:30 zazpíváním státní hymny. Poté se demonstranti přesunuli na Klárov, kde došlo k dalším konfliktům. Zasáhnout musela policie.

reklama
Prymula: Máme signály, že jsme na dobré cestě. Klíčová budou čtvrteční data
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Hůlka zrušil sváteční procházku na Hrad. Zda vrátí Zemanovi vyznamenání, ale nezmínil
Další články
reklama
reklama