CNN Prima News Charles de Gaulle

Charles de Gaulle

Výpis příspěvků ke štítku „Charles de Gaulle“

Francie, Itálie i Československo. Atentátníci útočili na evropské politiky noži i pistolemi

Atentát, jako na slovenského premiéra Roberta Fica, je v Evropě sice vzácným, ale rozhodně ne ojedinělým činem. K podobným pokusům o vraždu politika došlo v minulosti třeba ve Francii, Itálii, ve Velké Británii, ale také v Československu. Historik Oldřich Tůma pro CNN Prima NEWS řekl, že atentáty se dějí i v klidných dobách a ve zdánlivě stabilních společnostech.

V Bordeaux hořela radnice. Při násilných protestech ve Francii bylo zraněno 149 policistů

Aktualizováno

Při protestech proti francouzské důchodové reformě zatkla policie ve čtvrtek a v noci na pátek 172 lidí, zranění utrpělo 149 policistů. Napsal to web deníku Le Monde, podle něhož v západofrancouzském Bordeaux hořela část radnice, kde má být v úterý uvítán britský král Karel III. Francouzská premiérka Élisabeth Borneová označila násilnosti za nepřijatelné.

Plukovník o migrantech ve Francii: Jako když přijde host do domu a lehne si na gauč

Francie v minulosti přijala tolik migrantů, až došlo k přehlcení školství a celé národní infrastruktury. V pořadu Interview to řekl francouzský plukovník ve výslužbě a vystudovaný sociolog André Thiéblemont. Bývalý voják mimo jiné podepsal v dubnu otevřený dopis prezidentovi Emmanuelu Macronovi, který varuje před občanskou válkou a islamismem. Thiéblemont ale odmítá načasování spojené s takzvaným Alžírským pučem.