CNN Prima News Charles Michel

Charles Michel

Výpis příspěvků ke štítku „Charles Michel“

Shoďme jadernou bombu u Polska, navrhuje ruský moderátor. Chce zastavit zásobování

4. února 2023 07:14

Počet mrtvých a zraněných ruských vojáků na Ukrajině se blíží 200 000, odhadují západní činitelé. Ukrajina bude bránit Bachmut tak dlouho, jak jen to půjde, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Předpovídaná ruská ofenziva nepovede podle amerického Institutu pro studium války (ISW) k úspěchu. Ruský moderátor a šiřitel kremelské propagandy Vladimir Solovjov navrhl shodit taktickou jadernou bombu na ukrajinské území u hranic s Polskem. Rusové tak podle něj mohou účinně zabránit dodávkám západních zbraní na Ukrajinu.

Katarský emír předčasně odletěl z Prahy. Brusel neodsouhlasil jeho účast na summitu

6. října 2022 11:41

Katarský emír Tamim bin Hamad Sání ve středu večer odletěl z Česka, potvrdil ředitel hradní diplomacie Rudolf Jindrák. Důvodem podle něj bylo, že Brusel neodsouhlasil, aby se emír stal účastníkem čtvrtečního neformálního summitu evropských zemí v Praze. Podle Deníku N, který na odjezd emíra upozornil, odcestoval do Londýna. Velvyslanec v Kataru Petr Chalupecký pak uvedl, že emír odletěl spokojený a podstatná část delegace v Praze zůstává.

Myslet si, že se Ukrajina stane členem NATO? Bláznovství, řekl americký analytik

3. října 2022 05:58

Ruská Státní duma chválila smlouvy o připojení čtyř okupovaných ukrajinských území k Rusku. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil kompletní ovládnutí klíčového města Lyman. Unijní lídři budou v pátek v Praze jednat o další podpoře Ukrajině a také o energiích. Bývalý šéf americké Ústřední zpravodajské služby přiblížil, jak by USA reagovaly, pokud by Putin použil jaderné zbraně.

Postavte koridory a ropa i plyn jsou vaše. EU našla nečekaného spojence v boji s drahotou

6. července 2022 14:11

Státy Evropské unie, Česka nevyjímaje, mají kvůli ruské invazi na Ukrajině velké problémy s nedostatkem plynu i ropy, což vede k čím dál citelnějším nárůstům cen. Pomocnou ruku EU nyní nabízí na první pohled nepravděpodobný hráč. Kazachstán byl doposud spojencem putinovského Ruska, ale nyní se od něj zjevně odvrací. Prezident Kasym-Žomart Tokajev napřed odmítl uznat nezávislost separatistů na Donbase a nyní EU nabídl zajímavý obchod – postavte nám koridory přes Kaspické moře a my k vám dostaneme ropu i plyn.

Shoda EU na embargu ruské ropy je výborný výsledek. Česko dostane výjimku, uvedl Fiala

31. května 2022 09:48

O výborném výsledku pro Evropskou unii i Českou republiku hovořil v úterý český premiér Petr Fiala poté, co se lídři sedmadvacítky v první den summitu v principu dohodli na částečném zákazu dovozu ruské ropy. Embargo bude podle něj zahrnovat výjimku bez „časového limitu“ pro ropu dováženou ropovody. Ze zákazu obchodování s produkty vyrobenými z ruské ropy dostane ČR 18měsíční výjimku, řekl Fiala.

Rusko vrhá lidi do pekla bojů. Nikdy nebudeme jednat stejně, vzkázal Zelenskyj

31. května 2022 06:44

Ruská armáda zesílila raketové útoky ve snaze dobýt Severodoněck a snaží se obklíčit celou oblast. Ukrajinci u Mariupolu našli dalších 25 masových hrobů, v nich je pohřbeno nejméně 16 tisíc lidí, tvrdí tamní starosta. Kyjev není spokojen s novými protiruskými sankcemi, na nichž se dohodli lídři EU. Zelenskyj prohlásil, že Ukrajina nikdy nebude jednat jako Rusko, které vrhá lidi do „pekla bojů“.

Summit EU se shodl na embargu. Dotkne se většiny dovozu ruské ropy, oznámil Michel

31. května 2022 00:13

Summit Evropské unie v noci na úterý našel shodu na embargu, které se bezprostředně dotkne více než dvou třetin dovozu ruské ropy. Na Twitteru to krátce před půlnocí oznámil předseda Evropské rady Charles Michel. Cílem je podle něj co nejvíce zvýšit tlak na Rusko, aby ukončilo svou válku na Ukrajině. Lídři se podle něj shodli také na poskytnutí devíti miliard eur (221 miliard korun) Kyjevu v rámci okamžité pomoci.