reklama
CNN Prima News Charles Michel

Charles Michel

Výpis příspěvků ke štítku „Charles Michel“

Fiala se sešel s šéfem Evropské rady. Premiér u Michela lobboval za jadernou energii

13. ledna 2022 10:46

Do České republiky ve čtvrtek přiletěl předseda Evropské rady Charles Michel. Jednal s premiérem Petrem Fialou (ODS) a ministrem pro evropské záležitosti Mikulášem Bekem (STAN), a to zejména o přípravách českého předsednictví v Radě Evropské unie, které nastane ve druhé polovině roku. Fiala v diskuzi mimo jiné vyzdvihl potřebu jaderné energie.

Vášnivý Evropan a silný lídr. Čeští a zahraniční politici vzpomínají na Sassoliho

11. ledna 2022 13:21

Jako na tvrdě pracujícího muže, evropského patriota a muže, se kterým byla čest pracovat, vzpomínají čeští i zahraniční politici na předsedu Evropského parlamentu Davida Sassoliho. Ten zemřel v úterý brzy ráno v nemocnici v Avionu, kde byl hospitalizován na onkologickém oddělení. Upoután na lůžko tam byl od vánočních svátků.

Prázdné nebe nad Běloruskem. Evropská letadla se mu vyhýbají, ukazují radary

25. května 2021 17:35

Evropská organizace pro bezpečnost řízení letového provozu Eurocontrol dopravcům, kteří se chtějí vyhnout běloruskému nebi, doporučila trasu přes Pobaltí. Po nedělním nuceném přistání civilního letadla v Minsku, po němž místní úřady zadržely opozičního novináře, se už několik evropských leteckých společností rozhodlo vzdušný prostor kontrolovaný Minskem nevyužívat. To dokazuje i snímek předsedy Charlese Michela.

Donuťte farmaceutické firmy dodat vakcíny, apelují Babiš a další předsedové vlád na EU

17. února 2021 16:21

Předsedové vlád Česka, Slovenska, Polska a Maďarska se sešli k příležitosti 30. výročí založení visegrádské čtyřky (V4). Hlavním tématem byla pandemie koronaviru a očkování proti nákaze. Premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci uvedl, že V4 není politický, nýbrž ekonomický blok. Jako apel na Evropskou unii, aby donutila farmaceutické firmy ke splnění závazků ohledně dodávek vakcín proti COVID-19, pak vyzněla slova premiérů po středečním jednání v Krakově.

Brusel chce vakcíny distribuovat všem státům naráz. Mohou být schváleny za měsíc

19. listopadu 2020 23:24

Evropská komise předloží členským státům Evropské unie návrh na koordinované uvolňování covidových restrikcí, aby se neopakoval příliš rychlý ústup od opatření jako po první jarní vlně nákazy. Po videokonferenci prezidentů a premiérů členských zemí EU to sdělila šéfka komise Ursula von der Leyenová. Unijní exekutiva podle ní rovněž chce, aby země rozhodly, kteří obyvatelé by měli jako první dostat vakcíny, které hodlá Brusel distribuovat všem státům najednou.

Lídři EU budou ve čtvrtek jednat o dalších společných postupech v boji proti pandemii

29. října 2020 06:32

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie budou ve čtvrtek jednat o možnostech lepší spolupráce v boji proti šířící se koronavirové nákaze . Během večerní videokonference mají hovořit například o celounijním používání rychlotestů, o vzájemném uznávání jejich výsledků či o způsobu budoucí distribuce vakcín. Debata se bude točit i kolem další vzájemné pomoci mezi státy, z níž v těchto dnech těží Česko.

EU neuznává výsledky voleb v Bělorusku, zavede sankce. Lídři podpořili demonstranty

19. srpna 2020 15:35

Země Evropské unie nemohou uznat výsledky prezidentských voleb v Bělorusku, ve kterých podle opozice podvodem zvítězil autoritářský prezident Alexandr Lukašenko. Po jednání lídrů členských států to prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová, podle níž ale Bělorusové musí nynější krizi vyřešit sami. Evropská rada podle jejího předsedy Charlese Michela dospěla k závěru, že volby nebyly ani svobodné, ani spravedlivé.

Řecko chce nouzové jednání EU, Turecko vrtá ve vodách Kypru

11. srpna 2020 16:03

Řecko bude požadovat nouzové jednání Evropské rady zahraničních věcí EU, informovala kancelář ministerského předsedy Kyriakose Mitsotakise. Sousední Turecko totiž od pondělí provádí výzkumné ropné vrty ve vodách Kypru. Řecký ministr zahraničí již dříve vyzval, aby Evropská unie uvalila na Turecko sankce.

Belgie překonala vlastní rekord v délce doby bez řádné vlády

4. srpna 2020 08:01

Belgie překonala vlastní rekord v délce období, kdy je stát bez vlády vzešlé z řádných voleb. V zemi pověstné složitým politickým systémem i neshodami mezi vlámskými a frankofonními stranami vládl klasický většinový kabinet naposledy před více než 590 dny. Informovala o tom belgická média, podle nichž jde zároveň o rekord v novodobé evropské historii.

reklama