reklama

Jak vypadá Chauvinova cela? Bývalý policista je na samotce pro nejnebezpečnější vězně

Chauvin byl umístěn na samostatnou celu kvůli bezpečnosti.
Zdroj: Department of Corrections

Bývalého policistu Dereka Chauvina, který byl v úterý uznán vinným z vraždy George Floyda, převezli do věznice Oak Park Heights v Minnesotě. Nyní je držen na samotce, kde si počká na rozsudek.

reklama

Pětačtyřicetiletý Chauvin, který Floydovi klečel na krku déle než devět minut i přesto, že dotyčný nemohl dýchat, měl být kvůli své bezpečnosti umístěn na oddělenou jednotku. Ve cele pravděpodobně stráví osm týdnů, tedy dobu, dokud nedojde k vynesení rozsudku.

/ fotografií

Podle The Mirror má jeho cela rozměry 7 × 10 stop (asi 2,1 × 3 metry). Vězeň spí na tenké matraci na betonové desce, v místnosti má k dispozici i toaletu.

K tématu

V zařízené o rozloze 160 hektarů je každá cela vybavena kamerou, jejíž záznam průběžně sleduje personál. Stráž chodí na pravidelné obchůzky a vězně kontroluje každých 30 minut. Interakce s odsouzenými je ale minimální.

Chauvinovi hrozí až 75 let vězení

Věznice Oak Park Heights byla postavena v roce 1982. Kapacitu má 473 vězňů a je určena pro vysoce rizikové pachatele. Věznici v USA považují za jedno z nejbezpečnějších zařízení – nikomu se nepodařilo utéct a uvnitř došlo „pouze“ k jedné vraždě.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel pod Chauvinovým kolenem v květnu loňského roku. Jeho smrt vyvolala celosvětové protesty proti policejní brutalitě a rasismu. Porotci nyní již bývalého policistu shledali vinným z vraždy druhého stupně, třetího stupně a zabití druhého stupně. Očekává se, že po třítýdenním procesu podá obviněný odvolání.

Za vraždu druhého stupně Chauvinovi hrozí až 40 let vězení, za vraždu třetího stupně až 25 let a za zabití druhého stupně až 10 let.

K tématu

Tagy: Spojené státy rozsudek Minnesota věznice vězni George Floyd Derek Chauvin vězení USA cela bývalý policista Oak Park Heights
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Česko se pere s vydatnými dešti. Hladiny řek stoupají, hasiči vyjeli ke stovkám případů

Česko se pere s vydatnými dešti. Hladiny řek stoupají, hasiči vyjeli ke stovkám případů

Vydatný déšť a silné bouřky, které Česko poprvé zasáhly ve středu a opakovaly se ve čtvrtek a v noci na pátek, zvedly hladiny řek. Na třetí stupeň povodňové aktivity dosáhla Úslava v Prádle na jižním Plzeňsku a na řadě dalších míst v západních, středních a jižních Čechách, na jihu a severu Moravy a Slezska řeky překročily podle údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) druhý, případně první povodňový stupeň.

Cestování

PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?

PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?

Cestování v letošním létě získává konkrétnější obrysy. Od června začne fungovat národní aplikace, která bude potvrzovat neifekčnost jedince a od července by se měla propojit s celoevropským covid pasem. V zásadě musí člověk splňovat jednu ze tří podmínek – očkování, test nebo prodělání covidu v určité lhůtě. Jak tedy bude cestování v příštích měsících vypadat?

Recept na covid: Česko mělo celoplošně testovat dřív, Dánsko díky tomu nemoc zkrotilo
Cestování do okolních zemí bude očkovaným umožněno už v sobotu, potvrdil Kulhánek
Česko je nepřítel, oznámila ruská vláda. Na náš postup jsem hrdý, vzkázal Hamáček
Zbytečná politizace. Zeman odešel, protože byl unavený a chtěl změnu, myslí si komentátor
reklama
reklama
Bartoš: Názory na migraci a Evropskou unii už jsem změnil. Byla to mladická rebelie

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Benešová šla za hranu, zní z opozice po konci Zemana. Vystrčil mluví o ohrožení svobody
Pepson Snětivý: Karel IV. byl největší osobností našich dějin. Z Prahy chtěl nový Řím
Po vyléčení z covidu si bude možné zajít do hospody půl roku bez očkování či testu
Další články
reklama
reklama