reklama

Chceš zachránit slepice? Nech se zavřít do klece!

I známý herec Pavel Liška se nechal zavřít do klece, aby podpořil zákaz kožešinových farem.

Bude Měsíc v kleci! Ne, nebojte, nejsem zas taková slepice, abych chtěla narvat ten kulatej objekt z nebe do klece. Já bych tam nechtěla narvat nikoho, že jo… Je to tam fakt hnus. No, ale minule jsem vám tu kdákala o Slepičí tour a slibovala další podobný akce. Tak právě tou příští bude Měsíc v kleci.

reklama

Bude Měsíc v kleci! Ne, nebojte, nejsem zas taková slepice, abych chtěla narvat ten kulatej objekt z nebe do klece. Já bych tam nechtěla narvat nikoho, že jo… Je to tam fakt hnus. No, ale minule jsem vám tu kdákala o Slepičí tour a slibovala další podobný akce. Tak právě tou příští bude Měsíc v kleci.

Někteří už to možná znají, není to úplná novinka. Pamatujete na tu mou oslavu konce kožešinových farem? Tak ta by nebyla, kdyby se nestal historicky první Měsíc v kleci. Žádnej zákaz kožešinových farem by nebyl. A teď chceme zákaz slepičích klecí, a tak úspěšnej Měsíc v kleci v obměněný formě zopakujeme.

O co teda šlo tenkrát? Ať víte, na co navážem... Na Malostranským náměstí jsme postavili obří klec, do který se zavírali lidi. Byla to zvětšená napodobenina klece z kožešinových farem a člověk v kleci tak byl v roli lišky nebo norka. Třeba Pavel Liška v roli norka asi nebyl, že jo… No, ale nezavírali se tam jen slavní lidi, ale úplně všichni, kteří se přihlásili, protože chtěli pomoct ukončit kožešinový farmy.

Lidi jezdili do Prahy až z druhýho konce republiky, aby se mohli při 12 hodinových šichtách střídat v kleci. Klec byla pořád obsazená – ve dne, v noci, za deště… I kdyby přišel monzůn, tak tam pořád někdo musel bejt. A proč? No, protože být zavřenej v kleci uprostřed náměstí v Praze je divný. A tak si toho všímaly média a hlavně si toho všímali politici, kteří tudma chodí do práce.

Občas přišli, s lidma v kleci se pobavili a prostě se jim ten obrázek klece vryl do paměti, pak si na to vzpomněli při hlasování a bylo vymalováno! A něco podobnýho chceme zopakovat. Tentokrát budeme mít zvětšenou kopii klece ze slepičího klecáku. Člověk tam bude sedět a mačkat se tam s 19 sochama slepic v nadživotní velikosti. Ale bude to simulovat (fuj, kam na ty slova chodím?) reálný podmínky z klecáku.

Šílený, co? Já bych se do klece teda znovu dobrovolně zavřít nenechala. No, ale když se tam nechají zavřít lidi, tak to pomůže zvířatům z klecí ven. To už máme vyzkoušený z kožešin. Ta klec nesmí být nikdy prázdná, politici tam pořád musí někoho vidět - kdykoliv půjdou z práce nebo do práce.

Kdy s tím vším začnem, bude záležet na rychlosti politickýho jednání, ale bude to určitě někdy v březnu. Potřebuju moc moc pomoooct, fakt po mně nechtějte, abych se tam nechala zavřít já.

Pojďte si to vyzkoušet radši vy, nahlásit se můžete na www.mesicvkleci.cz. Kromě životního zážitku pomůžete slepicím ke svobodě. Taková příležitost se neopakuje každej den!

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Německo, Británie nebo Rakousko. „Ruský Lidl“ dobývá Západ. Dočká se řetězce i ČR?
Bartoš: Názory na migraci a Evropskou unii už jsem změnil. Byla to mladická rebelie
Hamáček ke kauze Vrbětice: Je to bramboračka. Měli jsme to vymyslet lépe
Kvůli strachu z covidu někteří onkologičtí pacienti odkládali důležitá vyšetření
reklama
reklama
Izrael zdemoloval výškovou budovu, kde sídlila Al-Džazíra a AP. Měla sloužit Hamásu

Izrael

Domácí zpravodajství

Lidé v Liberci protestovali proti restrikcím. Už žádné testy, žádné pasy, pokřikovali
Josef Mašín na gestapu promluvil, dokazují nové unikátní nálezy z archivu
Další články
reklama
reklama