reklama

Chci vyhrát volby a být premiérem, potvrdil Babiš. Nevyloučil ani boj o Hrad

Současný předseda vlády je připraven zvítězit v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny a být i nadále premiérem. „Snad si voliči vzpomenou na to, co dobrého dělala vláda před covidem,“ řekl Andrej Babiš (ANO) v prvním letošním vydání diskusního pořadu Partie na televizní stanici CNN Prima NEWS.

reklama

Babiš přiznal, že opoziční koalice nepodceňuje. Zároveň ale podle něj opozice nemá tušení, co je státní správa. „Stát není firma. Opozice nemá jiný program než antibabiš. Snad si voliči vzpomenou na to, co dobrého vláda dělala i před covidem,“ zdůraznil premiér v nedělní Partii na televizní stanici CNN Prima NEWS. „Covid nám zkazil preference, jinak bychom budoucí volby určitě vyhráli,“ dodal.

K tématu

Babiš chce i po volbách vést vládu a pokračovat v práci, kterou jeho kabinet dělá nyní. „Pro mě je důležité pokračovat v těch projektech,“ řekl s tím, že Česko má před sebou ještě spoustu problémů, které je nutné řešit. Babiš také připomněl, že jeho vláda snížila daně z příjmů nebo zrušila daně z nabytí nemovitostí.

Babiš na Hrad?

Moderátorka Partie Markéta Fialová se premiéra ptala i na to, zda by se chtěl stát příštím prezidentem. „O kandidatuře na prezidenta jsem neuvažoval. Neumím moc mluvit,“ uvedl předseda vlády. Boj o Hrad však kategoricky nevyloučil.

Andrej Babiš přitom v roce 2017 před posledními volbami do Poslanecké sněmovny řekl, že pokud se stane premiérem, po čtyřech letech v politice skončí. Uvedl to tehdy v rozhovoru pro deník Právo. „Říkám, že pokud bych byl premiér, sestavil vládu, tak bych tam chtěl být čtyři roky, ne déle. Taky bych chtěl mít chvíli normální život, věnovat se rodině a firmě,“ řekl před více než třemi lety Babiš.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

S příchodem vakcíny od společnosti AstraZeneca, kterou budou moci využívat také praktičtí lékaři, by se mohlo očkování českého obyvatelstva značně urychlit. Očkovací strategie totiž počítá s tím, že by proočkovali až deset pacientů denně, tedy přibližně 50 tisíc dohromady. Zapojení praktických lékařů, kteří si budou sami obvolávat své pacienty, však nebrání tomu, aby se lidé přihlašovali do centrálního rezervačního systému, jelikož si svoji rezervaci budou moci kdykoliv zrušit.

Sněmovna

ŽIVĚ: Sněmovna debatuje o očkování. Poslanci na to mají jen tři hodiny

ŽIVĚ: Sněmovna debatuje o očkování. Poslanci na to mají jen tři hodiny

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) selhává, systém očkování nefunguje, zlobí se opozice. Na úterní jednání Sněmovny chce zařadit mimořádný bod, ve kterém má kabinet vysvětlit, jak bude probíhat distribuce vakcín a kdy budou naočkovány rizikové skupiny. Vládní hnutí ANO s tím souhlasí, debata má ale trvat maximálně tři hodiny.

Komentář: Loprais a spol. by zasloužili sexistické prasátečko. Kamenování ale ne
ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek
reklama
reklama
Piráti jako hlavní Babišův rival. Hádky, osočování a výpady jsou stále častější

Politika

Domácí zpravodajství

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás
Ani do konce února nenaočkujeme všechny rizikové. Nemáme čím, říká hejtmanka Pecková
Další články
reklama
reklama