CNN Prima News chemikálie

chemikálie

Výpis příspěvků ke štítku „chemikálie“

Americký Černobyl? Město v Ohiu je kvůli vlakové katastrofě zamořené, lidé se bojí vrátit domů

18. února 2023 17:30

Americký Černobyl. Tak nazývají někteří nehodu, která se stala před dvěma týdny v americkém Ohiu. Vlak vezoucí chemikálie tam vykolejil a do okolí unikly toxické látky, především vinylchlorid, který se používá při výrobě plastů a je silně karcinogenní. Úřady musely kvůli nebezpečí výbuchu část nákladů řízeně spálit. Lidé byli bezprostředně po nehodě evakuováni. Teď se ale vracejí domů a bojí se.

Požár v centru Benešova: Pět lidí utrpělo zranění, zásah hasičů trval celou noc

15. listopadu 2022 07:17
Aktualizováno

Požár, který se v pondělí odpoledne rozhořel v obchodním domě Hvězda v centru Benešova, mají hasiči pod kontrolou. Poplachový stupeň hasiči v úterý snížili na první ze čtyř možných. V budově už nyní nehoří, hasiči ji zkoumají termokamerou. Na místě pracuje také vyšetřovatel, který zjišťuje příčinu požáru. Škodu hasiči předběžně vyčíslili na 50 milionů korun, je ale možné, že bude nakonec ještě vyšší, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

Chemický pokus skončil nehodou. Děti s učitelkou se nadýchaly výparů, jsou v nemocnici

10. listopadu 2022 15:32

Při chemickém pokusu v základní škole ve Všerubech u Plzně se ve čtvrtek odpoledne nadýchalo výparů pět dětí z prvního stupně školy a jedna učitelka. Na místo vyjeli hasiči, policie i záchranná služba. Sanitky převezly děti a jednu dospělou osobu do plzeňské fakultní nemocnice na pozorování. Nikdo z nich není v ohrožení života, informovali mluvčí krajských hasičů Petr Poncar a mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Havarované cisterny budou trať u Kolína blokovat až do středy. Hasiči začali odčerpávat hořlaviny

11. října 2022 07:35

Trať na železničním koridoru u Poříčan na Kolínsku zůstane po pondělním vykolejení vlaku uzavřená do úterního večera. V noci se bude moci jezdit po jedné koleji, ve středu bude provoz plně obnoven. Hasiči ze dvou cisteren přečerpají toxický benzen, situaci budou monitorovat s pomocí chemické laboratoře. Zbylých 14 cisteren v noci správci železnic odpojili a převezli do Kolína.

Politik ČSSD kšeftuje s chemikáliemi. K bělidlu přidává návod jak ho pít a vyléčit covid

14. února 2022 22:37

Kšeft s chemikáliemi pojal bývalý šéf finančního výboru Prahy 16 Jan Kořínek z ČSSD svérázně. K bělidlu, které nabízí, přibalí lidem také knihu o tom, že jde zároveň o lék na COVID-19. Dezinformace o léčivém účinku žíraviny kolují po internetu a třeba v USA za propagaci hrozí vysoké tresty. Na případ upozornil web Aktuálně.cz.

Únik chemikálie v pražských Běchovicích. Sedm lidí odvezli záchranáři do nemocnice

12. února 2022 17:15

V pražských Běchovicích v ulici Podnikatelská uniklo v sobotu odpoledne v jednom z objektů v průmyslovém areálu zhruba 100 litrů chlornanu sodného z barelu. Hasiči zasahovali v protichemických oblecích, sedm lidí, kteří se chemikálie nadýchali, ale byli při vědomí, odvezli pražští záchranáři do vinohradské nemocnice. Řekli to mluvčí hasičů a záchranné služby Martin Kavka a Jana Poštová. Chlornan sodný se používá například jako dezinfekční prostředek či chlorové bělidlo.

Rozsudek za smrt dvou lidí v děčínské chemičce: Zaměstnanec dostal tříletou podmínku

16. září 2021 13:56

Okresní soud v Děčíně ve čtvrtek rozhodl o tříletém trestu s odkladem na 54 měsíců pro bývalého zaměstnance chemičky v Děčíně. Před třemi lety tam unikl fenol z prasklé přečerpávací hadice při transportu chemikálie z cisterny do zásobníku. Dva lidé zemřeli – řidič kamionu a jeden z kolemjdoucích zaměstnanců. Vinen je podle soudce muž, který látku přečerpával. Rozsudek zatím není pravomocný.