Chinaski mají chuť zlobit. Fanouškům nadělí ke třicetiletému výročí dárek v podobě klipu

Píseň Mám chuť zlobit z posledního řadového alba Frihet je jednou z nejoblíbenějších skladeb na koncertech kapely Chinaski. Ta se proto rozhodla ke svému třicetiletému výročí natočit jako jeden ze speciálních dárků videoklip s režisérem Michalem Skořepou.

„Mám chuť zlobit se během loňského léta stala hymnou všech, kteří se přichází na naše koncerty bavit. A baví i nás. Proto jsme se rozhodli oslovit režiséra Michala Skořepu, jehož pojetí klipů nás neskutečně baví a přišlo nám, že právě on je pro tuto píseň nejlepší volbou,“ řekl k uvedení nového klipu frontman skupiny Chinaski Michal Malátný.

ČTĚTE TAKÉ: Chinaski se vrátili z Rockfieldu a přidávají druhou O2 arenu. Oslaví 30 let na scéně

Na scénáři i produkci se podílela celá kapela, z velké části se do ní promítly nápady Michala Malátného, které režisér převedl do zcela jistě nejodvážnějšího počinu, který kdy skupina udělala. Nadsázku klipu umocňuje i to, že si v klipu zahrály dcery i manželka frontmana skupiny, ale také věrní fanoušci a kamarádi kapely. Natáčení probíhalo ve zkušebně kapely, která tak dává nahlédnout do míst, kde vznikají nové písně i nápady. V kostýmu růžového králíka v klipu překvapí epizodní role Franty Černého ze skupiny Čechomor.

„Naše třicáté výročí bude ve znamení mnoha překvapení pro naše fanoušky. Před několika týdny jsme například v legendárním studiu Rockfield nahráli deset našich starých hitů, kterým jsme chtěli dát novou tvář. Během roku se jich fanoušci dočkají i s novými klipy. Některé z našich největších hitů jako je Drobná paralela nebo Punčocháče totiž nikdy neměly svůj klip, a to nám přišlo jako velká škoda. Teď ho dostanou a sami se na to moc těšíme,“ doplnil plány kapely Malátný.

Oslavy 30 let od vydání prvního alba skupiny vyvrcholí 11. a 12. prosince v pražské O2 areně. Chinaski tu odehrají dva koncerty po sobě. „Bylo pro nás krásným překvapením, jak rychle se první koncert vyprodal. Proto jsme se rozhodli přidat druhý hned o den později. Děkujeme našim fanouškům za to, jak rychle mizí lístky i na něj. Je to pro nás velký závazek a můžeme slíbit, že ze sebe na koncertech vydáme to nejlepší. Rozhodli jsme se, že zahrajeme prodloužený playlist a fanoušci uslyší třicet písní, které k naší kapele neodmyslitelně patří,“ uzavřel zpěvák. Mezi třicítkou hitů, které kapela zahraje, ale jejichž seznam zatím tají, zazní i písně, které kapela na koncertech mnoho let nezahrála.

Tagy: