reklama

Chlapec si chtěl zkusit graffiti. V doprovodu babičky sprejoval po pražských zdech

Teprve jedenáctiletý chlapec si chtěl zkusit sprejerské umění, a tak se jeho babička rozhodla, že mu s tím pomůže. Společně koupili barvy a vyrazili do pražských ulic. Zřejmě si neuvědomovali, že jde o trestný čin.

reklama

Malého chlapce, který sprejuje na jedné z pražských ulic, zachytily pouliční kamery v Praze-Michli. Ještě předtím ho ale zpozoroval někdo úplně jiný. „Jeřábník na Praze 4 využil polední přestávku k pozorování okolí a během toho si všiml dvou osob, které sprejovaly na dotyčné ulici, a informoval o tom městskou policii,“ uvedla mluvčí pražské městské policie Jiřina Ernestová.

Chlapec se ke svému činu doznal, slova potvrdila i jeho babička. Řekla, že spreje koupili v nedalekém obchodě a poté hledali místo, které by bylo bylo možné posprejovat legálně. Jenže to se jim nepodařilo, a tak chlapec posprejoval zeď, která patří k supermarketu.

To mu ale nejspíš nestačilo, protože se rozhodl poničit ještě pět dalších míst. Výsledkem jeho sprejerské práce bylo několik žlutomodrých nápisů. „Chování jeho babičky vidím jako nerozumné a svým způsobem dětinské. Předpokládám, že dospělý člověk ví, že podobné počínání je trestné,“ řekl psycholog Karel Humhal.

Chlapec se podle strážců zákona pro graffiti rozhodl, protože o nich četl na internetu a chtěl si je vyzkoušet. Sám možná nevěděl, že tím porušuje zákon. „Role dospělých spočívá v tom, že mají tyhle věci uvést na pravou míru,“ doplnil psycholog.

„Bez ohledu na výši způsobené škody, jsou případy sprejerství podezřením z trestného činu,“ uvedla Ernestová. Sprejováním se už tedy zabývají policisté, řeší ho jako poškození cizí věci. Případ ale nejspíš odloží, a to proto, že sprejoval teprve jedenáctiletý chlapec.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn
Kultura

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

Djokovič přiletěl do Bělehradu jako hrdina. Za skandování ho přivítal velký dav

Aktualizováno

Začalo Australian Open a mužská světová jednička Novak Djokovič u toho není. Hráč prohrál dlouhé tahanice o vízum a musel nehostinné Melbourne opustit. Krátce po finálním verdiktu soudu nasedl v neděli do letadla a o zhruba 24 hodin později přistál v rodném Bělehradě. Rychle prošel letištní halou s tenisovou taškou na zádech a zamířil do prostoru pro vyzvednutí dalších zavazadel. Lidé před terminálem vytrvale a hlasitě skandovali „Novak, Novak“.

Vládní koalici drží především strach z Babiše u moci, říká komentátor Fischer

Největším spojujícím prvkem vládní koalice je Andrej Babiš (ANO), řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor a novinář Petr Fischer. „A tím zůstane po celé volební období. Koalici nedrží nic jiného než strach z toho, že by se Babiš vrátil k moci,“ prohlásil. Politolog Lukáš Valeš k tomu dodal, že bývalému premiérovi začínají ve Sněmovně zlaté časy.

reklama

Domácí zpravodajství

Dívky utekly z dětské psychiatrie v Lounech, policie po nich pátrá. Mohou být i v Praze

Policisté pátrají po dvou mladistvých pacientkách dětské psychiatrické léčebny v Lounech. Dívky ve věku 16 a 17 let v neděli společně utekly při návratu z vycházky, od té doby jsou nezvěstné. Je možné, že se po útěku rozdělily, pohybovat se mohou po Praze ve velkých obchodních centrech a jejich okolí. V tiskové zprávě to uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Významný nárůst počtu pozitivních školáků. Testy jich odhalily opět přes tři tisíce

Testování na koronavirus v základních a středních školách minulý týden ve čtvrtek ukázalo další významný nárůst virové zátěže u žáků i pedagogů. Metodou PCR se ve školách potvrdilo 3 357 případů koronaviru, z toho 3 016 mezi žáky a 341 nákaz u pedagogů a zaměstnanců škol. Nárůst v obou skupinách je významný proti oběma kolům testování o týden dříve a mírně také proti předchozímu testování v pondělí 10. ledna.

reklama