CNN Prima News graffiti

graffiti

Výpis příspěvků ke štítku „graffiti“

Servít je vůl! Slavná latrinálie se po okupaci z 21. srpna změnila. Češi našli nový terč

Servít je vůl! To byl nejčastější nápis na pražských toaletách v šedesátých letech minulého století. S okupací Československa pěti armádami Varšavské smlouvy 21. srpna 1968 šiřitelé slavné české latrinálie změnili názor a začali na záchodcích šířit novou verzi: „Servít už není vůl!“ Volem byl Leonid Iljič Brežněv, který do Československa poslal údajně „spřátelené armády“, aby zničily kontrarevoluci.

Zdrcující pohled z dronu: Bachmut miluje Ukrajinu, hlásá graffiti. Co zbylo z města soli?

Na záběrech Bachmutu, pořízených 13. února, byste člověka hledali marně. Vyslané drony zdokumentovaly dříve město solných a sádrovcových dolů tak, jak jej nejdelší a největší bitva na Ukrajině od začátku ruské invaze změnila – respektive zničila. Sledujícím se naskytne zdrcující pohled na pozůstatky dříve prosperujícího území. I přesto, že na snímcích nejsou žádní lidé vidět, jsou tam – schování ve sklepech, odhodlaní přežít.

Pavel jako Obi-Wan Kenobi z Hvězdných válek. ČEZ se graffiti nelíbilo, umělec zaplatí škodu

Mladý umělec Lukáš „Zadek“ Brožovský z Ústí nad Labem na sebe upozornil v poslední době hned dvakrát. V jednom případě tím, že ztvárnil nového prezidenta Petra Pavla se světelným mečem jako generála Obi-Wana Kenobiho z Hvězdných válek. Nadšené reakce veřejnosti sklidil i před nedávnem, když před Fakultou umění a designu ústecké univerzity posprejoval graffiti zdejší rozvodnou skříň ve stylu hrací konzole GameBoy.

Tajemný Banksy se přihlásil k dílu na Ukrajině. Gymnastka na budově poničené Rusy není jediná

Britský umělec Banksy odhalil své nejnovější dílo, nástěnnou malbu ukrajinské gymnastky na budově poničené ruským ostřelováním během války proti Ukrajině. Snímek graffiti v městečku Boroďanka, které leží asi 50 kilometrů severozápadně od Kyjeva, zveřejnil autor na svém účtu na Instagramu a všimla si jej také světová média. Gymnastka dělá stojku uprostřed trosek, napsala britská stanice BBC na svém webu.

Zemřel autor ikonického graffiti na Berlínské zdi. Po covidu mu náhle zesláblo srdce

Ve věku 62 let zemřel ruský umělec Dmitrij Vrubel. Proslul především jako autor graffiti líbajícího se sovětského vůdce Leonida Brežněva s vůdcem komunistického východního Německa Erichem Honeckerem na Berlínské zdi. V noci na pondělí to oznámila ruská média s odvoláním na umělcovy kolegy a přátele. Vrubel žil od roku 2010 v Berlíně, příčina smrti nebyla upřesněna.

Příliš hlučná samota. K panelákům patří šeď, sex od sousedů, ale i příroda a spousta mýtů

Od začátku výstavby obřího pražského sídliště Jižní Město uplynulo 50 let, dnes v podobném prostředí bydlí po celé republice kolem 2,5 milionu Čechů. Sociolog Ondřej Špaček v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak se v panelácích žilo za Husáka, proč se ani po revoluci neproměnily v nebezpečné ghetto, co mají společného s pevností i co na ně říkal americký boxer Mike Tyson.