reklama
CNN Prima News babička

babička

Výpis příspěvků ke štítku „babička“

Přetěžká mise Tsitsipase. Babička zemřela, slyšel pět minut před životním zápasem

Těžko si představit takovou situaci. Poprvé v kariéře se dostanete do finále na grandslamu. Čeká vás velká bitva o královský trůn antukového Roland Garros proti světové jedničce Novaku Djokovičovi. A pak se pět minut před začátkem očekávaného klání dozvíte, že zemřela vaše babička. Nezáviděníhodnou zkušenost má za sebou řecký tenista Stefanos Tsitsipas.

Starostka Nových Lidic: Ženy se po válce do míst tragédie vracely. Cítily se doma

Ve čtvrtek si připomínáme 79. výročí vypálení obce Lidice. Postupem let přímí pamětníci této tragédie z 10. června 1942 ubývají. Někteří naštěstí své vzpomínky vyprávěli svým dětem, vnoučatům nebo při besedách. Podobnou zkušenost má i starostka Nových Lidic Veronika Kellerová. Její babička totiž byla jednou z přeživších lidických žen. Ta si i přes těžký osud uchovávala optimistického ducha a společně s ostatními se na místo staré obce ráda vracela. Měla pocit, že je zase doma.

Babičku manželky na Vyškovsku zavraždil sekerou. Řekla mi, že nic nedělám, uvedl u soudu

Krajský soud v Brně ve středu uložil muži za loňskou vraždu příbuzné sekerou v obci na Vyškovsku trest 10,5 roku vězení. Muži hrozilo až 20 let vězení, k činu se ale v plném rozsahu doznal. Soud tak ani v tomto smyslu neprováděl žádné dokazování. Kromě trestu vězení soud muži uložil zaplatit odškodné dceři poškozené zhruba 700 tisíc korun. Rozsudek je pravomocný, žádná ze stran se proti němu neodvolala.

Osmdesátiletou babičku uškrtil a okradl. Soud potvrdil mladíkovi 17 let

Aktualizováno

Za loňskou vraždu své babičky v Brně si dvacetiletý mladík definitivně odpyká 17 let. Rozhodl o tom ve středu olomoucký vrchní soud. Zamítl tak odvolání muže, který žádal nižší trest. Muž se k vraždě s majetkovým motivem přiznal. Osmdesátiletou ženu uškrtil, vzápětí jí ukradl peníze a šperky. Vraždu podle kriminalistů plánoval, hrozilo mu 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

reklama