CNN Prima News chleba

chleba

Výpis příspěvků ke štítku „chleba“

Chléb za sto korun, rohlík za deset. Může být odpovědí na inflaci domácí pečení?

16. června 2022 21:30

Chleba za šedesát nebo i za sto korun. Před takovými cenami varují větší i menší pekaři, kterým se dramaticky zvýšily náklady na výrobu. Podle Svazu pekařů a cukrářů to povede k tomu, že lidé už u malých živnostníků nebudou chtít nakupovat. Zároveň s tím ekonomové upozorňují, že zdražování jen tak neskončí. Řešením se proto může stát i domácí pečení.

Prouza: Chleba za 200? Zemědělci rádi pláčou. Snaží se vyvolat paniku a získat dotace

10. května 2022 13:17

Z řad zemědělců zní varování, že pokud vláda upraví systém přerozdělování dotací, nastane velké zdražování a chleba by mohl stát až stovky korun. Podle šéfa Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy jde ale o cílené vyvolávání paniky. V Novém dni na CNN Prima NEWS podotkl, že zemědělci získali v minulém roce rekordní dotace a chtějí jen vytáhnout z ministerstva další.

Prodavačka požadovala po zákazníkovi nasazení respirátoru. Muž jí za to dal pěstí

1. listopadu 2021 22:12

Policisté se zabývají fyzickým napadením v jedné z pražských cukráren. Prodavačka po jednom ze zákazníků požadovala nasazení respirátoru. Také mu nechtěla prodat chleba, dokud nebude mít zakryté dýchací cesty. 56letý muž poté ženu udeřil pěstí do obličeje. O okolnostech případu informovala pražská městská policie na svém Facebooku.

Afghánec sloužil armádě USA, úřady ho chtějí deportovat kvůli chlebu. Rozsudek smrti, říká

7. července 2021 23:01

Ve složité situaci se ocitl Afghánec žijící v USA. Zalmay Niazy, který ve své rodné zemi pracoval jako tlumočník pro americkou armádu, nyní čelí hrozbě deportace. Důvodem je přitom setkání s Tálibánem v době, kdy mu bylo pouhých 9 let. Muž tvrdí, že pokud ho Spojené státy vrátí zpět do Afghánistánu, bude to pro něj znamenat rozsudek smrti.